LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
Banka Havalesinde %5 İndirim Kampanyası
1500 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo Fırsatı
 

 

Benzinden Gaza Geçerken Tekleme ve Stop Etme Sebepleri


BENZİNDEN GAZA GEÇERKEN TİTREME STOP ETME SORUNU
Sıralı sistem araçlarda benzinden gaza geçerken tekleme ve stop etme sorunu çoğunlukla havaların soğuk olduğu dönemlerde ortaya çıkan sorundur. Arıza genelde LPG sistemi kaynaklı ortaya çıksada bazen motor sisteminden kaynaklandığı görülmektedir. Şimdi bu sorunun yaşanmasına nelerin yol açacağına maddeler halinde açıklık getirelelim. 

LPG Sistemi Kaynaklı Benzinden Gaza Geçişlerde Yaşanan Tekleme ve Stop Etme Sorunu

1: LPG Enjektör Debi Ayarlarının Bozuk Olması
Atiker akl aldesa mimgas vikars cangas gibi tip enjektörlerde debi ayar özelliği bulunan dolayısı ile düşük maliyetli üretilen enjektörleri tipleridir.  Debi ayarı bozulmuş enjektörlerde ilk belirti motor soğukken benzinden gaza geçişlerde tekleme ve rolanti sorunu yaşanır. Debi ayarları bozuk enjektörler silindirlere farklı miktarda yakıt göndererek arıza lambasının yanmasına aracın yakıt sarfiyatının artmasına ilk geçişlerde veya sürekli düzensiz çalışmaya yol açar. Aracınızda sadece ilk geçişte sorun yaşıyor diğer zamanlar normal çalışıyor ve defalarca ayar yaptırmanıza rağmen sorun devam ediyor ise %99 enjektörlerin debi ayarı bozulmuş anlamına gelir.

LPG enjektörlerinde yaşanan debi ayar bozukluğu bilgisayarda gözükmez cihazı olamayan servis enjektörlerin debi ayarlarının bozuk olup olmadığını göremeyeceği için yaptığı LPG ayarının sorunun giderilmesine hiç bir katkısı olmayacaktır. Bu sebepten ötürü her 20-30 bin km bir mutlaka LPG enjektör debi ayarı yapan servis bulup debileri ayarlatmanız çekiş, yakıt, rolanti ve arıza ışığının yanmaması yönünde inanılmaz katkı sağlayacaktır. 

LPG Enjektör Debi Ayarı Nedir? Nasıl Yapılır?
Enjektör debi ayarı LPG enjektörlerinin motorun ihtiyacına göre silindirlere orantılı yakıt göndermesi için üretici firma veya LPG servisi tarafından yapılan ayara denir. 

 Benzinden Gaza Geçerken Tekleme Ve Stop Etme Sorunu

LPG Enjektör debi ayarı üst resimdeki gibi komparatör cihazı LPG enjektörlerine sırayla bağlanıp debi oranları ölçülüp enjektörlerin tepesindeki alyan başlı vidalardan anahtar kullanılarak 50-55 seviyelerinde ayarlanması ile yapılır.

*LPG Enjektör Değişim Sonrası Yaşanan Nozul Ölçüsü Kaynaklı Benzinden Gaza Geçerken Tekleme Sirkeleme Sorunu
LPG enjektör değişimi sonrası sadece gaza geçişlerde silkeleme tekleme hatda stop etme sorunu yaşanıyorsa %90 ihtimalle sökülen enjektör nozullarıyla yeni takılan nozulların farklı ölçüde olmamasından kaynaklanıyordur. Sorunun çözümü için eski enjektör nozulları takılması veya nozul çaplarının eskisi ile aynı ölçüde delinmesi gerekir. Geriye kalan %10 ihtimalde debi ayarlarının farklı olmasından kaynaklanır. Sıfır enjektörde bile düşük maliyetli enjektör türü olduğu için debi ayarlarında farklılık yaşanmaktadır.


* Benzinden Gaza Geçme Sıcaklığının Düşük Ayarlanması Kaynaklı Aracın Benzinden Gaza Geçerken Silkeleme Sorunu
Aracın benzinden gaza geçiş ısısının 35 derecenin altında ayarlanması yaz aylarında motorun çabucak ısınmasının etkisiyle geçişlerde pek sorun yaşatmaz. Fakat aynı şeyi kış aylarında söylemek mümkün değildir. Soğuk havalara girerken ve kış aylarında benzinden gaza geçiş ısısı 35-40 derecenin altında ayarlanmış ise regülatör gaz buharlaşdırmadan enjektörlere enjektörlere sıvı halde yakıt gönderir. Düşük geçiş ısısında ayarlanmış araç motor ısınana kadar benzinden gaza geçerken silkeleme sorunu yakıt sarfiyatında hissedilir derecede artış ve LPG enjektörlerinin kullanım ömrünün kısalmasına yol açar. Özellikle kış mevsiminde aracın benzinden gaza geçiş ısısının minumun 35 derece ayarlanmış olması gerekir. 

Benzinden Gaza Geçerken Sirkeleme Sorunu

* Programdan Gaz Benzin Enjeksiyon Sürelerinin Yanlış Ayarlanması
LPG ecu süne kaydedilen gaz benzin enjeksiyon sürelerinde regülatör basıncının değişmesi etkenlerden değişme yaşanır. Eğer bilgisayara bağlandığında gaz benzin tetikleme sürelerinde yüzde 30 un üzerinde fark var ise tekleme yanısıra benzinden gaza geçerken stop etme sorunu yaşanabilir. Senede bir kez LPG ayarı yapılırken gaz benzin enjeksiyon süreleri kontrol edilmelidir.

Benzinden Gaza Geçerken Tekleme Ve Stop Etme Sorunu


* LPG Regülatör Kaynaklı Benzinden Gaza Geşişlerde Tekleme ve Stop Etme Sorunu
Regülatör basınç ayarı bozulmuş olabilir basınç ayarı bozuksa ayar yapıldığında düzelecektir. LPG regülatörü içerisindeki diyafram seti zaman içinde doğal olarak sertleşir bu serleşmeye bağlı gaz basıncında düzensizlik meydan gelerek enjektörlere orantısız miktarda yakıt gider. Bunun yansıması olarak özellikle sabahları gaza geçişte tekleme yaşanır. LPG servisine bu şikayet üzerine gidildiğinde sonuç alamıyorya motor soğukken bilgisayara bağlanıp regülatör basıncı kontrol edilmelidir. 

MOTOR SİSTEMİ KAYNAKLI GAZA GEÇİŞLERDE TEKLEME

• Aracın buji ve buji kabloları belirli bir süre kullanıldıktan sonra özelliğini kaybetmektedir. Bu nedenle bir süre sonra bujinin ve buji kablolarının değiştirilmesinde fayda vardır. Aksi takdirde bu durum, aracın teklemesine neden olabilir.

• Aracın ateşleme bobini de tıpkı buji ve buji kabloları gibi bir süre sonra eski işlevini yerine getirememektedir. Bu nedenle ateşleme bobini de 100,000 km bir değiştirilmezse benzinden gaza geçerken sirkelemesine hatta teklemesine neden olabilir

Benzer Konular

Hortumu Tak Kullan 30 Litre Karavan LPG Tankı

30 Lt Karavan LPG Tankı 3 Göstergeli Gaz Filtreli Çift Emniyet Vanalı

5.000,00 TL
LPG Performans İkili Enjektör

LPG Performans İkili Enjektör

1.300,00 TL
Aldesa Karbüratörlü Düğme

Aldesa Karbüratörlü LPG Anahtarı

250,00 TL
Logas Sıralı Sistem Düğme

Logas Sıralı LPG Anahtarı

300,00 TL
Atiker Safe Fast Tip Map Sensörü

Atiker Safe Fast Tip Map Sensörü

550,00 TL
Atiker Şamandıra Sensör Camı Orijinal

Atiker LS050 Orjinal Şamandıra Sensör Camı

85,00 TL
Tartarini Sıralı Sistem Diyafram

%100 Orijinal Üründür

400,00 TL
Atiker Sıralı Sistem Regülatörü

Atiker Sıralı Regülatörü SR07

650,00 TL

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
HALAF DEMİR
Soru : Aracım octavia 1.6 fsı benzinden lpg ye geçişte tekleme silkme sorunu var ve ayrıca lpg de iken benzin tüketimine de devam ediyor . Romano marka fsı uyumlu lpg sistemi kullanıyorum.lütfen bir yol gösterin teşekkür ederim
Cevap : İyi günler beyefendi eğer programdan lpg ayarı yapılırken belirli devirlerde benzin yakmaya programlanmışsa bundan dolayı iki yakıt aynı anda yakabilir.Şayet çözüm bulamıyor iseniz benzin pompa rolesi taktırmanızı tavsiye ederiz

Hüdaverdi akar
Soru : Merhaba aracim 1997 model opel astra f kasa sorunum araç soguk motorda benzinden gaza geciste tekleme ve gaz yememe duzensiz devir .degisen parcalar buji buji kablolari gaz enjektörleri bobin ve beyin aracimin benzinden gaza gecis suresinide uzattim ama genede sorunum çozulmedi arac ısındıktan sonra sorun kalmiyor ama soguk motorda her sabah ayni problemi yasiyorum bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim iyi calismalar.
Cevap : Merhaba beyefendi kısaca cevap verecek olursak ateşleme sistemi bobin buji buji kabloları veya da enjektör veya lpg ecusundan kaynaklanır. Bulanamayan bir arıza ise deneme maksatlı bir lpg servisinde ecu taktırınız

Cengiz Bolat
Soru : 1997 model ford mondeom var. Aracım motor soğukken benzinde ve gazda rahat çalışıyor. Motor belli bir çalışma ısısına ulaşınca gazda sürekli rölanti bozukluğu ve stop etme yaşıyorum. Benzinde sorun yok. Sadece boşda ve rölantide beklerken sorun yaşıyorum. Arabanın gaz ve çekişinde bir problem yok. Rölanti valfi orjinali ile degiştirildi. Motor iç tesisatı yenilendi. Geçtiğimiz 10 gün içinde aracım 2 kez farklı günler çalışmadı epey bir bekleyip denedikten sonra çalıştı.
Cevap : Merhaba cengiz bey detaylı olarak teknik destek almak için mesai saatleri içinde bizimle iletişime geçiniz

Hasan Karadayı
Soru : Mrb.2009 model suzuki swift 1.5 At aracım sabahları lpg.ye geçiş esnasında titrebe ve akabinde stop etme yaşıyorum.Defalarca lpg servisine gitmeme rağmen bilgisayara bağlanıldığında bir sorun olmadığı söyleniyor.Sabah bir kere başıma geliyor ve gün içerisinde bu sorun bir daha başıma gelmiyor.Ayrıca benzinde rölantide hafif titreme var lpg.de yok.Araç arıza kodu yada lambası yakmıyor.Lütfen yardımcı olun bana
Cevap : Merhabalar Gaza geçerken tekleme ve stop etme sorunu hakkında bilgi almak için bu linke tıklayınız https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

hasan önver
Soru : 2000 palio 1.6 aracımda atiker lpg var ...sorunum aracım yavaşladığında yani kavşaklara girerken yavaşlayıp durma noktasına gelince araç stop ediyo yardımcı olursanız çook sevinirim tşkrler ayrıca bilgiyi e mail ime atarsanız çok dahaduacı olurum
Cevap : Merhaba Konu hakkında detaylı bilgi almak için mesai saatler içerisinde iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz

ONUR ERCAN
Soru : merhaba aracım 2004 corsa enjoy 1,2 sıralı sistem akl takılı.bundan yaklasık 3 ay önce üst kapak contası triger devirdaim radyatör kalorifer peteği vs. komple elden geçti.( bunlarla alakalı olabılirmi diyerekten yazdım ) motor yapıldıktan sonra lpg enjektoru titremeden dolayı ön göğüste ses yaptığı için cırt ile motorun üstüne sabıtlettirdim1 haftadır rolantıdeyken titreme sorunu vardı egzostandır susturucu yeni değişmişti bundan olabılır sandım 1 haftadır arac rolantıdeyken gelip geçici titremeler ve hareket halındeyken aracta uguldama benzeri gürültü geldıgını farkettım. 10,05,2018 de hareket halındeyken arac sankı çekmiyor gıbı oluyor ve titreme yaparak ( 3. ve 4. viteste hareket halindeyken oldu ) uzun bip sesleriyle gazdan kesip benzine geçti.yakıt mıktarı 3 çubuk yeşil yanıyor ve depoyu fulledıkten sonra 136 km gittim yanı içindeki gaz miktarıda yeterince var. aracı stop ettim tekrar calıstırdım tam gaza gececegi sırada uzun bip sesleriyle benzinde devam ediyor. defalarca denedim ama düzelmedi. devrinde sıkıntı olup olmadıgına dikkat etmedim benzindeyken çalışması normal ama gazda kesik kesik titreme patırtı oluyor. yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar.
Cevap : İyi günler beyefendi detaylı teknik bilgi almak için mesait saatleri içerisinde bizimle iletişime geçebilirsiniz

İsa erduran
Soru : İyi günler.aracım 2000 model 1.4 16 valf opel corsa araç sabahları benzinden gaza ilk geçişte devir saatinde sürekli hareketlenme oluyor . Gaza bastığım an stop ediyor bu arıza 1 dk kadar devam ediyor daha sonra hiç bir sıkıntı olmuyor cvp için şimdiden tşk ederim
Cevap : Merhaba Gaza geçerken tekleme ve stop etme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

yaşar Yücel
Soru : Aracim yolda giderken sıkıntı yok ama lambaları da ara sıra stop ediyor boğaz kelebeği temizlendi gaz ayarı yapıldı biraz gene aynı sabah soğukken araba gaza geçmedi benzindede gaz yeniyor gitmiyor araba sıkıntı nedir
Cevap : Merhaba Gaza geç geçme sorunu hakkında bilgi almak için bu linke tıklayınız. https://www.lpgyedekparca.com/lpg-gaza-gec-gecme-sorunu

Onur Karagöz
Soru : 1-Aracımda benzinden gaza geçiş motor ısısı 38 dereceye ayarlanmış olmasına rağmen sabahları çalıştırdığımda benzinden gaza yaklaşık 10 saniyede geçiyor ve motor stop ediyor. Sorun ne olabilir? 2- Aracımı gaz da kullandıktan sonra stop edip tekrar çalıştırmak istediğimde ateşleme ya olmuyor ilk seferde yada çok geç oluyor. Problem ne olabilir ? Regülator sorunu olabilir mi ? Teşekkür ederim
Cevap : Merhaba Gaza geçiş motor ısısı doğru ayarlanmış ancak bu tür arızalarda doğru tespit çok önemli. Regülatör arıza tespit yöntemi. Araçtaki LPG regülatör markası ne olursa olsun aracı her zamanki gibi park edin ve regülatör üzerindeki manifolda bağlı vakum hortumunu yerinden sökülerek belli bir süre bekleyin hortum sökükken tekrar marşa bastığınızda tık diye çalışıyor ise regülatörünüz arızalı demektir. Vakum hortumu girişi aşağıda resimde gösterilmiştir. Regülatördeki bu arızanın sebebi ise içerisinde bulunan gaz odası diyaframı yırtıldığı için siz aracı park ettiğinizde emme manifolduna yavaş yavaş gaz sızmasına neden olur. Bu nedenle sıralı sistem araç ilk benzinde çalışmaya programlandığı için iki yakıtın karışmasından dolayı boğulduğu için geç çalışmaktadır. Bu gibi durumda diyafram veya regülatör değişmek gerekir. Eğer ithal marka regülatör ise diyafram değişimi daha az masraf etmenizi sağlayacaktır. Aşağıda belirtilen araçlarda sıralı sistem regülatör arızasını bu yöntemle kolayca tespit edebilirsiniz. Atiker, AKL, Aldesa, Brc, Cangas, Destro, Lovato, Mimgas, Landirenzo, Tartarini, Zavoli gibi birçok markada aracı park ettikten belli bir süre sonra geç çalışma varsa aracı park edin ve belli bir süre sonra resimde belirtilen vakum hortumunu çıkarıp marşa basın eğer araç rahat çalışır ise regülatör arızalı demektir. Bu durumda ya regülatörü yada regülatör diyaframını değişmelisiniz.

Fatih bayram
Soru : Aracum seat leon 2001 aracın motoru soğukken benzinden gaza geçerken tekleme ve yığılma oluyor gaza basmazisek rolantide çalışıyor ama gaza basınca gaz kesiyor doşayısıyla araç hareket galimdeykende bu durum yığılma yapıyor sebebi nedir
Cevap : Merhaba gaza geçerken tekleme sorunu hakkında bilgi almak için bu linke tıklayınız. https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

Adnan bey
Soru : Merhaba aracım 2014 1.6 Astra sedan. Aracimda Landrenzo simit tup takili. Aracımi ilk calistirdigimda tüpe geçer geçmez titreme yapiyor, aracın sesi değişiyor ve ESP uyarı lambası yanıyor. Araci benzinde bir müddet kullanıp hararet 90 a geldiğinde(araç benzinde bir müddet kullanıldıktan sonra, isindiktan sonra) tüpe gectiginde bu sıkıntı ortadan kalkıyor, sesi düzeliyor. Aracı alalı 10 gün oldu buji, bobin hepsini değiştirdim duzelmedi. Bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Hayırlı ramazanlar.
Cevap : Merhaba Sıralı sistem tekleme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

hasan Kavak
Soru : Merhaba iyi günler bende fiat marea otomatik vites aracım var sabahları ve motor sogukken ilk calismada calistikdan sonra biraz hareket edip ilerlerken arac stop ediyor bazen gaza gaza tam yuklenip stop etmesini engelliyorum bu sorun kronik haline geldi bu konu ile ilgi yardımcı olabilirmisiniz gaz sistemi atiker sıralı sistem
Cevap : Merhaba Kendiliğinden stop etme sorunu hakkında detaylı teknik bilgi almak için yarın mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz.

adnan bedesten
Soru : opel corsa otomatik aracımda atiker sirali sistem lpg mevcut, aracim lpgye gectiginde titreme oluyor daha sonra ise stop ediyor.. bilgisayara baglattim ecu yada legulator dediler.. daha sonra baska baska servise götürdüm onlarda enjektorlerden dediler.. simdi kafam karasti, enjektorlerin hepsini bozuk olması gerekmezmi stop etmesi icin. benzinde sorun yok
Cevap : Merhaba Lpg enjektör arıza tespit yöntemi hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/lpg-enjektor-arizasi-nasil-tespit-edilir

Salih Şengül
Soru : Slm aracım 2005 Chevrolet kalos aracım da genelde soğuk havalarda yada sabah lari ilk calistirdigimda benzinden LPG ye geçişte stop etme sorunu vardı tüp beyni bozuk dediler değiştirdim şimdi motor sıcak kende her zaman stop ediyor benzinde bir problem yok ne yapmalıyım bilgi verirseniz sevinirim
Cevap : Merhaba Detaylı teknik bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

emre bal
Soru : fiat linea 1.4 2013 model. Atiker kullaniyorum benzinden lpg gecince tekleme ve sirkeleme oluyor ve lpg deyken arada bi sirkelemesi devam ediyor lpg tuketimide artdi.lpg devir 4 bine geldinde stop ediyor benzinde yapmiyor .değisen parca buji atesleme bobini ve buji kablolari. Yardimci olursaniz cok sevinirim teşekkürle.
Cevap : Merhaba Sıralı sistemde tekleme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı inceleyebilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

hakan balta
Soru : merhaba bende 2003 fiiat brava var arac benzinde calisiyor ama lpg ye aldigimda hata verip benzinde calismaya devam ediyor .lutfen bir cozum tesekkurler.
Cevap : Merhaba Sıralı sistem araçta kendiliğinden gazdan benzine geçme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/kendiliginden-gazdan-benzine-gecme-sorunu

deniz turgut
Soru : usta aracım 98 reno 19 erupo 14 benzin Lpg benzinde cok titre me yapıyor ilk kontak cevirdigimde mars basmıyor sifir akü taktım ama yinede aynı sorunu yasıyorum
Cevap : İyi günler beyefendi mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayarak teknik servis ustamızdan bilgi alabilirsiniz.

Hayrettin Dalkıran
Soru : 2001marea bazen araç gazda giderken stop ediyor tekrar benzin de çalıştırmak için Marşa bastığımda çalışmıyor gaza geçirdiğim zaman çalışıyor tşk kolay gelsin
Cevap : İyi günler beyefendi iletişim numaralarımızı arayarak teknik servis ustamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ümit ÖZAN
Soru : toyota avensis 2000 model 2.0 motor atiker tam sıralı lpg mevcut araçta araç çalışıyor sorunsuz ama lpgye gçerken tekliyor stop ediyor ama az gaz verince geçiyor neden kaynaklanıyor olabilir her zaman yapıyor
Cevap : İyi günler beyefendi bu sorun genelde gaza geçiş ısısının düşük ayarlanmasından dolayı meydana gelmektedir.

Yunus efe
Soru : Merhabalar. Ustam Vectra b Lovato sıralı sistem LPG var aracta. LPG bitti hiç kalmamıştı depoda. İstasyona girdim bp den 60 TL lik LPG aldım. Klima açıktı. Benzinde gidiyordum LPG ye geçince stop etti. Sonrasında ise araç hareket halindeyken LPG ye geçince bazen benzine atıyor bazense stop ediyor. Neden olabilir?
Cevap : Kendiliğinden gazdan benzine geçme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/kendiliginden-gazdan-benzine-gecme-sorunu

Rukan dogan
Soru : Merhaba bende 1997 opel vectra var sabahlari tek mars calisir fakat isindiktan sonra cok zor calisiyo ve isindoktsn sonra bi gaza atiyo bi benzine stiyo ve durdugu yerde stop ediyo nedeni nedir aceba
Cevap : Sıralı sistem araçta kendiliğinden gazdan benzine geçme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/kendiliginden-gazdan-benzine-gecme-sorunu

ilyas güler
Soru : merhaba benim aracın fiat siena 2000 model 1.6 motor 16 walf sıralı sistem ( vikars ) marka motor benzinde çalışırken bir problem yok ama gaza geçişi sırasında seyir halinde iken tektiyor. trafik ışıklarına denk gelip beklerken ise gaza geçişi sırasında rolenti devri düşüyor gaza basınca stop ediyor. gaz ayarı yapmak için gittiğimde regülatörü değiştirdiler ama gene olmadı. sitenizden enjektör arıza sebeplerini okuyunca aynı bendeki arızayı tarif ediyor. onun için vikars marka enjektör takımı sipariş ettim sitenizden bu anjektörler gelmeden debi ayarı yapılıyor mu bana bilgi verirseniz sevinirim. teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim. tel : 0543 264 37 07
Cevap : Sıralı sistem araçlarda tekleme sorunu hakkında detaylı bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

gökay taner
Soru : merhaba; 2004 wolksvagen bora 1,6 sabah ilk çalışmada benzin kokusu ve motor bloğundan birkaç seri şekilde patlama oluyor, stop etme noktasına geliyor bazende ediyor gaza basınca araç normal çalışıyor gibi ancak ışıklarda durduğumda direksiyonda titremeyi hissedebiliyorum, kış aylarında bu sorun ilk marşta çalışmaya başladığında 20 saniye sonra kırmızı renkte STOP lambası yanıyor birkaç kere kontağı kapatıp tekrar çalıştırıyorum sorun düzeliyor
Cevap : Merhaba lpg arızaları hakkında detaylı teknik bilgi almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz.

Hakan Turk
Soru : Aracım 1.5 Hyundai 99 model Atiker sıralı Gold sistem var. Benzinde sorun yok ancak LPG de ışıklarda stop ediyor. 30 dj falan sonra benzinde çalışıyor. Gaz kesici ve filtre yeni değişti.
Cevap : Merhaba; gaza geçerken tekleme ve stop etme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

Süleyman göde
Soru : Selamın aleyküm. Aracım Fiat Albea 1.4 benzin LPG 2009 model. Aracım benzinden tüpe geçerken bazen stop ediyor. Hareket halindeyken etmiyor. Dururken ediyor neden olabilir bilgi verir misiniz? Tüpçüler çözüm bulamadı sürekli yapmıyor arada bir yapıyor çünkü.
Cevap : İyi günler beyefendi mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayarak ustamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Hacı şahin Kılınçarslan
Soru : 2012 Jetta 1.4 tsı aracım sıcak havalarda ilk çalışmada 20-30 saniye bugününü çalışıyor. Birde ilk lpg ye geçtiğinde aracı sıkıştırirsan ekliyor epc ve motor lambası yaniyo. Teşekkürler.
Cevap : Merhaba lpg de arıza lambasının yanma sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz https://www.lpgyedekparca.com/lpgde-ariza-lambasi-neden-yanar

Mustafa KARAKUŞ
Soru : Reno19 sıralı sistemde marşa basıp çalıştırdıktan sonra kendiliğinden istop ediyor nedeni ne olabilir.
Cevap : Sıralı sistem lpg sorunları hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/lpg-yakit-sistemi-arizalari

Muzaffer Benli
Soru : Aracim benzinden gaza geçtiğinde yaklaşık 20 30 saniye gaz yemiyor bazen stop ediyor.otogaza goturdum 2 tane muşürun degismesi lazım dedi ikisi de 95 seviyesini gösteriyordu bu seviye oynamali dedi ve 100 lira dedi.sizinde fikriniz alayim dedim.ayrıca bu durum araç giderken stop etttirirmi.yani Ataç giderken mesela 100 le debriyaja basıyorüm araç stop ediyor bu drumda gaz olayından kaynaklanabilirmi
Cevap : Merhaba sıralı sistem araçta gaz yememe sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

Mücahid sakar
Soru : Merhaba aracım toyata Corolla Terra 2005 model aracım gaza geçerken stop ediyor motor sıcak olsa bile yaz aylarında da yapıyor ama benzin de hiç bir sıkıntısı yok yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler
Cevap : Lpgye geçerken tekleme ve ardından stop etme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

Çağrı aktaş
Soru : 2000 model passat 1.8t aracımda tartarini sıralı sistem takılı aracım soğukken sadece ilk çalıştırmada benzinden gaza geçince rolantide dalgalanma oluyor gazı kapatıp 3 gün benzinde denedim hiçbir sıkıntı olmadı,
Cevap : Sıralı sistem araçta rolanti sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-lpg-li-araclarda-rolanti-sorunu

Fatih Pınar
Soru : Aracım r19 europa 1.6 rne Atiker tek nokta enjeksiyonlu benzinde çalışırken sıkıntı yok gaza geçerken stop ediyor ilk 1 ay önce Anamur da başıma geldi Anamur Atiker bayinde regülatörü değiştirdiler 250 TL ye karaman gelince Hocaoğlu otogaz da gaz ayarı yaptırdım bugün akşam aynı şeyi yine yaptı yine gidecek bu sefer nereyi degistirecekler 2 ay öncede ateşlemeye buldular 190 TL ye bobin değiştirdiler anlayan yok Nasrettin hoca hesabı ya tutarsa
Cevap : Merhaba,, Benzinden gaza geçerken tekleme ve stop etme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

Mürsel Gökçe
Soru : Merhaba aracım 1.6 Albea benzinden LPG geçerken LPG den benzine geçiş lerde titreme oluyor sebebi nedir acaba
Cevap : Sıralı sistem araçta tekleme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

cihan
Soru : sabah ilk çalıştırmada benzinden tüpe geçişlerde stop ediyor karbüratör tamir takımını degiştirmek isredim fakat bulamadım (2A bravo ) sizde mevcutmudur veya muadili nedir teşekkürler
Cevap : Malesef belirttiğiniz tamir takımı bizde bulunmuyor..

CELAL TEMUR
Soru : MERHABALAR ARACIM 1.6 PALİO ARAÇ SABAHLARI ÇALIŞTIĞINDA BENZİNDE SIKINTI YOK FAKAT LPG YE GEÇİŞLER DE TEKLEME VE STOP EDİYOR HARARET GÖSTERGESİ ORTAYA YAKLAŞINCA SIKINTISIZ ŞEKİLDE GEÇİŞ OLUYOR STOP ETME OLAYIDA OLMUYOR SORUN NE OLABİLİR YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
Cevap : Merhaba gaza geçince tekleme ve stop etme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

Özhan Yılmaz
Soru : Merhabalar aracim seat cordoba signo 1.4 aracim lpg ye geciyor fakat lpg de sikinti oluyor ornegin kırmızı ışıkta durduğumda veya trafikden dolayi dur kalk yaptigim anlarda aracim lpg de stop ediyor ama benzinde böyle sıkıntı olmuyor neden olur ne yapmam gerekir ayrica lpgnin tum parcalari teker teker degistirip oyle denedik yine oluyor sadece ana tesisati degistirmedik tesekkurler
Cevap : merhaba bu konu hakkında detaylı olarak bilgi almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayınız.

Rahmi varçin
Soru : Usta aracım 2009 Linea Atiker sıralı var.aracim benzinden gaza geçerken istop ediyor.sonra tekrar çalışıyor bu gün içinde sürekli tekrarlıyor İzmit'te götürmediğim yer kalmadı.reglatoru değiştim yine olmadı lütfen yardım edin
Cevap : Merhaba Benzinden gaza geçerken tekleme ve stop etme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

Safa ayyıldız
Soru : Renault 1.2 benzinli symbol 2011 model, benzinde rolentede dalgalanma yok, gaza geçtiğinde rolentede baya bir sallanma oluyor durduğumda sonra hareket ederkn gaza bastığımda gaz dengesiz geliyor,motor ısındığında bu durumu daha az yapmaya başlıyor vites değişikliğinde gazda devir hızlı düşüyor, bunun nedeni nedir, acil çözüm
Cevap : merhaba sıralı sistem araçta rolanti sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-lpg-li-araclarda-rolanti-sorunu

Mustafa ilhan Yaylı
Soru : Merhabalar.Ford c max 2013 lpg li bir aracım var.Ilk harekette sabahları tekleme titreme ve pat gibi ses geliyor.Neden olabilir acaba bu durum?
Cevap : Merhaba tekleme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

Ömer korkmaz
Soru : Reno 19 rne alize 1.6 k7m motor megan 1 motorlu yanı benzinde bi problem yok lpg nin markası atiker sıralı sistem motor soğukken lpg ye geçince istop ediyor ve arabayı 4-5 viteste sıkıştırınca 4500 devirden sonra benzine atlıyor nereye gittiysem sıkıntımı cozemediler yardımlarınız icin teşekkürler bu arada 2 haftadır bi usta uğraşıyor gene ayni ne yapmalıyım ne önerirsiniz
Cevap : Merhaba Gaza geçerken tekleme ve stop etme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

Harun yalpı
Soru : İyi akşamlar 2009 Reno sembol arabam var benzinli sabahları arabamı çalıştıktan sonra önceden 4. 5 dakikada tüpe geçerdi 2 günden beri 10 saniyede tüpe geçiyor buda arabada tekleme yapıyor silkeliyor sebebi ne olabilir
Cevap : tekleme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

Mikail Dişli
Soru : Aracım Astra g 2001 model mimgas sıralı sistem var.10 yıl dolduğu için LPG tankını ve şamandırayı yaklaşık 6 ay önce değiştirdim.Son zamanlarda araç LPG de iken sürekli benzine atmayı başladı.Lpg servisine gittim baktılar bilgisayara bağladılar.Herhangi bir problem yok dediler.Antalyada yaşadığım için yazın sıcak olduğu için lpgye geçiş sıcaklığını 45 derece çıkarmıştım.Bu sicaklagi 35 e düşürdüler.Bu ayardan sonra araç sabahları lppye geçerken stop etmeye başladı.Lpgden b nzine atma olayı da düzelmedi.Sistemin çok eski olduğunu söylediler sistemin değişmesini söylediler.Lpg arizalariyla ilgili bütün herşeyi okudum.Sorunun enjektör debi ayarinda veya regülatör diyaframinin eskiyip sertleşmesi sonucu membranda olduğu acik.Fakat hilgissyara bağlandığında hiç bir sorun göstermiyor.Sistemi değiştirmek gerekir mi.Tesekkur ederim.
Cevap : kendiliğinden gazdan benzine geçme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz https://www.lpgyedekparca.com/kendiliginden-gazdan-benzine-gecme-sorunu

halil ispir
Soru : merhaba aracım megan1 benzinden tüpe geçerken stop ediyor bazen sebebi nedir aceba
Cevap : bu sayfada gerekli bilgiler yazmaktadır dikkatlice okuyunuz https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

Emtekbir
Soru : Aracım, genel olarak LPG'de kötü çalışıyor, 5 bin devir altında bayılıyor, sonunda ilerlemez hale geliyor, rampalarda hiç ilerlemiyor nerdeyse, çok yakıyor, çok aşırı yaksa da ilerleme kısmı sıkıntılı, her zaman yakıt karıştırdığına yönelik bir cevap alıyorum. Ecu bozuk diyen var, enjektör bozuk diyen var, enjektörleri değiştirip taktım, emme manifoldunun ordan, enjektörden emmeye lpg giriş hortumunu patlattı. Lpg'ye alıyorum, gaza bastığım an geri benzine geçiyor, LPG'de artık çalışmıyor nerdeyse çalışsa da sonra geri stop ediyor, motorun içi lpg kokusu doluyor, sorun sıralamakla bitmiyor, zaten lpg'yi kim buldu yaydı ise ALLAH belasını versinde, tasarruf derken, bela sinir stres yolda kalma riski dahil herşey oluyor. Hızlı net cevap verebilirseniz sevinirim, kolay gelsin.
Cevap : aracınızda anlaşılan birden fazla sorun var biz de görmediğimiz araca kesin arıza şundan diyemeyiz malesef. lpg servisinde detaylı bir şekilde araştırılmalı ve arızanın kaynağı bulunmalıdır

arif gazi
Soru : merhaba ben ankaradan yazıyorum benim 2005 Toyota coralla aracımvar benim sorunu arcım benzinden gaza geçince motorun sesi değişiyor motorda titreme ve sanki bir dizel araba çalışır gibi motor sesi değişiyor aynı şeyi benzinde çalışıken yapmıyor bana bu konu hakkında yarımcı olursanız sevinirim
Cevap : benzinden gaza geçerken tekleme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfadan bilgi alabilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

Durmus ali sezen
Soru : Arabam audı a4'2001 sene trafige gecis 16 motor benzin gaz arabam gsz benzin sıralı sistem sovuk iken benzinden gaza gectikten sonra Arabaya gaz verdimmi tekleyor Sıralı sistem markası BRC Tel 05413561175
Cevap : sıralı sistem araçta tekleme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

Cengiz küçük
Soru : Siralı sistem atiker ve 206 aracım sorun 70derece motor sıcaklığına kadar benzinden gaza geçişte mobilet motoru gibi patırdıyor
Cevap : sıralı sistem araçlarda oluşan lpg sorunları hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/lpg-yakit-sistemi-arizalari

Kerem özeren
Soru : Arabam sıralı sistem lavato arabam benzinden gaza geçince fitese atınca atınca sönüyor tekrar çalıştırıyorum hareket halinde tekrar sönüyor birde gaz göstergesinde depo dolu olduğu halde iki ışık yanıyor gösterge ikiyle üç arasında gidip geliyor yardımcı olursanız sevinirim
Cevap : benzinden gaza geçince oluşan tekleme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfadan detaylı şekilde bilgi alabilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

Kerem özeren
Soru : Aracım Dacia Logan laureate sıralı sistem lavato arabam benzinden gaza geçince fitese atınca atınca sönüyor tekrar çalıştırıyorum hareket halinde tekrar sönüyor birde gaz göstergesinde depo dolu olduğu halde iki ışık yanıyor gösterge ikiyle üç arasında gidip geliyor yardımcı olursanız sevinirim
Cevap : benzinden gaza geçerken stop etme sorunu hakkında detaylı bilgi almak için bu sayfayı okuyunuz. https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

Faruk
Soru : Arabam 2011 model chevrolet yeni Aveo 1.4 175.000 km 5 yıldır bende üzerinde Landi marka lpg sistemi vardı yaklaşık 5 ay önce akü bitti takviye ile çalıştırıp elektrikçi ye gittim giderken arabam lpg ye geçmedi faklı 2 lpg ustası lpg ecu arızalanmış deyip beyin tamiratına yolladık tamir olmuyor dedi ve çıkma atiker beyin taktı 1 ay felan sorun yoktu ama şimdi sabah ilk çalışıp lpg ye geçerken sanki arabanın motoru kucağımıza gelecek gibi sarsıntılı ve 2 - 3 defa stop ediyor motor ustası boğaz kelebeği ve oksijen sensörü buji gibi ateşleme elamanlarına baktı bilgisayarda adaptasyon VS yapıldı 2 farklı lpg ustası ayar yaptı ama lpg ye geçiş hala sıkıntılı ilk çalışırken arabadan nefret ediyorum farklı ustalar lpg sistemi komple değiştir dedi farklı motor ustası Siboplarla dedi napıcağmı şaşırdım sizce nasıl bir yol izlemeliyim
Cevap : araçta gaza geçmeme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz https://www.lpgyedekparca.com/araba-benzinden-gaza-gecmiyor

Ali İhsan çiçek
Soru : Merhaba Bende megan ll 2004 model araç var ve üzerinde mimgaz marka tüp var sorunu; araç soğukken çalıştırdıktan 30 saniye gibi bir sürede gaza geçerken stop ediyor. sıcakken bu sorun olmuyor bi ustaya götürdüm dererecesini falan yükseltti ama yinede sorunum çözülmedi bu konu hakkında bilginiz varmı sorun neden kaynaklı olabilir.
Cevap : aracınızdaki arıza hakkında detaylı bilgi almak için bu sayfayı dikkatle tekrar okuyunuz. https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

Mehmet Guraslan
Soru : Merhaba arkadaşlar 2004 Megane 2 aracım var sıralı otogaz sisteme sahip, aracım ilk sabah benzinde çalışırken 2 saniye sonra tüpe geçişlerde tekleyip ve stop ediyor, LPG den kaynaklı olduğunu zannettim ve Atiker servisine götürüp bilgisayara bağlattım ama araç ısındığı için bilgisayarda bir sıkıntı görünmedi ve tekrar denememi istediler ama arıza devam ediyor ve ben benzin de denedim benzinde bir sıkıntı yok sadece benzinden tüpe geçişlerde birkaç defa stop etti ve çalıştı ama çalıştıktan sonra ısındıktan sonra her şey normal bu arıza her sabah yapıyor bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ediyorum
Cevap : Benzinden gaza geçerken tekleme ve stop etme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

Süreyya serim
Soru : Flitre uzerindeki sensor degisti gaza geçerken stop ediyor atiker sirali sistem kırklarelinden selamlar saygilar TEŞEKKÜR
Cevap : sıralı sistem araçta stop etme sorunu hakkında bilgi alabilirsiniz .https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

Halil Tataş
Soru : 2001 model BMW var tartarin marka sıralı sistem var gaza geçişlerde titreme oluyor bi müddet sonra düzeliyor fakat çekişte ciddi sorun var benzinde sorun yok ama gazda gitmiyor sanki arkasına kamyon bağlı yardımcı olursanız sevinirim
Cevap :

Tayfun Bulut
Soru : S.a 98 model Tipo MPİ sıralı sistem atiger marka tüp var sabah ilk calişmada araçta silkeleme gaz yememe gibi bir sorunum var bu 5,6 saniye gibi sürmektedir 3 tane tüp bayiine gittim regatkrden olduğunu soylediler dogrumudur kolay gelsin
Cevap :

ALİ DİNLER
Soru : Aracınızda sadece ilk geçişte sorun yaşıyor diğer zamanlar normal çalışıyor ve defalarca ayar yaptırmanıza rağmen sorun devam ediyor ise %99 enjektörlerin debi ayarı bozulmuş anlamına gelir. kolay gelsin şarvole gruze sıralı sistem var arabamda .sabah ilk çalıştırdığımda üç yüz dört yüz metre gitmeden arabam istop ediyor. Araba bir senedir bende. Tekrar çalıştırıyorum o gün gün boyu istop etmiyor kac defa gaz ayarı yapıldı sorunum devam ediyor arabadan soğdum valla. Sorunum üste sizden kopyaladığım sorun mu arabam da mevcut acaba ne yapmamı tavsiye edersiniz kolay gelsin
Cevap :

serhat güneri
Soru : Merheba, Benim 98 model honda civic aracımda, araç motoru sıcakken benzinde stop etme sorunu var. Örneğin araç ilk çalıştırmada benzinde çalışıyor ve otomatik lpg ye geçiyor. sonrasında lpg biterse veya stop edilirse 5 dakika beklemeden araç çalışmıyor. Gazı kapatıp. soğukken deneme amaçlı sabit dururken benzinde çalıştırıp bekleyince motor ısınınca 10dk. sonra araç devir düşüyor ve stop ediyor. 5 dk bekleyince tekrar çalışıyor. Bunun nedeni ne olabilir ? Teşekkürler.
Cevap :

Tuncay eren
Soru : Merhaba 98 fort escort um var enjeksiyonlu sabahları benzinde çalışırken 2,3 kontakta anca çalışıyor ve benzindeyken rolenti düşüyor araba istop ediyor sorun LPG demi acaba yoksa başka bir sorunmu var yardımcı olursanız sevinirim
Cevap :

Erkan özdemir
Soru : 1996model mersedesw210 mersedes sogukken gaza gecişte istop ediyor ısındıgında düzeliyor devir saati devamlı 6da kalıyor sorun neyden olabilir acaba tş ederim
Cevap :

Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2012 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Telefon ile Hemen Ulaş!