LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
 

 

Lpg Li Araç Sorunları


LPG’li Araç Sorunları

 

            LPG, ülkemizde ve dünyada birçok sürücünün tercih ettiği bir yakıt türüdür. Birçok sürücü bu yakıtı kullanmaktadır çünkü fiyat olarak en uygun yakıt LPG’dir. Ancak LPG’li araç sorunları da vardır elbette. Araçların sorunlarından bahsetmek gerekirse bu sorunları şu şekilde açıklamak mümkün olacaktır:

 

            LPG’li araç sorunlarından biri, aracın gaz kesme problemidir. Bu sorunu gidermek için uygulanması gereken bazı işlemler vardır:

 

• İlk olarak aracın gaz filtresinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Gaz filtresinin tıkalı olup olmadığına bakılmalı ve eğer filtre tıkalıysa temizlenmelidir.

• Aracın karbüratörünün temizliğinin ve bakımının yapılması önemlidir. Bunun yanı sıra şamandıranın da bakımının yapılması ve herhangi bir tıkanıklık olup olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir.

• Aracın ateşleme sisteminde bulunan bujiler ve buji kabloları da kontrol edilmesi gereken parçalardandır. Eğer bujiler ve buji kabloları çok yıpranmışsa veya çok kaliteli değilse parçaların değiştirilmesi uygun olacaktır.

 

LPG’li araç sorunlarından bir diğeri, LPG çekiş sorunudur. Araçtaki LPG çekiş sorununun önüne geçmek için yapılması gereken işlemler şu şekilde sıralanabilir:

 

• LPG’li araçlarda ilk olarak kontrol edilmesi gereken şeylerden biri, LPG dönüşüm sistemi beyninde bulunan hava gaz ayarıdır. Beynin üstündeki hava ve gaz ayarının doğru bir şekilde yapılıp yapılmadığına bakmak gerekmektedir.

• LPG dönüşüm sistemi beyninde bulunan diyaframın da kontrol edilmesi iyi olacaktır. Eğer diyafram olması gereken kalınlıkta değilse ve orijinal değilse aracın LPG ayarının yapılması da zorlaşmaktadır.

• Aracın avans ayarına bakmak da LPG çekiş sorununa çözüm bulmak için yapılması gerekenlerden biridir. Avans ayarı normalden daha düşük bir şekilde ayarlanmışsa bu durum da LPG çekiş sorunuyla karşılaşılmasına sebep olmaktadır.

• Bunların yanı sıra hava ayar vidası, bujiler ve buji kabloları, motor, triger sente aralığı, karbüratör kelebeği, indüksiyon bobini akımı, rektefe ve LPG dönüşüm sistemi beyni kalorifer suyu kontrol edilmelidir.

 

LPG’li araç sorunlarından biri de LPG kokusudur. LPG kokusu rahatsızlık verici bir kokudur. Bu sorunu çözmek için de takip edilmesi gereken bazı adımlar vardır:

 

• Araca alınan LPG’nin kalitesi önem arz etmektedir. Bilinmeyen ve ne olduğu belli olmayan bir yerden, sırf ucuz satıyorlar diye LPG alınması, istenmeyen sonuçlara neden olabilir.

• LPG’li aracın egzozu kontrol edilmelidir, egzozda herhangi bir delik olup olmadığına bakılmalıdır.

• Araçta LPG kaçağı olması tehlike yaratabilecek bir durumdur, araçta kaçak olup olmadığına baktırılmalıdır.

• Aracın radyatörü kontrol edilmelidir. Radyatörde delik ya da tıkanıklık olup olmadığı kontrol edilmelidir. 

Aşağıdaki ilgili kategori penceresini tıklayarak aracınızda oluşan LPG sorunlarının muhtemel sebeplerini öğrenebilirsiniz. Örneğin yakıt tüketimi, rölanti sorunu, geç çalışma gibi Otogaz sorunlarının sebepleri ustalar tarafından kaleme alınmıştır.

Sıralı Sistem LPG Sorunları Ve Çözümleri Karbüratörlü Sistem LPG Sorunları Ve Sebepleri

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
Benzin Zaman Rolesi

Benzin Zaman Rolesi Fiyatı Kargo KDV Dahil 50 TL

50,00 TL
Zavoli Karbüratörlü Sistem Beyin Diyaframı

Zavoli Karbüratörlü Sistem Beyin Diyaframı Kargo Ücretsiz

75,00 TL
Tartarini Sıralı Sistem Diyafram

Tartarini Sıralı Sistem Diyafram Kargo Ücretsiz

135,00 TL
Ecotech Sıralı Beyin

Ecotech Sıralı Sistem Beyin Ücretsiz Kargo

249,99 TL
Matrix Uyumlu Enjektör

Matrix Uyumlu Enjektör Kargo Ücretsiz

249,99 TL
BMD Sıralı Sistem Düğme

BMD Sıralı Sistem Düğme Kargo KDV Dahil 150 TL

150,00 TL
Atiker SR 09/ SR 05 Regülatör Filtresi

Atiker SR 09/ SR 05 Regülatör Filtresi Kargo Dahil 35 TL

35,00 TL
Autronic Enjektör

Autronic Enjektör Ücretsiz Kargo

150,01 TL
AEB Düğme Soketi

AEB Düğme Soketi 30 TL

30,00 TL
Ekogas NLP Ramses Map Sensörü

Ekogas NLP Ramses Map Sensörü Ücretsiz Kargo

200,00 TL
Lovato Uyumlu Sıralı Sistem Beyin

Lovato Sıralı Sisteme %100 Uyumlu Beyin

249,99 TL
AKL Map Sensörü

AKL Map Sensörü Kargo Ücretsiz

200,00 TL
Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2010 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

LPG Sorunları Ve Çözümleri