LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
Banka Havalesinde %5 İndirim Kampanyası
1500 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo Fırsatı
 

 

Sıralı Sistem LPG'li Araçlarda Rolanti Sorunu ve Sebepleri


Sıralı Sistem LPG'li Araçlarda Rolanti Sorunu ve Sebepleri

Bu sayfada paylaşılan tüm bilgiler sıralı sistem aracında rolanti sorunu yaşayıp sorunun çözümü için gitmediği servis etmediği masraf kalmayan çaresiz araç sahipleri için hazırlanmıştır. Konuya başlamadan önce rolanti sorunu yaşayan araç sahiplerinin gereksiz masraf etmemeleri için gazda yaşanan rolanti probleminin benzinde yaşanıp yaşanmadığını tespit etmeleri gerekir.
 
Sıralı Sistem LPG'li Araçlarda Rolanti Sorunu

Sıralı sistem araçta rolanti şikayeti LPG ve motor sistemi olamak üzere iki ana sebepten ortaya çıkar. Öncelikle LPG sistemi kaynaklı sıralı sistem rolanti sorunu ve sebeplerini ele alalım.

LPG SİSTEMİ KAYNAKLI ROLANTİ SORUNU VE SEBEPLERİ 

LPG Enjektör Kaynaklı Gazda Rolanti Düşmesi
Atiker Akl Aldesa Brc Landirenzo Lovato Mimgas Zavoli kısacası saymadığımız tüm markaların LPG enjektörleri içerisinde bulunan piston yay ve contalarda zaman içinde kullanmaya bağlı aşınma yaşanır. Belirtilen parçaların aşınması sonucu LPG enjektör arızası ve debi ayarlarının sapması yaşanıp araçta LPG'de rolanti düşüklüğü ve motorda tekleme ortaya çıkar. LPG enjektörlerinden her hangi birinin bozuk olması rolantinin düşmesine ve tekleyerek çalışmasına yol açar. LPG enjektör arızası tespitinin nasıl yapıldığını anlatan videoyu izlemek için burayı tıklayınız.

LPG Enjektör Kaynaklı Rolanti Sorunu           Sıralı Sistem Araçlarda Rolanti Sorunu

LPG Enjektör Değişim Sonrası Yaşanan Rolanti Sorunu
Arıza sonrası LPG enjektör değişimlerinde nadirende olsa rolanti düşüklüğü hatta benzinden gaza geçişlerde stop etme sorunları yaşanmaktadır. Yeni enjektör takıldıktan sonra yaşanan rolanti ve benzeri sorunların bir kaç sebebi vardır. Bir kaç örnekle aracın LPG ayarının eski enjektörlere göre ayarlı olması beraberinde enjektör nozullarının küçük olmasından kaynaklanır. Enjektör değişim sonrası araçta rolanti düşüklüğü var ise eski enjektör nozullarını yeni enjektöre takıp LPG ayarı yapılınca sorun düzelecektir. Bir diğer sebep ise araç sahibi veya bilinçsiz usta tarafınca yapılan enjektör değişim esnasında LPG enjektör kablo sıralamasının yanlış dizilmesi sonucu sürekli rolanti sorunu yaşanır. Kablo sıralaması bazı sistemlerde 1234 diye sıralanırken bazılarında A B C D diye sıralanır.

Sıralı Sistem LPG Rolanti Düzensizliği

Gaza Geçiş Isı Ayarının Düşük Ayarlanması Sonucu Motor Isınana Kadar Rolantinin Düşük Olaması
Kış aylarında motorun geç ısınmasından dolayı LPG ayarında sorun olduğunu düşünüp gaza geçiş ısısını programdan düşürttürmek notor tam ısınana kadar gazda rolantinin düşük olmasına sebep olur. Sıvı LPG sistemleri hariç hangi marka olursa olsun gaza geçiş ısısı kış mevsiminde minumun 35 derece olmalıdır. 

Sıralı Sistem Araçta Rolanti Düzensizliği

Sıralı Sistem Araçlarda LPG Regülatör Kaynaklı Rolanti Düşüklüğü 
LPG regülatörleri motor sıcakken +100 soğukkende -50 dereceye mağruz kalırlar. Ani ısı değişikliğine uğrayan regülatör diyafram ve contaları zamanla serleşip motor ısınana kadar LPG enjektörlerine düzensiz miktarda yakıt göndererek gazda rolanti düşmesine hatta ilk gaza geçişlerde motorun stop etmesine yol açarlar. Beş yılını dolduran regülatörlerde diyafram değişimi rolanti sorunlarına engel olacağı gibi yakıt sarfiyatınada katkı sağlar.
 
Sıralı Sistem Rolanti Sorunu
 
LPG Ayarının Düzensiz Olması Rolantiyi Etkiler
Araçlarda LPG'de yapılan km bağlı LPG regülatör basıncı ve enjektör ms sürelerinde değişim yaşanır. Bu değişimlerin oranına göre araçta LPG'de rolanti düzensizliği performans kaybı gibi belirtiler ortaya çıkar. Rolanti problemi ve benzer sorunların yaşanmaması için yılda birkez LPG ayarı bakım yapılması araç ve LPG sistemi için fayda sağlar.

sıralı sistem araçta rolanti düşmesi
 
LPG Ecu Arızasının Rolantiye Etkisi
Bilindiği üzere sıralı sistemlerde ecu yani elektronik beyin bulunur. Ecu içerisine su kaçması veya nem alması sonucu arıza yaparak LPG enjektör sürelerinde sapma görünür. Bunun sonucunda araç gazda iken sıralı sistem araçta rolanti düzensizliği görünür.
 
Sıralı Sistem LPG'de Rolantinin Düşmesi
 
MOTOR SİSTEMİ KAYNAKLI LPG'de ÇALIŞIRKEN ROLANTİYİ ETKİLEYEN SEBEPLER

Termostat Kaynaklı Sabahları Veya Motor Soğukken LPG'de Rolanti Düşmesinin Sebepleri
Bir çok konuda belirtiğimiz üzere aracın gazda sağlıklı çalışması için motor termostadının sağlam olması gerekir. Yaz aylarında hararet yükseliyor diye sökülen veya arızalı termostat takılı araçlarda motor normalden geç sürede ısınacağı gibi araç ne kadar çalışsada motor normal sıcaklığa ulaşamaz. Termostat bulunmayan veya arızalı araçlarda özellikle kış aylarında regülatör depeodan gelen sıvı gazı buhar haline tam olarak dönüştüremez ve sıvı gazı LPG enjektörlerine gönderir. Bereberinde motor iyice ısınana kadar LPG'de rolanti düşmesi ve yakıt sarfiyatının aşırı derecede artmasına yol açar. 

Sıralı Sistem Araçta Rolantide Dalgalanma

Boğaz Kelebeğinin Kirlenmesi ve LPG'de Rolantiye Etkisi
Enjeksiyonlu sistem araçlarda benzinde boğaz kelebeği kurum yağ bağladığı zaman nasıl rolanti düşüyor ise gazdada aynı sorun yaşanır. Fakat benzinde rolantinin düşmesi için boğaz kelebeğinin aşırı kirlenmesi gerekirken gazda kullanırken az bişey kirlenmesi aracın LPG'de kullanırken rolantide sarsıntılı çalışmasına yol açar. Bu yüzden her iki üç yılda bir boğaz kelebeğini temizletip adaptasyon yaptırmak gerekir.

Gazda Rolantide Sarsıntılı Çalışma
Ateşleme Sisteminin Gazda Rolantiye Etkisi
Sıralı sistem LPG'li araçlarda her 30 bin km bir buji ve kablolarını değişmek gereklidir. buji veya kablolardan biri görevini tam yapamaz ise araçta rolantide sarsıntılı çalışma meydana gelir. Örneğin buji veya kanlonun birinin arızalı olması bunu motorcu buji ve kabloları değişmeden ne bilgisayarda nede bakarak anlayamaz. Bunun sonucunda araç sahibini LPG sisteminden kaynaklandığını söyleyerek gazcıya gönderir gazcıda buji ve kablo arızasını bilemiyeceği için ateşlemenin zayıf olduğu enjektörün arızalı olduğunu düşünerek LPG enjektörlerini değişir. Ama sorun gazda rolanti sorunu doğal olarak devam eder. Boşuna enjektör değişimi yaşamak istemiyorsak her 30000 km bir buji buji kabloları ve her 100.000 km birde ateşleme bobini değişmelidir.araçta motorcu Aracın şarz dinamosu görevini tam yapamıyorsa yani düşük şarzdan dolayı rolantiyi etkiler.
 
Ateşleme Sistemi LPG'de Rolantiyi Etkiler
 
Enjeksiyonlu yeni nesil araçlarda rolanti motoru bulunur ve çeşitli nedenlerden dolayı Rolanti motoruna pislik kaçarak yada arıza yaparak duruma göre araç gazda çalışırken rolantide düşüklük yaşanır. Son olarak kırsal tozlu bölgelerede bulunan araçların hava filtresi aşırı kirlenirse LPG'de rolanti düşüklüğü yaşatır. Bu sorun benzinde görünmez.  
 
Araç Gazda Çalışırken Rolantide Düşüklük
 
EGR Valfi Nedir? Ne İşe Yarar Arıza Belirtileri Nelerdir? 
Motordan çıkan eksoz gazının %10 luk kısmının motorda göndererek  yakıt sarfiyatına katkı sağladığı gibi zararlı emisyon değerlerini düşüren parçadır. Egr valfinde iki tür arıza yaşanır. Bunlardan ilki egr valfinde bulunan egsoz gazının geçtiği deliklerde yağ ve kurumdan dolayı zamana bağlı olarak daralma tıkanma yaşanmasıdır. İkinci arıza türü ise egr valf pistonunun açık konumda takılı kalmasıdır. Bu iki arızadan her hangi biri yaşandığında aşağıdaki belirtiler ortaya çıkar.  Egr valfi temizliği her 50000 km bir yaptırmak motorun gazda ve benzinde sağlıklı çalışması için çok faydalıdır. 
 

Sıralı Sİstem Araçta Rolanti Düşüklüğü

EGR Valfi Arıza Belirtileri
* Tıkanıklık ve arıza oranına göre motor arıza ışığını yakabilir.
* Eksoz emisyon değerlerinde artış ve eksozdan çiğ yakıt attırıp koku yayar
* Arıza durumuna göre Motorun hararetinde yükseltme yaşatır 
* Aracın LPG yakıt sarfiyatında artışa yol ve performansını düşürür 
* Motor rolantide düzensiz çalışır ve tekler
 
Debimetre ve Map Sensörü Arızası Rolanti ve Benzer Sorunlara Yol Açar
Debimetre map sensörü aynı görevi gören araç çalıştığında manifolddaki hava akış miktarını ecu'ye ileten parçalardır. Kimi araçlarda map sensörü kullanılırken kimi araçlarda map sensörü kullanılır. Ecu yanma odasına giren hava miktarını debimetre ve map sensöründen gelen sinyaller doğrultusunda hesaplayıp enjektörlerinin silindirlere ihtiyacını karşılayacak yakıt püskürtmesini sağlar. 
 
Gazda Rolanti Düşüyor Stop Ediyor

Debimetre Arızası Belirtileri ve LPG'de Rolantiye Etkisi
Debimetredeki hava akışını ölçen sensörü zamanla yağ ve toz kaplayıp sensörü saran pisliğin miktarına göre rolanti düşüklüğü performans kaybı yüksek devirde gaz yememe gibi belirtiler ortaya çıkar. Fazla detaya girmeden debimetrenin LPG' de rolantiye etkisini açıklayalım. Benzine göre LPG'nin yanma oranı daha düşük olduğu için debimetrede oluşan pislik arıza lambasını yakmadan araç benzinde veya gazdayken rolantisinin düşmesine hatta vitesi boşa atınca aracın stop etmesine yol açar. Şayet sizinde aracınızda giderelemeyen gazda rolanti sorunu varsa debimetre ve map sensörünü temizlettiriniz. Büyük ihtimalle LPG'de stop etme ve rolanti sorunu düzelecektir.

  Sıralı Sistem Rolantide Stop Ediyor  LPG'de Rolanti Düşüyor
 
Emme ve Egsoz Manifold Contası Sorunu
Sıralı sistem araçlarda LPG'de rolanti sorunu yaşanıp bir türlü soruna çözüm üretilemiyorsa sorunun çözümü için bakılacak yerlerin başında emme ve ekzoz manifold contalarıdır. Özellikle emme manifoldundaki contanın hasarı kolay kolay tespit edilemediğinden araç sahibini yaşadığı LPG'de rolanti dalgalanması sonucu gereksiz yere yaptığı masraflardan dolayı araçtan soğur. Manifol contasındaki hasarın miktarına göre yanma odasınndaki oksijen miktarı değişir beraberinde gazda çalışırken rolantide düzensiz çalışma ve performans kaybı yaşanır.
 
LPG'de Rolanti Düşük Çalışıyor
 
Benzinden Gaza Geçerken Tekleme Ve Stop Etme Sorunları
 
Diğer Sıralı Sistem LPG Sorunları

Benzer Konular

Brc Sıralı Sistem Beyin Tamiri

Brc Sıralı Sistem Beyin Tamiri 1 Yıl Garantili

1.300,00 TL
Mimgas Karbüratörlü Beyin

2024 Yeni Üretim Tarihli

800,00 TL
Brc Tip Sıralı Regülatör Su Kaçak Seti

Brc Genius Tip Sıralı Beyin Su Dirseği

150,00 TL
Karavanlar İçin Mutfak Tüpü Magnet Tank Seviye Göstergesi

Manyetik Tank Seviye Göstergesi

160,00 TL
Atiker Sr09 Uyumlu Sıralı Regülatör Beyin

Atiker Sr09 Uyumlu Sıralı Regülatör Beyin Filtre Isı Sensörü

645,00 TL
Plastik Mikser Dirseği

Plastik Mikser Dirseği

65,00 TL
Mimgas Toros Sıralı Beyin

Mimgas Toros Sıralı Beyin

1.450,00 TL
Brc Karbüratörlü Beyin Su Kapağı Contası

Brc Karbüratörlü Beyin Su Kapağı Contası

81,36 TL

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
ali kul
Soru : 2006 model megane 2 atiker sıralı sistem lpg takılı aracımda. arabamda lpg de hızlanmama sorunu vardı. hafta sonu lpg ciye götürdüğümde lpg ayarından değil de. araç benzinde çalışırken benzin enjeksiyon süresi 3 ms civarındayken, gaza geçiş düğmesine bastığımızda. gaz enjeksiyon süresiyle beraber, benzin enjeksiyon süreside artmaya devam ediyor ve araç istop ediyor sorun neyden olabilir. lpg ci herseyi denedi. hewrhangi bir hata çıkmadı. lpg kitine ait dikdörtgen bir parçayı kablolarla çıkarıp başka parça taktı gene aynı sorunu yaşadık. en son elektrikçiye götür dedi. sizde sorun neyden kaynaklı ?
Cevap : Merhaba Detaylı olarak teknik bilgi almak için mesai saatleri içerisinde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ERCAN VARDAR
Soru : aracın sorunu araç ısındıktan sonra daha doğrusu araç çalışıp bir süre gittikten sonra (15 -20 km) park ediyorum. 1 saat sonra veya daha önce yani motor sıcakken benzinden gaza geçişlerde stop ediyor. bu her seferinde stop ediyor. BRC lpg sıralı sistem var. ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.
Cevap : Merhaba sıralı sistem araçta rolanti sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Detaylı bilgi için mesait saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayınız. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-lpg-li-araclarda-rolanti-sorunu

Senol buyurukcu
Soru : Aracı stop ettiğimde lpg düğmesinen 2 defa bib sesi geliyor nedendir
Cevap : Merhaba bu konu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/lpgde-uyari-sesi

Burhan guler
Soru : Arac rolantideyken gaza birden basarsam salliyor boguluyor ama yavas yavas basarsam sknti yok . Ve devir yavas yavas azalip rolantiye geldiginde rolanti biraz asagidan baslayip sonra yukseliyor bazen sabit kalmiyor tesekkurler
Cevap : Merhaba sıralı sistem araçta rolanti sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-lpg-li-araclarda-rolanti-sorunu

Semih
Soru : Aracım sabahları LPG'ye geçene kadar devir dalgalanıyor ve çalıştırdıktan 1 dk sonra hareket etsem bile boğulma yaşanıyor bazen alttan bir pat diye bir şey patlıyor ama sonra 1-2 gaz veriyorum araç kendine geliyor sonra bir daha olmuyor sadece sabahları ve uzun vade kullanmadığımda yapıyor 2014 model 1.4 Corsa - 21Bin KM'de takıldı şuan araç 73Binde 65binde Buji değişti bakımlarıda yapıldı.
Cevap : Merhaba detaylı olarak teknik destek almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz.

Ahmet şahin
Soru : Merhaba iyi çalışmalar 1998 model reno 19 var aracım motoru sogukta olsa sıcakta olsa çalışır çalışmaz hemen gaza geçiyor 3-5 saniye çalışıp stop ediyor sıralı sistem lpg var üzerinde hemen gaza geçmesi normalmi
Cevap : Merhaba sıralı sistem araçta kendiliğinden gazdan benzine geçme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/kendiliginden-gazdan-benzine-gecme-sorunu

Safa T.
Soru : Merhaba, aracım 2011 model 1.2 85hp chevrolet spark. LPG takılalı 2 hafta oluyor fakat, rölantide sorun var ve elektrik sistemine (klima, farlar, hatta direksiyon çevirme) biraz yüklendiğim zaman düşük devirlerde araç stop ediyor. Motor biraz sarsıntılı çalışıyor. Benzine geçtiğim zaman tüm sıkıntılar geçiyor. sorun ne olabilir?
Cevap : Merhaba Montaj yaptırdığınız firma ile görüşüp konuyu anlatmanızı tavsiye ederim. SOnuçta daha fazla olmamış taktıralı garantisi yeni başlamış. Onlar size yardımcı olacaktır

Hüseyin özbay
Soru : Aracım 2001 fiat brava 1.6 16 valf araç ta düzensiz yakıt sarfiyatı var ilginç olan yazın sarfiyatın daha fazla olması 100
Cevap : Sıralı sistem araçta yakıt fazlalığı sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-lpg-yakit-tuketimi

Abdullah Çiçek
Soru : Selam şanlıurfa dan accentera 2006 aracim benzinde sıkıntı yok ama lpgde kilima acikken ışıklarla durunca stop ediyor Lpg gazitaly gitmediğim lpg ci kalmadi cozum yok
Cevap : Merhaba bu konu hakkında detaylı bilgi almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz.

fatih
Soru : Aracım 1.4 TSİ Passat. Landirenzo otogaz mevcut. Aracımzda ilk çalıştırmada rolantide düzensizlik ve tekleme, sonrası stop etme sorunu var. motor ustam 300 km benzinde kullan dedi. Boğaz kelebeğini temizledi. 300 km sadece bezinde hiç sorun olmadan kullandım. Ancak gazı devreye aldığımızda aynı sorun tekrar başladı. Gazda performans veya tekleme sorunu yok. Sadece benzin ile kullandığımda onda da hiç sorun yok. Sorun ne ola bilir?
Cevap : Sıralı sistem araçta tekleme ve stop etme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

fatih
Soru : Merhaba; 2010 Model TSİ marka aracımda Landirenzo marka LPG takılı. Aracım ilk çalışma esnasında rolanti sürekli geziniyor ve 400 devire kadar düşüp stop ediyor. Araç gaz verip LPG'ye geçtiğinde sorunsuz çalışıyor. Çekişte düşme veya tekleme olmuyor. LPG ayarını yetkili serviste yaptırdım. Sorun devam etti. Motor ustam gaz kelebeğini temizleyip 300 km benzinde kullan düzelir dedi. 300 km benzinde kullandım sonrasında tekrar LPG'ye aldığımda sorun tekrar başladı. Benzinde kullanırken hiç bir sorun yok. Araç LPG ye geçtiğinde yine hiç sorun yok. İlk çalıştırmada rolanti geziniyor ve araç stop ediyor. Neden ola bilir?
Cevap : Gaza geçerken stop etme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

Ayhan Çelik
Soru : Sayfanizdaki bikgileri okudum.Cok faydali.Benim arabam 2012 h kasa opel landrenzo kit var.40000 km once celik subap takikdi.Arabam tek marsta aliyor.Sorunum ise...moyor soğukken isinana kadar 38 dereceye gelene kadar rolanti dalgalanmasi oluyor.Gaz veriyomus gibi oluyor..42 derecede gaza geciyor.stop etmiyor....motor isinincaya kadar 1 dakikalik rolanti dalgalanmasi niye olur...Tesekkur ederim.. 05056055304 Ayhan Çelik Turkce Ogretmeni Sansun..
Cevap : Merhaba Sıralı sistem araçta rolanti sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-lpg-li-araclarda-rolanti-sorunu

Ali İhsan Özyazıcıoğlu
Soru : Ben Erzurum dan yazıyorum. Arabam chevrolet cruze üzerinde landirenzo tüp takılı son günlerde sabah çalışırken 2-3 marşta ancak çalışıyor. Ustalara götürdük regülatör değişecek dediler. Testini de şöyle yaptılar regülatöre giren ince bir hortum var onu akşamdan çıkar sabahleyin çalıştır eğer hemen çalışırsa regülatör değişecek dediler. Biz söyleneni yaptık şimdide benzinde 2 ci marşta çalışıyor ısındıktan sonra sıkıntı yok. Acaba havalar soğudu ondan mı oluyor. şaşırdım kaldım ne yapmalıyım. tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ediyor, hayırlı işler diliyorum. Selamlar.
Cevap : Merhaba Benzinde de geç çalışıyorsa sıkıntı farklı bir parçadan kaynaklanıyor olabilir belki lpgden kaynaklı bir sorun değildir. Detaylı inceleme gerekir iyi sürüşler.

Orhan atıcı
Soru : 1992 karbıtotorlu motora sralı can gaz taktırdı m sabahları gec calısıyor calıstıktıksonra hıc sorun olmuyor arac mersedes rolantı bobını takamıyorum rolantı tutmuyor arada musluk takılı acaba carelerı bulundumu
Cevap : Merhaba Sabahları geç çalışma sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. www.lpgyedekparca.com/lpg-beyin-arizasi

Nazif
Soru : Hayırlı günler benşm sorunum LPG de giderken misal 4. Viteste gaza basıyorum gerekli olduğu için boşa atıyorum fakat araç stop edecek gibi devir düşüyür tekrar rolanti normale geliyor fakat böyle bi sorun benzinde olmuyor usta dediki gaz beynin değişecek sizce sorun nedir yoksa kafayı yiyeceğim
Cevap : Merhaba bu konu hakkında daha detaylı teknik bilgi almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz.

Erol
Soru : Benim araç sıralı sistem ama yolda giderken gazi kesiyor stop ediyor neden olabilir...
Cevap : bildirdiğiniz arıza için bu sayfadan bilgi alabilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/lpg-de-gaz-kesikligi

Hulusi Akca
Soru : Aracım yüksek viteste giderken durmam gerektiginde debriyaja bastığımda stop ediyor.Genelde motor soğukken yapıyor
Cevap : stop etme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

İbrahim aktaş
Soru : Lada kalina aracım var son zamanlarda gazda ve benzinde tekleme oluyor aşırı şekilde ve çekişi çok düşüyor rölanti hep 3 bine yakın çıkıp iniyor sebebi nedir
Cevap : sıralı sistem araçlarda tekleme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

Çelik kenan
Soru : Aracım 1997 Opel Astra 1.6 16 valf aracım sabahları calistirdigimda hemen çalışıyor ama motor devri yaklaşık 1800 2000 RPM de yaklaşık bir iki dakika çalışıyor sonra yavaş yavaş normal seviyeye geliyor ve gaza geçiyor . eğer gaza geçmeden hareket edersem vites değiştirmek için debriyaja basınca devir yine yükseliyor 2000 RPM filan oluyor . lütfen sorun nedir acaba ve yine bu şekilde kullandık araç ısındı ve aracı stop ettik 5 10 dk sonra aracı calistirdigimda stop ediyor takı çalıştırır çalıştırmaz gaza basıp aracın direk gaza geçmesini saglamaliyim mı çalışmaya devam etsin iyi günler
Cevap : sıralı sistem araçlarınızda oluşan lpg sorunları hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz .https://www.lpgyedekparca.com/lpg-yakit-sistemi-arizalari

Cafer mert
Soru : Merhaba landirenzo kullanıcıyım 2004 1.6 Opel vectra kullanıcısıyım.Araçta bazen viteste debriyaj kullandığımda devir saati 500 altına düşüyor direksiyonu tam kıvırdıgımda stop bile ediyor. Gaz kelebeğini temizlettim bujiler çift tırnak araç 10 km gittikten sonra dalgalanma yapmıyor ısınana kadar çok iyi ama
Cevap : Aracınızda oluşan lpg sorunları için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/lpg-sorunlari

Hüseyin ocak
Soru : Şabak araç çalıştığında rölanti 1000 devirde normal çalışıyor. Araç ısınınca rolanti 500 ile 600 devire düşüyor yolda giderken vitesi boşa atıp durunca rolanti 500 600 devire düşüp araçta titreme yapıyor bazen rolanti daha da aşağı düşüyor volswagen polo 2000 model 1.6 classic
Cevap : rolanti sorunu hakkında bilgi için bu sayfamızı dikkatlice okuyunuz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-lpg-li-araclarda-rolanti-sorunu

Gürkan DOYRAN
Soru : Selamlar;2004 model Opel Meriva yarı otomatik aracımda romano marka gaz takılı 2009 dan bu zamana bir problem yaşamadım, ancak son bir yıldır rolenti dengesizliği,bazen stop ediyor gaz ayarı,gaz filtresi ateşleme bobini,buji oksijen sensörü konum 2,bir kaç kez gaz kelebeği temizliği yapıldı artık yoruldum yardımlarınızı rica ediyorum teşekkürler
Cevap :

Yener Tekin
Soru : Sıralı sistem LPG (BRC 10 yıllık) takılı aracımda LPG'de rölanti dalgalanması başladı. Sonunda stop ettiğinide gördüm. Işıklarda durunca benzine alıyorum ki rölanti dalgalanması motora zarar vermesin. LPG ustası Regülatör değişecek dedi ama emin olamadım başka nelerden kaynaklanabilir?
Cevap :

İlker YAŞA
Soru : Honda civic 2001 aracımda gazda iken rölantide dalgalanma oluyor ve aracım seyir halinde iken vites küçültme yapmak durumunda olduğumda stop ediyor. Yorumlarınızı alabilirmiyim. Iyi akşamlar.
Cevap :

Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2012 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Telefon ile Hemen Ulaş!