LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
 

 

SIRALI SİSTEM UYUMLU ENJEKTÖR


Sıralı Sistem Uyumlu Enjektör

 

            Sıralı otogaz sistemlerinde yedek parçaların sıralı sistemle ve araçla uyumlu olması gerekmektedir. Uyumlu olmasının yanı sıra yedek parçanın orijinal olması da önemli bir durumdur. Araçta sıralı sistem uyumlu enjektör bulunması aracın arıza yapmaması açısından da önem arz etmektedir.

 

            Sıralı sistem uyumlu enjektörler hakkında bilgi verelim. LPG enjektör tiplerini sayarak bilgi vermeye başlayalım:

 

• Valtek tipi enjektörler Türkiye’de ve dünyada en çok kullanılan LPG enjektör tipidir. Bu enjektörlerin çalışma süreleri kalitesine ve markasına bağlı olarak değişir. Genellikle 1,5 ms ile 3,5 ms süreleri arasında çalışırlar. Yani bu enjektörlerin ömrü 2 ila 4 yıl arasındadır. Valtek türü enjektörler diğer enjektör türlerine göre daha ucuzdur ve arızalandığında değiştirilme ya da temizlenme imkânı vardır.

• Valtek tipi enjektör dışında matrix tipi enjektörler de bulunmaktadır. Bunların yanı sıra farklı markalar tarafından üretilen farklı tiplerde LPG enjektörleri de bulunmaktadır.

 

            Sıralı sistem uyumlu enjektörlerde ses yapma durumu da söz konusudur. LPG enjektörleri ses yaptıkları durumda özelliklerini kaybetmiş hale gelirler. LPG enjektörlerinin ses yapmasının nedeni, LPG enjektörlerine yakıtın sıvı halde gelmemesidir. Yani LPG enjektörleri kuru çalıştığı için enjektörün içinde bulunan valflerde ve contalarda aşınma oluşur. Bu sürtünme ve aşınma sebebiyle LPG enjektörleri ses çıkarmaya başlar. Bu durum da LPG enjektörlerinin özelliğini yitirmesine neden olur.

 

            Sıralı sistem uyumlu enjektörlerinin temizliği de önemli bir durumdur. Zira LPG enjektörünün temizlenmemesi enjektörün çabuk aşınmasına ve kullanılamaz hale gelmesine neden olur. LPG enjektörünün temizliğini yapmak gayet basit bir işlemdir. Bir oto yedek parça satıcısından satın alacağınız bir temizleme spreyi ya da otomobilin parçaları için özel olarak üretilmiş yağ ve kir çözücü spreylerden birini alarak LPG enjektörünü temizleyebilirsiniz. Spreyi sıktıktan sonra yağın ve kirin çözülmesi için bir süre beklemeniz gerekmektedir. Bir süre bekledikten sonra temiz bir bez yardımıyla LPG enjektörünü silmeniz yeterlidir. Tabii bu işlemi yaparken enjektörün hangi parçasını, nereden söktüğümüzü unutmamamız gerekmektedir. Eğer bu işlemi yapamayacağınızı düşünüyor ve kendinize güvenmiyorsanız LPG enjektörünün temizliğini yaptırmak için bir otogaz servisine gitmeniz uygun olacaktır.

Aşağıdaki ilgili kategori penceresini tıklayarak aracınızda oluşan LPG sorunlarının muhtemel sebeplerini öğrenebilirsiniz. Örneğin yakıt tüketimi, rölanti sorunu, geç çalışma gibi Otogaz sorunlarının sebepleri ustalar tarafından kaleme alınmıştır.

Sıralı Sistem LPG Sorunları Ve Çözümleri Karbüratörlü Sistem LPG Sorunları Ve Sebepleri

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
Ecotech Sıralı Beyin

Ecotech Sıralı Sistem Beyin Ücretsiz Kargo

249,99 TL
Tartarini Tip Metal Filtre Seti

Tartarini Tip Metal Filtre Ücretsiz Kargo

30,00 TL
Brc Genius Max Regülatör Tamiri

Brc Genius Max Regülatör Tamiri Ücretsiz Kargo

350,00 TL
Brc Uyumlu Rail Enjektör

Brc Uyumlu Rail Enjektör Fiyatı Kargo Ücretsiz

200,00 TL
Lovato Sıralı Tip LPG Filtresi

Lovato Sıralı Sistem Filtre Seti Ücretsiz Kargo

40,00 TL
Mimgas Enjeksiyonlu LPG Düğmesi

Mimgas Enjeksiyonlu Düğme Kargo Ücretsiz

50,00 TL
Aldesa Karbüratörlü Beyin Su Dirseği

Aldesa Karbüratörlü Beyin Su Dirseği Ücretsiz Kargo

30,00 TL
Atiker Sıralı Beyin Su Kelepçeleri Hediyeli

Atiker Sıralı Sistem Beyin Ücretsiz Kargo 145 TL

145,00 TL
Aldesa Karbüratörlü Düğme

Aldesa Karbüratörlü Sistem Düğme Kargo Ücretsiz

75,00 TL
Vikars Sıralı Performance Regülatör

Vikars Sıralı Performance Regülatör 300 TL

300,00 TL
Landirenzo Tip Sıralı Regülatör

Landirenzo Tip Sıralı Regülatör Kargo KDV Dahil 250 TL

250,00 TL
Zavoli Karbüratörlü Tip LPG Düğmesi

Zavoli Karbüratörlü Tip LPG Düğmesi Ücretsiz Kargo

150,00 TL
Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2010 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır