LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
 

 

Gazda Tekliyor


Gazda Tekliyor 

 

            LPG’li araç kullanan sürücüler diğer yakıtlarla araç kullananlara göre bazı artılara sahiptirler. Bu artıların yanında elbette LPG’li araç kullananların da bazı sorunlarla karşılaşması olası bir durumdur. LPG’li araçlarda karşılaşılan sorunlardan biri aracın gazda tekliyor olmasıdır.

 

            Aracın gazda tekliyor olmasının da tıpkı gazda çalışmaması gibi iki sebebi olabilir. Bunlar da yine ateşleme sisteminden kaynaklanan nedenler ve LPG sisteminden kaynaklanan nedenlerdir. Bu nedenleri tek tek belirtmek gerekirse şu şekilde açıklamak mümkün olacaktır:

 

• Öncelikle aracın ateşleme sisteminden kaynaklanan nedenleri inceleyelim. Aracın şarj dinamosu yeteri kadar şarj etmediği takdirde bu durum aracın motorunu etkiler. Bu da sonuç olarak aracın LPG’de teklemesine neden olur.

• Aracın gazda tekliyor olmasının nedenlerinden biri de buji ve buji kablolarıdır. Buji ve buji kablolarının eskimesi, yıpranması ya da arızalanması aracın LPG’de teklemesine neden olmaktadır. Bu nedenle buji ve buji kablolarının belirli aralıklarla bakıma götürülmesi gerekmektedir.

• LPG’li bir aracın teklemesinin bir başka nedeni de ateşleme bobininin arızalanması ya da eskimesidir. Bu nedenle ateşleme bobininin de belirli aralıklarla bakıma götürülmesi ve değiştirilmesi gerekmektedir.

• Aracın LPG sisteminden kaynaklanan gazda tekliyor olma nedenlerinden bahsetmek gerekirse öncelikle aracın regülatöründeki arızaları örnek vermek mümkündür. Yani aracın regülatör basıncı bozuksa bu durum LPG enjektörlerine düzensiz yakıt gönderilmesine neden olur. Dolayısıyla bu durum da aracın LPG’de teklemesine neden olur.

• Aracın regülatörün ısınmaması da aracın LPG’de teklemesine neden olmaktadır.

• Aracın gaz kesici filtresinin tıkanması da aracın LPG’de teklemesine neden olmaktadır. Bu duruma sebebiyet vermemek için gaz kesici filtrelerin de araç bakıma götürüldüğünde temizlenmesi, gerek görüldüğü takdirde de değiştirilmesi gerekmektedir.

• Aracın gazda tekliyor olması durumunda araçtaki enjektörlerin de kontrol edilmesi gerekmektedir. Çünkü enjektörlerde meydana gelen bir arıza enjektörlerin silindire düzensiz bir şekilde yakıt göndermesine sebep olmaktadır. Bu durum da aracın teklemesine neden olacaktır.

• Aracın motor suyunda kaçak olması da LPG’de tekleme sebeplerinden biridir. Bu durum, enjektörlere sıvı yakıt gitmesine neden olacağı için araçta tekleme olacaktır. Dolayısıyla aracın LPG’de teklemesi durumunda motora da baktırılmasında fayda vardır.

Aşağıdaki ilgili kategori penceresini tıklayarak aracınızda oluşan LPG sorunlarının muhtemel sebeplerini öğrenebilirsiniz. Örneğin yakıt tüketimi, rölanti sorunu, geç çalışma gibi Otogaz sorunlarının sebepleri ustalar tarafından kaleme alınmıştır.

Sıralı Sistem LPG Sorunları Ve Çözümleri Karbüratörlü Sistem LPG Sorunları Ve Sebepleri

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
Landirenzo Sıralı Tip Regülatör Diyaframı

Landirenzo Sıralı Sistem Regülatör Diyaframı Kargo Ücretsiz

150,00 TL
Mimgas Sıralı Lpg Düğmesi

Mimgas Sıralı Düğme Kargo Ücretsiz

99,00 TL
Tartarini Sıralı Sistem Turbo Regülatör Diyaframı

Tartarini Sıralı Sistem 6- 8 Turbo Regülatör Diyaframı Kargo Ücretsiz

200,00 TL
Wentgas Fast Map Sensörü

Wentgas Fast Map Sensörü Ücretsiz Kargo

249,99 TL
Mimgas Gaz Kesici İç Filtre

Mimgas Gaz Kesici İç Filtre Fiyatı Kargo Ücretsiz

35,00 TL
AKL Lpg Beyin

AKL Lpg Beyin Kargo Ücretsiz

175,01 TL
Atiker Filtre Contalı Hediyeli Ürün

Atiker Filtre Contalı Ücretsiz Kargo

48,00 TL
Atiker Multifast Map Sensörü

Atiker Multifast Map Sensörü Ücretsiz Kargo

200,00 TL
Atiker Regülatör Enjektör Bakım Kiti

Atiker Regülatör Enjektör Bakım Kiti Ücretsiz Kargo

276,00 TL
Atiker Dolum Ağzı

Atiker Lpg Dolum Ağzı Ücretsiz Kargo

50,00 TL
Akl Tekli Filtre Seti

Akl Tekli Filtre Seti Ücretsiz Kargo

25,00 TL
Lovato Obdli Map Sensörü

Lovato Obdli Basınç Sensörü Ücretsiz Kargo

350,00 TL
Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2010 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

LPG Sorunları Ve Çözümleri