LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
 

 

Gazda Tekliyor


Gazda Tekliyor 

 

            LPG’li araç kullanan sürücüler diğer yakıtlarla araç kullananlara göre bazı artılara sahiptirler. Bu artıların yanında elbette LPG’li araç kullananların da bazı sorunlarla karşılaşması olası bir durumdur. LPG’li araçlarda karşılaşılan sorunlardan biri aracın gazda tekliyor olmasıdır.

 

            Aracın gazda tekliyor olmasının da tıpkı gazda çalışmaması gibi iki sebebi olabilir. Bunlar da yine ateşleme sisteminden kaynaklanan nedenler ve LPG sisteminden kaynaklanan nedenlerdir. Bu nedenleri tek tek belirtmek gerekirse şu şekilde açıklamak mümkün olacaktır:

 

• Öncelikle aracın ateşleme sisteminden kaynaklanan nedenleri inceleyelim. Aracın şarj dinamosu yeteri kadar şarj etmediği takdirde bu durum aracın motorunu etkiler. Bu da sonuç olarak aracın LPG’de teklemesine neden olur.

• Aracın gazda tekliyor olmasının nedenlerinden biri de buji ve buji kablolarıdır. Buji ve buji kablolarının eskimesi, yıpranması ya da arızalanması aracın LPG’de teklemesine neden olmaktadır. Bu nedenle buji ve buji kablolarının belirli aralıklarla bakıma götürülmesi gerekmektedir.

• LPG’li bir aracın teklemesinin bir başka nedeni de ateşleme bobininin arızalanması ya da eskimesidir. Bu nedenle ateşleme bobininin de belirli aralıklarla bakıma götürülmesi ve değiştirilmesi gerekmektedir.

• Aracın LPG sisteminden kaynaklanan gazda tekliyor olma nedenlerinden bahsetmek gerekirse öncelikle aracın regülatöründeki arızaları örnek vermek mümkündür. Yani aracın regülatör basıncı bozuksa bu durum LPG enjektörlerine düzensiz yakıt gönderilmesine neden olur. Dolayısıyla bu durum da aracın LPG’de teklemesine neden olur.

• Aracın regülatörün ısınmaması da aracın LPG’de teklemesine neden olmaktadır.

• Aracın gaz kesici filtresinin tıkanması da aracın LPG’de teklemesine neden olmaktadır. Bu duruma sebebiyet vermemek için gaz kesici filtrelerin de araç bakıma götürüldüğünde temizlenmesi, gerek görüldüğü takdirde de değiştirilmesi gerekmektedir.

• Aracın gazda tekliyor olması durumunda araçtaki enjektörlerin de kontrol edilmesi gerekmektedir. Çünkü enjektörlerde meydana gelen bir arıza enjektörlerin silindire düzensiz bir şekilde yakıt göndermesine sebep olmaktadır. Bu durum da aracın teklemesine neden olacaktır.

• Aracın motor suyunda kaçak olması da LPG’de tekleme sebeplerinden biridir. Bu durum, enjektörlere sıvı yakıt gitmesine neden olacağı için araçta tekleme olacaktır. Dolayısıyla aracın LPG’de teklemesi durumunda motora da baktırılmasında fayda vardır.

Aşağıdaki ilgili kategori penceresini tıklayarak aracınızda oluşan LPG sorunlarının muhtemel sebeplerini öğrenebilirsiniz. Örneğin yakıt tüketimi, rölanti sorunu, geç çalışma gibi Otogaz sorunlarının sebepleri ustalar tarafından kaleme alınmıştır.

Sıralı Sistem LPG Sorunları Ve Çözümleri Karbüratörlü Sistem LPG Sorunları Ve Sebepleri

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
Mimgas Karbüratörlü Beyin

Mimgas Beyin Ücretsiz Kargo.

400,00 TL
Atiker Enjeksiyonlu LPG Düğmesi

Atiker Enjeksiyonlu Düğme Ücretsiz Kargo

110,00 TL
Landirenzo Tip Sıralı Regülatör

Landirenzo Tip Sıralı Regülatör Kargo KDV Dahil 450 TL

390,00 TL
Atiker Honda Benzin Seviye Kontrol Rolesi

Atiker Honda Benzin Seviye Kontrol Rolesi Kargo Ücretsiz

200,00 TL
Voltran Sıralı Beyin Su Dirseği

Voltran Sıralı Beyin Su Dirseği Ücretsiz Kargo

50,00 TL
Atiker Akl Uyumlu Stefanelli İkili Enjektör Takımı 3 Ohm

Atiker Akl Uyumlu Stefanelli İkili Enjektör Takımı 3 Ohm

450,00 TL
Zavoli Sıralı Sistem Regülatör Tamiri

Zavoli Sıralı Sistem Regülatör Tamiri Garantili Şekilde 400 TL

500,00 TL
Kme Sıralı Tip Regülatör Diyaframı

Kme Sıralı Tip Regülatör Diyaframı Ücretsiz Kargo

249,99 TL
Atiker Filtre 1 Adet

Atiker Filtre 1 Adet

89,99 TL
Atiker Sıralı Beyin SR07 Su Kelepçeleri Hediye

Atiker Sıralı Sistem Beyin SR07 En Uygun Fiyat

300,00 TL
Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2012 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Telefon ile Hemen Ulaş!