LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
 

 

Kategoriler

Lpg Li Araç Sorunları


LPG’li Araç Sorunları

 

            LPG, ülkemizde ve dünyada birçok sürücünün tercih ettiği bir yakıt türüdür. Birçok sürücü bu yakıtı kullanmaktadır çünkü fiyat olarak en uygun yakıt LPG’dir. Ancak LPG’li araç sorunları da vardır elbette. Araçların sorunlarından bahsetmek gerekirse bu sorunları şu şekilde açıklamak mümkün olacaktır:

 

            LPG’li araç sorunlarından biri, aracın gaz kesme problemidir. Bu sorunu gidermek için uygulanması gereken bazı işlemler vardır:

 

• İlk olarak aracın gaz filtresinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Gaz filtresinin tıkalı olup olmadığına bakılmalı ve eğer filtre tıkalıysa temizlenmelidir.

• Aracın karbüratörünün temizliğinin ve bakımının yapılması önemlidir. Bunun yanı sıra şamandıranın da bakımının yapılması ve herhangi bir tıkanıklık olup olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir.

• Aracın ateşleme sisteminde bulunan bujiler ve buji kabloları da kontrol edilmesi gereken parçalardandır. Eğer bujiler ve buji kabloları çok yıpranmışsa veya çok kaliteli değilse parçaların değiştirilmesi uygun olacaktır.

 

LPG’li araç sorunlarından bir diğeri, LPG çekiş sorunudur. Araçtaki LPG çekiş sorununun önüne geçmek için yapılması gereken işlemler şu şekilde sıralanabilir:

 

• LPG’li araçlarda ilk olarak kontrol edilmesi gereken şeylerden biri, LPG dönüşüm sistemi beyninde bulunan hava gaz ayarıdır. Beynin üstündeki hava ve gaz ayarının doğru bir şekilde yapılıp yapılmadığına bakmak gerekmektedir.

• LPG dönüşüm sistemi beyninde bulunan diyaframın da kontrol edilmesi iyi olacaktır. Eğer diyafram olması gereken kalınlıkta değilse ve orijinal değilse aracın LPG ayarının yapılması da zorlaşmaktadır.

• Aracın avans ayarına bakmak da LPG çekiş sorununa çözüm bulmak için yapılması gerekenlerden biridir. Avans ayarı normalden daha düşük bir şekilde ayarlanmışsa bu durum da LPG çekiş sorunuyla karşılaşılmasına sebep olmaktadır.

• Bunların yanı sıra hava ayar vidası, bujiler ve buji kabloları, motor, triger sente aralığı, karbüratör kelebeği, indüksiyon bobini akımı, rektefe ve LPG dönüşüm sistemi beyni kalorifer suyu kontrol edilmelidir.

 

LPG’li araç sorunlarından biri de LPG kokusudur. LPG kokusu rahatsızlık verici bir kokudur. Bu sorunu çözmek için de takip edilmesi gereken bazı adımlar vardır:

 

• Araca alınan LPG’nin kalitesi önem arz etmektedir. Bilinmeyen ve ne olduğu belli olmayan bir yerden, sırf ucuz satıyorlar diye LPG alınması, istenmeyen sonuçlara neden olabilir.

• LPG’li aracın egzozu kontrol edilmelidir, egzozda herhangi bir delik olup olmadığına bakılmalıdır.

• Araçta LPG kaçağı olması tehlike yaratabilecek bir durumdur, araçta kaçak olup olmadığına baktırılmalıdır.

• Aracın radyatörü kontrol edilmelidir. Radyatörde delik ya da tıkanıklık olup olmadığı kontrol edilmelidir. 

Aşağıdaki ilgili kategori penceresini tıklayarak aracınızda oluşan LPG sorunlarının muhtemel sebeplerini öğrenebilirsiniz. Örneğin yakıt tüketimi, rölanti sorunu, geç çalışma gibi Otogaz sorunlarının sebepleri ustalar tarafından kaleme alınmıştır.

Sıralı Sistem LPG Sorunları Ve Çözümleri Karbüratörlü Sistem LPG Sorunları Ve Sebepleri

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
Mimgas Sıralı Regülatör

2021 Üretim Mimgas Sıralı Sistem Regülatör Ücretsiz Kargo

220,00 TL
Lovato Beyin

Lovato Beyin Fiyatı Kargo Ücretsiz.

750,00 TL
Tartarini Uyumlu Lpg Enjektörü

Tartarini Uyumlu Enjektör Kargo Ücretsiz

185,00 TL
BMD LPG Hyundai Enjektör ( Tip 1)

BMD LPG Hyundai Enjektör Ücretsiz Kargo

1.000,00 TL
Tartarini Gaz Kesici İç Filtre Eski Tip

Tartarini Gaz Kesici İç Filtre Eski Tip 5 ADET 50TL

50,00 TL
Zavoli Tip Beşli Filtre Seti

Zavoli Tip Beşli Filtre Seti Kargo Ücretsiz

100,01 TL
Atiker Filtre Sökme Anahtarı

Atiker Filtre Sökme Anahtarı Ücretsiz Kargo

50,00 TL
Atiker Avrupa LPG Dolum Ağzı

Atiker Avrupa Uzun Tip LPG Dolum Aparatı

110,00 TL
SR07 Tip Sıralı Regülatör

SR07 Tip Sıralı Regülatör

155,00 TL
Landirenzo Tip 2 Adet Filtre

Landirenzo Tip Filtre Ücretsiz Kargo

60,00 TL
Ekogas NLP Ramses Map Sensörü

Ekogas NLP Ramses Map Sensörü Ücretsiz Kargo

249,99 TL
Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2012 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Telefon ile Hemen Ulaş!