LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
 

 

Gazda Tekliyor


Gazda Tekliyor 

 

            LPG’li araç kullanan sürücüler diğer yakıtlarla araç kullananlara göre bazı artılara sahiptirler. Bu artıların yanında elbette LPG’li araç kullananların da bazı sorunlarla karşılaşması olası bir durumdur. LPG’li araçlarda karşılaşılan sorunlardan biri aracın gazda tekliyor olmasıdır.

 

            Aracın gazda tekliyor olmasının da tıpkı gazda çalışmaması gibi iki sebebi olabilir. Bunlar da yine ateşleme sisteminden kaynaklanan nedenler ve LPG sisteminden kaynaklanan nedenlerdir. Bu nedenleri tek tek belirtmek gerekirse şu şekilde açıklamak mümkün olacaktır:

 

• Öncelikle aracın ateşleme sisteminden kaynaklanan nedenleri inceleyelim. Aracın şarj dinamosu yeteri kadar şarj etmediği takdirde bu durum aracın motorunu etkiler. Bu da sonuç olarak aracın LPG’de teklemesine neden olur.

• Aracın gazda tekliyor olmasının nedenlerinden biri de buji ve buji kablolarıdır. Buji ve buji kablolarının eskimesi, yıpranması ya da arızalanması aracın LPG’de teklemesine neden olmaktadır. Bu nedenle buji ve buji kablolarının belirli aralıklarla bakıma götürülmesi gerekmektedir.

• LPG’li bir aracın teklemesinin bir başka nedeni de ateşleme bobininin arızalanması ya da eskimesidir. Bu nedenle ateşleme bobininin de belirli aralıklarla bakıma götürülmesi ve değiştirilmesi gerekmektedir.

• Aracın LPG sisteminden kaynaklanan gazda tekliyor olma nedenlerinden bahsetmek gerekirse öncelikle aracın regülatöründeki arızaları örnek vermek mümkündür. Yani aracın regülatör basıncı bozuksa bu durum LPG enjektörlerine düzensiz yakıt gönderilmesine neden olur. Dolayısıyla bu durum da aracın LPG’de teklemesine neden olur.

• Aracın regülatörün ısınmaması da aracın LPG’de teklemesine neden olmaktadır.

• Aracın gaz kesici filtresinin tıkanması da aracın LPG’de teklemesine neden olmaktadır. Bu duruma sebebiyet vermemek için gaz kesici filtrelerin de araç bakıma götürüldüğünde temizlenmesi, gerek görüldüğü takdirde de değiştirilmesi gerekmektedir.

• Aracın gazda tekliyor olması durumunda araçtaki enjektörlerin de kontrol edilmesi gerekmektedir. Çünkü enjektörlerde meydana gelen bir arıza enjektörlerin silindire düzensiz bir şekilde yakıt göndermesine sebep olmaktadır. Bu durum da aracın teklemesine neden olacaktır.

• Aracın motor suyunda kaçak olması da LPG’de tekleme sebeplerinden biridir. Bu durum, enjektörlere sıvı yakıt gitmesine neden olacağı için araçta tekleme olacaktır. Dolayısıyla aracın LPG’de teklemesi durumunda motora da baktırılmasında fayda vardır.

Aşağıdaki ilgili kategori penceresini tıklayarak aracınızda oluşan LPG sorunlarının muhtemel sebeplerini öğrenebilirsiniz. Örneğin yakıt tüketimi, rölanti sorunu, geç çalışma gibi Otogaz sorunlarının sebepleri ustalar tarafından kaleme alınmıştır.

Sıralı Sistem LPG Sorunları Ve Çözümleri Karbüratörlü Sistem LPG Sorunları Ve Sebepleri

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
Brc Tip Metal Filtre

Brc Tip Metal Filtre Ücretsiz Kargo

40,00 TL
Tartarini Orijinal Filtre Seti

Tartarini Plastik Filtre Seti Ücretsiz Kargo

90,00 TL
Tartarini Isı Sensörü

Tartarini Isı Sensörü Kargo Ücretsiz

85,00 TL
Atiker SR06 300 Kw Süper Max Sıralı Regülatör

Atiker SR06 300 Kw Süper Max Sıralı Regülatör Kargo Ücretsiz

450,00 TL
SR06 220 Kw Atiker Sıralı Süper Regülatör

SR06 220 Kw Atiker Sıralı Süper Regülatör Ücretsiz Kargo

370,00 TL
Tartarini Gaz Filtresi

Tartarini Gaz Filtresi Ücretsiz Kargo

39,00 TL
Gasitaly Sıralı Regülatör Isı Sensörü

Gasitaly Sıralı Regülatör Isı Sensörü Kargo Kdv Dahil 40 TL

75,00 TL
Atiker Enjektör

Atiker Enjektör Ücretsiz Kargo

176,00 TL
Atiker Benzin Kesici

Atiker Benzin Kesici Ücretsiz Kargo

50,00 TL
Atiker Microfast Map Sensörü

Atiker Microfast Map Sensörü Kargo Ücretsiz

200,00 TL
Autronik Sıralı Sistem Düğme

Autronik Sıralı Düğme Kargo Ücretsiz

100,01 TL
Atiker Karbüratörlü Lpg Düğmesi

Atiker Karbüratörlü Sistem Düğme Ücretsiz Kargo

50,00 TL
Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2010 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

LPG Sorunları Ve Çözümleri