LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
 

 

UYUMLU YEDEK PARÇA


Uyumlu Yedek Parça

 

            LPG’li araç kullanıcıları, araçlarını belirli süre içerisinde belirli kontrollerden geçirmelidir. Bu kontrollerde araçta bulunan bazı parçaların değişimi yapılmaktadır. Bu parçaların araçla uyum sağlaması önem arz etmektedir.

 

            Araca uyumlu yedek parça takılması konusunda hem araç sahibinin hem de parçayı takan servisin hassasiyet göstermesi gerekmektedir. Zira takılan yedek parça araçla uyum sağlamazsa istenmeyen sonuçlara neden olabilir ve başka sorunlar doğmasına yol açabilir.

 

            Aracın parçası değiştirilirken parçanın ebatlarının uyması yeterli değildir. Sadece ebatları uyuyor diye parçanın araçla uyum sağlayıp sağlamayacağını düşünmeden parçanın araca montajı yapılmamalıdır. Özellikle tasarruflu olacağı düşünülerek orijinal parça almak yerine yan sanayi parçaların tercih edilmesi yanlış bir hareket olacaktır.

 

            Araca uyumlu yedek parça takılması noktasında sürücü can güvenliğini ve çevreye vereceği zararı düşünmelidir. Çünkü takılan parça araçla uyum göstermezse hem istenmeyen bir kazaya sebebiyet verebilir hem de çevreye zarar verebilir.

 

            Uyumlu yedek parça kullanılmadığı takdirde ne gibi sorunlarla karşılaşabileceğimizi şu şekilde açıklayabiliriz:

 

• Bujilerin aracın motoru ile uyum sağlaması gerekmektedir. Eğer motora uygun bir buji kullanılmazsa bu ileride motorun hasar görmesine, motorun performansının neden olabilir. Ayrıca rölanti devrinin düzeninin bozulmasına ve fazla gaz yakılmasına da neden olur.

• Araçta hava filtreleri değişimi yapıldığı takdirde eğer bu parça araçla uyum sağlamazsa yine aracın motor performansının düşmesi kaçınılmaz bir sonuç olacaktır.

• Araçta amortisör değişimi yapılırken de parçanın araçla uyum sağlayıp sağlamadığından emin olunması gerekmektedir. Çünkü amortisör yol tutuşu için önemli bir parçadır. Yani amortisör araçla uyum sağlamazsa virajlı yollarda aracın kullanımı zorlaşabilir, dolayısıyla frenleme sisteminde de sorun çıkabilir.

• Bir araca egzoz uydurmak çok kolay bir şeydir. Ama egzozun da araçla uyum sağlaması önemli bir durumdur. Egzozun araca uyumlu olması da motor performansını etkileyecektir. Ayrıca aracın, yapılan ses testlerinden başarıyla geçmesini sağlayacaktır.

• Yağ filtrelerinin de araca uyum sağlaması önem arz etmektedir. Eğer araçla uyumlu olmayan yağ filtreleri kullanılırsa yağ akışında zamanla sorun oluşacak ve bu da motorun hasar görmesine neden olacaktır. Yağ filtresinin yanı sıra yakıt ve polen filtresinin de araca uyum sağlaması gerekmektedir.

Aşağıdaki ilgili kategori penceresini tıklayarak aracınızda oluşan LPG sorunlarının muhtemel sebeplerini öğrenebilirsiniz. Örneğin yakıt tüketimi, rölanti sorunu, geç çalışma gibi Otogaz sorunlarının sebepleri ustalar tarafından kaleme alınmıştır.

Sıralı Sistem LPG Sorunları Ve Çözümleri Karbüratörlü Sistem LPG Sorunları Ve Sebepleri

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
Atiker Beyin Su Dirseği

Atiker Beyin Su Dirseği Fiyatı Kargo Ücretsiz

25,00 TL
Atiker Nano Fast Anahtar

Atiker Nanofast Anahtar Ücretsiz Kargo

90,00 TL
Zavoli Sıralı Sistem Düğme

Zavoli Sıralı Sistem Düğme Ücretsiz Kargo

150,00 TL
Atiker Isı Sensörü

Atiker Isı Sensörü Ücretsiz Kargo

27,00 TL
Atiker Gold Filtre

Atiker Gold Sistem Filtre Ücretsiz Kargo

39,00 TL
Benzin Zaman Rolesi

Benzin Zaman Rolesi Fiyatı Kargo KDV Dahil 50 TL

50,00 TL
Tartarini Orijinal Filtre Seti

Tartarini Plastik Filtre Seti Ücretsiz Kargo

90,00 TL
Atiker Fast Map Sensörü

Atiker Fast Map Sensörü Ücretsiz Kargo.

249,00 TL
Brc Sıralı Sistem Çıkma Regülatör

Brc Sıralı Sistem Çıkma Regülatör Ücretsiz Kargo

300,00 TL
Atiker SR11 130 KW Sıralı Sistem Regülatör

Atiker SR11 130 KW Sıralı Sistem Regülatör 300 TL

375,00 TL
Brc Uyumlu Rail Enjektör

Brc Uyumlu Rail Enjektör Fiyatı Kargo Ücretsiz

200,00 TL
Atiker Enjektör Regülatör Seti

Atiker Enjektör Regülatör Seti Ücretsiz Kargo

275,00 TL
Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2010 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

LPG Sorunları Ve Çözümleri