LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
 

 

UYUMLU YEDEK PARÇA


Uyumlu Yedek Parça

 

            LPG’li araç kullanıcıları, araçlarını belirli süre içerisinde belirli kontrollerden geçirmelidir. Bu kontrollerde araçta bulunan bazı parçaların değişimi yapılmaktadır. Bu parçaların araçla uyum sağlaması önem arz etmektedir.

 

            Araca uyumlu yedek parça takılması konusunda hem araç sahibinin hem de parçayı takan servisin hassasiyet göstermesi gerekmektedir. Zira takılan yedek parça araçla uyum sağlamazsa istenmeyen sonuçlara neden olabilir ve başka sorunlar doğmasına yol açabilir.

 

            Aracın parçası değiştirilirken parçanın ebatlarının uyması yeterli değildir. Sadece ebatları uyuyor diye parçanın araçla uyum sağlayıp sağlamayacağını düşünmeden parçanın araca montajı yapılmamalıdır. Özellikle tasarruflu olacağı düşünülerek orijinal parça almak yerine yan sanayi parçaların tercih edilmesi yanlış bir hareket olacaktır.

 

            Araca uyumlu yedek parça takılması noktasında sürücü can güvenliğini ve çevreye vereceği zararı düşünmelidir. Çünkü takılan parça araçla uyum göstermezse hem istenmeyen bir kazaya sebebiyet verebilir hem de çevreye zarar verebilir.

 

            Uyumlu yedek parça kullanılmadığı takdirde ne gibi sorunlarla karşılaşabileceğimizi şu şekilde açıklayabiliriz:

 

• Bujilerin aracın motoru ile uyum sağlaması gerekmektedir. Eğer motora uygun bir buji kullanılmazsa bu ileride motorun hasar görmesine, motorun performansının neden olabilir. Ayrıca rölanti devrinin düzeninin bozulmasına ve fazla gaz yakılmasına da neden olur.

• Araçta hava filtreleri değişimi yapıldığı takdirde eğer bu parça araçla uyum sağlamazsa yine aracın motor performansının düşmesi kaçınılmaz bir sonuç olacaktır.

• Araçta amortisör değişimi yapılırken de parçanın araçla uyum sağlayıp sağlamadığından emin olunması gerekmektedir. Çünkü amortisör yol tutuşu için önemli bir parçadır. Yani amortisör araçla uyum sağlamazsa virajlı yollarda aracın kullanımı zorlaşabilir, dolayısıyla frenleme sisteminde de sorun çıkabilir.

• Bir araca egzoz uydurmak çok kolay bir şeydir. Ama egzozun da araçla uyum sağlaması önemli bir durumdur. Egzozun araca uyumlu olması da motor performansını etkileyecektir. Ayrıca aracın, yapılan ses testlerinden başarıyla geçmesini sağlayacaktır.

• Yağ filtrelerinin de araca uyum sağlaması önem arz etmektedir. Eğer araçla uyumlu olmayan yağ filtreleri kullanılırsa yağ akışında zamanla sorun oluşacak ve bu da motorun hasar görmesine neden olacaktır. Yağ filtresinin yanı sıra yakıt ve polen filtresinin de araca uyum sağlaması gerekmektedir.

Aşağıdaki ilgili kategori penceresini tıklayarak aracınızda oluşan LPG sorunlarının muhtemel sebeplerini öğrenebilirsiniz. Örneğin yakıt tüketimi, rölanti sorunu, geç çalışma gibi Otogaz sorunlarının sebepleri ustalar tarafından kaleme alınmıştır.

Sıralı Sistem LPG Sorunları Ve Çözümleri Karbüratörlü Sistem LPG Sorunları Ve Sebepleri

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
Mimgas Beşli Filtre Seti

Mimgas Beşli Filtre Seti Kargo Ücretsiz

75,00 TL
Brc Karbüratörlü Beyin Su Kapağı Contası

Brc Karbüratörlü Beyin Su Kapağı Contası 35 TL

35,00 TL
Landi Regülatör Tamiri

Garantili Landi Regülatör Tamiri 249 TL

249,00 TL
Atiker Altı Silindir Enjektör

Atiker 6 Silindir Enjektör Ücretsiz Kargo

249,99 TL
Prins - BRC Uyumlu 1090 LPG Şamandıra Sensörü

Prins - BRC Uyumlu 1090 LPG Şamandıra Sensörü Ücretsiz Kargo

33,00 TL
Brc Uyumlu Albien Enjektör Takımı

Brc Uyumlu Enjektör Takımı Ücretsiz Kargo

500,00 TL
Lovato Tip Beşli Filtre Seti

Lovato Tip Beşli Filtre Seti Ücretsiz Kargo

89,00 TL
Mimgas Sıralı Regülatör

Mimgas Sıralı Sistem Regülatör Ücretsiz Kargo

149,00 TL
Atiker SR 09 Sıralı Regülatör 2020 Üretim

Atiker SR 09 Sıralı Regülatör 2020 Üretim Filtre Hediyeli

200,00 TL
Tartarini Sıralı Beyin Su Dirseği

Tartarini Sıralı Beyin Su Dirseği Kargo Ücretsiz

40,00 TL
Destro Isı Sensörü

Destro Isı Sensörü Kargo Dahil 40 TL

40,00 TL
Atiker Karbüratörlü Ön Kit

Atiker Karbüratörlü Ön Kit Kargo Ücretsiz

400,00 TL
Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2012 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır