LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
Banka Havalesinde %5 İndirim Kampanyası
1500 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo Fırsatı
 

 

Sıralı Sistem LPG Regülatör Arızası Hakkında Detaylı Bilgiler


Sıralı Sistem LPG Regülatör Arızası Hakkında Detaylı Bilgiler
 
Sıralı sistem Araçlarda Bulunan LPG Regülatör Arızası Hakkında Detaylı Bilgiler
 
Sıralı Sistem LPG Regülatör arızasının başlıca belirtileri LPG'li aracın sabahları veya belli bir süre bekleyince geç çalışması,yedek su deposuna gaz karıştırması, regülatör basıncına bağlı rolanti & Yakıt bozukluğu ve aracın kendiliğinden gazdan benzine geçme belirtileridir.Şimdi bu belirtilerin nasıl tespit edileciğine ve ne yapılması gerektiğine detaylıca açıklık getirelim.
 
Sıralı Sistem LPG Beyninden  Kaynaklanan Aracın Sabahları Veya Bir Süre Park Edince Geç Çalışma Sorunu
 
Yerli yabancı tüm sıralı sistemlerde sıklıkla yaşanan bu sorun ilk olarak akla regülatör yani LPG beyin arızasını getirmektedir. Bu arızanın tespiti oldukça kolay olup her araç sahibinin kolayca yapacağı işlemdir. Peki reülatör arızasının tespini nasıl yapacağız? Cevap her marka regülatör üzerinde vakum diğer bi adıyla map hortumunun bağlandığı ince bir hortum girişi bulunur.Bu girişten hortumu normal günümüzdeki gibi stop ettikten sonra çıkarıp aracı çalıştıralım araç tek marşta kolayca çalışıyor ise LPG regülatör diyaframı yırtılmış demektir.
 
Bu sorun karşısında regülatör diyaframı veya komple regülatör değişmesi gereklidir. Belirtmiş olduğumuz hortumu çırmanıza rağmen araç hala geç çalışıyor ise LPG enjektör arızası olma olasılığı yüksektir. Sitemizin kategoriler bölümünde LPG beyin tamir takımları satılmaktadır. Burayı tıklayarak ihtiyacınız olan diyafram setini alıp değişim yaparak regülatörünüzü ilk günki gibi sıfır hale getirebileceksiniz.
 
LPG Regülatör Diyafram Arızası Kaynaklı Motor Suyuna Gaz Karışması
 
LPG'li araçlarda radyatör ve yedek su deposuna gaz karışması sıkça yaşanan sorunlardan biridir. Aracın yedek su deposuna gaz karışıyor ise regülatör regülatör içerisindeki su hazne bölümünün diyaframı arızalı demektir. Tespiti oldukça kolay olup en büyük belirtisi yedek su deposunun kapağını açtığınızda içerisinden gaz kokusu gelmesidir.
 
Bu arıza bazı araçlarda hararetin yükselmesine performas kaybına en önemlisi zaman içinde silindir kapak contasını yakmasına yol açar. Araç sahiplerinin şüphe duyduklarında veya en azından yılda birkez yedek su deposu açıp gaz kokusu varmı yokmu kontrol etmeleri pahalı masraflardan kurtulmalarına neden olur.
 
LPG Regülatör Basınç Hatası Kaynaklı Gaz Yememe, Rolantide Dalgalanma Ve Stop Etme vs
 
Daha öncede belirtiğimiz gibi Regülatör içerisindeki diyafram ve basınç contasında kullanım sürecine bağlı yırtılmalar ve sertleşmeler yaşanır. Buna bağlı olarak regülatörün enjektörlere gönderdiği gaz basıncında yükselmeler ve düşüklük yaşanır. LPG regülatör gaz basıncının bu dalgalanmaları aracın gazda giderken benzinde geçmesine, yakıt sarfiyatının artmasına ve rolanti ve performans kaybın gibi sorunlara yol açar.
 
Bu gibi sorunlaryaşandığında LPG servisine giderek bilgisayara bağlatıp regülatör basınç hatası verip vermediğini ve basıncı normal sevyeye ayarlatmamız gerekir. Bir çok sıralı LPG sisteminde regülatör basınç ayarı rolantide 110 - 120 bar ayarında olması gerekir. Yukarta belirmiş olduğumuz sorunlar yaşandığında hemen aklınıza Otogaz beyin arızası gelmesin. Özellikle mevsimsel değişikliklerde sıkça yaşanan ve basit bir ayarla giderilen sorunlardan biridir.
 
LPG Regülatöründe Su Kaçağı Sebepleri
 
LPG Regülatörü Su Kaçağı 
 
Sıralı ve karbüratörlü sistem LPG'li araçlarda özellikle kış aylarında meydana gelen LPG regülatör su kaçağı sorunu beyin üzerinde bulunan dirseklerin değişmesi ile giderilir. Bu sorun meydana geldiğinde mecburiyetten LPG servisine gidilir. İnsaflı olan ustalar dirsekleri değişirken elinde parçası olamayan ustalarda bu üründen satılmıyor veya üretilmiyor diyerek komple beyin yenilemekteler. Oysaki piyasada veya internette atiker brc lovato aldesa landirenzo ve mimgas gibi bir çok markanın beyin dirseği bulunmaktadır. Aracınızın LPG beyninde antifiriz kaçağı var ise üst kısımdaki LPG beyin tamir takımları linkini tıklayarak ihtiyacınız olan ürünü temin edebilirsiniz.
Farklı Marka Regülatör Uyum Sağlarmı?
 
Regülatör Arızalandı Yenisini Bulamıyorum Bulsamda Çok Pahalı Ne Yapabilirim? 
 
Birçok Otogaz markası ekonomik veya yeterli müşteri bulamadığı için ülkemizde yedek parça satışını ve bayiliklerini kapatmıştır. Bu nedenle özellikle italyan marka sıralı otogaz sistemlerinin LPG yedek parçaları bulunamaz hale gelmiştir. Oysaki araç sahiplerinin bilmediği bir kaç marka dışında hemen hemen her regülatör farklı sisteme uyum sağlar. Örneğin aracınızda TartariniTomasetto veya kme marka sıralı sistem regülatör arızalandı yenisini bulamıyorsunuz.
 
Örnekteki markaların yerine atiker mimgaz gibi aklınıza gelen tüm markalar sorunsuz şekilde uyum sağlayacaktır. Çünki LPG regülatörünün görevi sadece motor suyundan aldığı sıcaklık ile gazı ısıtıp LPG enjektörlerine göndermektir. Regülatörlerin marka ve şekillerinden başka işlevsel farkları yoktur. Prins Teleflex ve viali gibi sistemler hariç tüm regülatörler bir birine uyum sağlar.
 
LPG Regülatörü Neden Donar
 
SIRALI SİSTEM REGÜLATÖRÜ NEDEN DONAR?
 
LPG'li araçlarda Gaz beyni neden donar? konusuna açıklık getirelim. LPG regülatörünün diyaframının patlak olmasından dolayı motor suyuna gaz basar bu nedenle beyin içerisinde su devirdaimi olmaz, ve regülatöre gelen gazın sogukluğu -40 derce oldugu için lpg beyni donmaya maruz kalır.
 
Motorun silindir kapak contası yanık olması veyada silindir kapağının çatlak olmasından dolayı motorun komresörü suya baskı yaparak su devirdaimini keser ve regülatöre su gitmesini engeller bu nedenlede beyinde donma olur.
 
Motor Su hortum ve kelepçelerinde çatlak ve gevşekliğinden dolayı motor suyu hava yaparak regülatör içerisinde hava boşlugu ulusturur ve su akışı saglanmadığı için regülatör donar. Motor suyu eksik olursa regülatöre yeteri kadar su gitmediği için bir müddet sonra beyin donar.
 
Motorda kışlık termostat takılı değil veya arızalı ise suyu motorda hapsetmeyeceği için kışın çok soğuk havalarda özellikle karburatörlü sistemlerde beyin donar. Böylelikle gaz beyni neden donar muhtemel sebeplerini yukarda sıralamış olduk.
Sıralı Sistem LPG Regülatör Arızası Nasıl Anlaşılır
 
Sıralı Sistem Beyin Arızası Nasıl Anlaşılır?
 
Sıralı sistem beyin arızası konusuna açıklık getirelim. Daha öncede belirttiğimiz gibi beyin arızasının bir kaç çeşidi vardır. En sık rastlanılan arızadan örnek vererek başlayalım. Aracı belirli bir süre park ettikten sonra veya sabah işe gitmek için aracı çalıştırmaya gittiğinizde marşa basıldığında geç çalışıyor ise ilk yapılması gereken beyin arızası olup olmadığını tespit etmekdir.
 
Maalesef bu gibi durumlarda bilinçsiz LPG servislerinin yönlendirilmesiyle araç sahibi ateşleme sistemi veya benzin pompası değişimi yaparak durduk yere pahalı masraf etmektedir. Oysaki sıralı sistem LPG beyin arızası çok basit bir işlemle tespit edilmektedir.
 
Sıralı Sistem LPG Regülatör Arızası Tespit Yöntemi
 
Araçtaki LPG regülatör markası ne olursa olsun aracı her zamanki gibi park edin ve regülatör üzerindeki manifolda bağlı vakum hortumunu yerinden sökülerek belli bir süre bekleyin hortum sökükken tekrar marşa  bastığınızda tık diye çalışıyor ise regülatörünüz arızalı demektir. Vakum hortumu girişi aşağıda resimde gösterilmiştir. Regülatördeki bu arızanın sebebi ise içerisinde bulunan gaz odası diyaframı yırtıldığı için siz aracı park ettiğinizde emme manifolduna yavaş yavaş gaz sızmasına neden olur.
 
Bu nedenle sıralı sistem araç ilk benzinde çalışmaya programlandığı için iki yakıtın karışmasından dolayı boğulduğu için geç çalışmaktadır. Bu gibi durumda diyafram veya regülatör değişmek gerekir. Eğer ithal marka regülatör ise diyafram değişimi daha az masraf etmenizi sağlayacaktır.
 
Aşağıda belirtilen araçlarda sıralı sistem regülatör arızasını bu yöntemle kolayca tespit edebilirsiniz. Atiker, AKL, Aldesa, Brc, Cangas, Destro, Lovato, Mimgas, Landirenzo, Tartarini, Zavoli gibi birçok markada aracı park ettikten belli bir süre sonra geç çalışma varsa aracı park edin ve belli bir süre sonra resimde belirtilen vakum hortumunu çıkarıp marşa basın eğer araç rahat çalışır ise regülatör arızalı demektir. Bu durumda ya regülatörü yada regülatör diyaframını değişmelisiniz.
Sıralı Sistem Beyin Arızası Nasıl AnlaşılırLPG Beyin Arızası Hakkında Bilgiler

Benzer Konular

Tek Nokta Emülatör

Tek Nokta Emülatörü

254,23 TL
Zavoli Uyumlu Filtre

Zavoli Uyumlu Filtre

115,00 TL
Brc Tip Sıralı Beyin Diyaframı

Brc Sıralı Sistem Tip Beyin Diyaframı 2 Yıl Garantilidir.

350,00 TL
Atiker Gold Grand LPG Filtresi 5 Adet

Kampanyalı Satış

432,00 TL
1. Kalite Parlak LPG Dolum Kapağı Toptan Satış

LPG Dolum Ağzı Kapağı Toptan Satış 100 Adet

200,00 TL
Atiker Uyumlu 20k LPG Şamandıra Seviye Sensör Camı

Atiker Tip 20k LPG Şamandıra Seviye Sensörü

75,00 TL
Kme Sıralı Tip Regülatör Diyaframı

Kme Sıralı Tip Regülatör Diyaframı Uygun Fiyat Garantisi

400,00 TL
Landirenzo Sistemler İçin LPG Filtre Hortumu

Landirenzo Sistemler İçin LPG Filtre Hortumu

95,00 TL

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
Hasan Hüseyin Hökelekli
Soru : Selam aleyküm bende omvl karbürötörlü beyin var ve bu beyin 2007 gibi araca takılmış 2 gün önce tamircim tarafından kusma var gibi sorunla sökülüp başka marka tüp beyni takıldı şu anda kullanıyorum. Omvl beyinde cokk ama cokk memnunum sizlere yani bu beyni yapanlara teşekkür ederim. Arızalı olan omvl markalı beynim deki tamir olasılığı varmı. Varsa bana bilgi verirseniz çok mutlu olurum. Saglıcakla kalın.
Cevap : Merhabalar tamir takımını bulursanız tamiri mevcut. Regülatörün bi fotoğrafını atın bi bakalım whatsapp hattımıza atabilirsiniz fotoğrafı

Tolga
Soru : Merhaba Opel astra h aracımda tartarini sıralı sistem var. Regülatör birleşim noktasından su kaçırdığı için servise gittim. Bunlar yekpare diyafram değişmiyor deyip 400₺ ye akl regülatör taktılar. Şimdi ise her çalıştırmada lpgden arıza ikazı geliyor. Bilgisayara bağlayınca tegülatör sıcaklığı alarmı alıyoruz. Ayrıca 30 litrelik depo başına 50 km az gitmeye başladı. Ne tavsiye edersiniz. Ben regülatörü sizden alıp onlara taktırmak istedim yok proje müh. Odası vs birsürü şey karıştırdılar
Cevap : Merhaba LPGDE arıza lambasının yanması hakkında bilgi almak için bu linke tıklayınız. Detaylı olarak teknik destek için mesait saatleri içinde iletişim numaralarımızı arayabilirsinizi

Fatih yener
Soru : Benim arac 2004 honda atiker grand safe fast2. Ilk tüpe geciste hava sicak yada soguk olsun stop ediyor..sonraki gecislerde problem yok..ilk geciste regulator lpg basinci 3.72 gösteriyor..sorun regulatorde midir yoksa bahsettigim belirti gaz kesici yada map sensöru arizasimidir?montajini kendimiz yapabilirmiyiz?
Cevap : Merhaba regülatör arıza tespitini yapabilirsiniz. Araçtaki LPG regülatör markası ne olursa olsun aracı her zamanki gibi park edin ve regülatör üzerindeki manifolda bağlı vakum hortumunu yerinden sökülerek belli bir süre bekleyin hortum sökükken tekrar marşa bastığınızda tık diye çalışıyor ise regülatörünüz arızalı demektir. Vakum hortumu girişi aşağıda resimde gösterilmiştir. Regülatördeki bu arızanın sebebi ise içerisinde bulunan gaz odası diyaframı yırtıldığı için siz aracı park ettiğinizde emme manifolduna yavaş yavaş gaz sızmasına neden olur. Bu nedenle sıralı sistem araç ilk benzinde çalışmaya programlandığı için iki yakıtın karışmasından dolayı boğulduğu için geç çalışmaktadır. Bu gibi durumda diyafram veya regülatör değişmek gerekir. Eğer ithal marka regülatör ise diyafram değişimi daha az masraf etmenizi sağlayacaktır. Aşağıda belirtilen araçlarda sıralı sistem regülatör arızasını bu yöntemle kolayca tespit edebilirsiniz. Atiker, AKL, Aldesa, Brc, Cangas, Destro, Lovato, Mimgas, Landirenzo, Tartarini, Zavoli gibi birçok markada aracı park ettikten belli bir süre sonra geç çalışma varsa aracı park edin ve belli bir süre sonra resimde belirtilen vakum hortumunu çıkarıp marşa basın eğer araç rahat çalışır ise regülatör arızalı demektir. Bu durumda ya regülatörü yada regülatör diyaframını değişmelisiniz.

Fatih Erdoğan
Soru : Selam benim araçta 10 gündür hem gaz hem benzinde tekleme problemi vardı tüm ateşleme sistemi değişti fakat sorun devam ediyor yığılma ve tekleme benzinde 1 viteste küçük bir yokuşu yarı debriyaj çıkıyorum lpg sıralı Platinca marka lpg Cide bilgisayarda her şey normal görünüyor yardımcı olurmusumuz
Cevap : Merhaba Detaylı teknik bilgi için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz

Bekir gelez
Soru : İyi günler ben landirenzo tup kullaniyorum eskiden araba çalıştıktan yarım dakikada tup geçiyordu bi kaç aydır 5-6 kilometre den sonra bazen tup geçiyor bazende gaz bitmiş gibi ses çıkıyor tamirciye götürdüm bilgisayar arizayi tespit etmedi tupe geçme isisini düşürdü ama yine aynı sorunu ne olabilir teşekkürler şimdiden
Cevap : Merhaba Gaza geç geçme sorunu hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/lpg-gaza-gec-gecme-sorunu

Sedat köse
Soru : Aracim 2010 hunday getz enjektor lu sabah calistirdigimda benzinden tam gaza cecince araba gaz yemiyo ve istop ediyor iki uc sefer ayni hatayi veriyor daha isininca normale donuyor sabah ilk calistirdigimda yapiyor bilgi verirseniz sevinirim tsk
Cevap : Merhaba konu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/motor-sogukken-rolanti-sorunu

Ugur uysal
Soru : Iyi gunler. Sirali sistem atiker regülatör un ortasinda alyanli gaz diyaframina bagli vida ne ise yariyor. Siksam ne olur gevsetsem ne olur ? Tsk
Cevap : Merhaba Gaz basınç ayar vidasıdır. İhtiyaç duymadığınız taktirde çevirmenize gerek yok.

adnan bedes
Soru : bende gec calisma soruni yok ama benzinde çalışıp lpgye gectiginde arabada rolanti titremesi oluyor ve sonra lpgde istop ediyor.. benzinde ise hicbir sıkıntı yok.. iki yere gittim biri regülatör yada ecu dedi, diger yer enjektorlerden dedi... sizce rolanti dalgalanip istop etmesi meden olabilir, regülatör yapabilirmi bunu..
Cevap : Merhaba Sıralı sistemde tekleme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

Hami KASIM
Soru : Aracım 98mod. Megane 2.0 rxt genel olarak sorunum bezinden LPG ye geçiş de zorlanma birde araç 3500 devirden sonra araç LPG'den direk benzine geçip ikaz veriyor sebebi ne olabilir.
Cevap : Merhaba Gaza geçerken tekleme ve stop etme sorunu hakkında bilgi almak için bu linke tıklayınız. https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

Fahri arabacı
Soru : 2009 Chery alia aracımda sabah ilk çalıştırmada araç normal tek marşta çalışıyor yalnız gaza bastığımda gaz yemiyor ve stop ediyor gaza basmadan 5 dak çalışırsa sıkıntı olmuyor ve araç ısındığında tekrar yapmıyor taki 4-5 saat bekleyene kadar bekleyince aynı işlem tekrarlıyor sıkıntı LPG enjektörlerindemi yoksa regülatör diyaframın da mıdır
Cevap : Merhaba sıralı sistem araçta gaz yememe sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı zıyaret edebilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

Mustafa tuncel
Soru : Ufak bir patlama yaptı rolantide dalgalanma oluştu. Neden olabilir .
Cevap : Lpgde patlama yapması ve sebepleri hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız https://www.lpgyedekparca.com/lpg-de-patlatma-sorunu

Uğurcan Öner
Soru : öncelikle hayırlı günler aracımız 97 98 model toyota corolla lpg takılı araçanlatacağım sorunu hem benzinde hem lpg de yapıyor - aracımız marşı tek seferde alıyor fakat yolda giderken anormal zaman aralıklarıyla stop ediyor bazen 1 ay etmiyor bazen 1 günde bir 1 haftada bir stop ediyor ve stop ettiğinde bazen 5 dkka bazen 1 ay çalışmadığı zaman oldu fakat sonradan tekrar çalışıyor bunun nedeni ne olabilir 1. ve 2. viteslerde normal giderken bazen her zaman deyil tekliyor ama stop etmiyor sadece arabayı ileri doğru hoplatıyor bunların nedeni ne olabilir uzun yola çıkçam acil olarak yaptırmam lazım sanayiye ne kadar götürdüysem alakasız parçları değiştiler yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsn
Cevap : İyi günler konu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

Ugur yilmaz
Soru : Arac sabah veya motor sogukken cok rahat gaza geciyor motor normal isiisna ulastiginda sicak havalarda benzine geciyor gaza gectiginde pırpır edip hemen kendini benzine aliyor atiker sirali sistem... kesici ve isi sensoru degisti ama faydasi olmadi bilgisayara baglandiginda hata vermiyor
Cevap : İyi günler beyefendi kendiliğinden gazdan benzine geçme sorunu hakkında bilgi almak için yan taraftaki linki ziyaret edebilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/kendiliginden-gazdan-benzine-gecme-sorunu

Soner ÖZEL
Soru : Merhabalar 2007 Vw jetta 1.6 düz motor aracımda Landirenzo Sıralı Lpg kiti mevcut fakat benden önceki sahibi araca Mimgaz regülatör taktırmış bende ilk çalıştırmada lpg geçişinde stop etme - çok yakma ve lpg kokutma şikayeti ile servise gittim bana Lpg regülatörünün 1,8 bar da çalıştığını normalde 1,1 yada 1,2 bar da çalışması gerektiğini ayrıca ısı sensörü -18 gösterdiğini yani onun da bozuk olduğunu ve değişmesi gerektiğini söyledi. Bende şimdi sizin sitenizden parça siparişini vericem fakat yine mimgaz olarakmı yoksa lpg kitinin regülatörünü mü Landirenzo yada Atiker mi sipariş etmem gerek bilemediğim için bilgi almak istedim (Landirenzonun regülatörü fiyat olarak pahalı tabi sorun olmayacaksa mimgaz tercihim olur). Ayrıca benim aracımda şuan bu vakum girişi dediğiniz yer boşta herhangi birşey bağlı değil orada yani yorumlardan falan okuduğum ve anladığıma göre oraya birşey bağlanması gerek ama bende hiçbirşey yok sorun teşkil edermi acaba? Regülatörü kendim değiştirsem herhangi bir ayar yaptırmam gereklimi? ayrıca değişimde nelere dikkat etmeliyim? Şimdiden çok teşekkür ederim yardımlarınız için.
Cevap : Merhaba Farklı marka lpg beyni uyar mı sorusu hakkında detaylı bilgi almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz.

samet çayırallı
Soru : s.a bende 98 model 1.5 gls lovato sıralı sistemli hyundaı accent full enjeksiyonlu araç var. gecen gün gaz göstergesi gelip gidiyordu ve tekrardan benzine geciyordu. bunun için bizim oralarda tanınmış bir ustaya gittim akü kutup başını anahtarla sıkıştırıp ayarladı birde bilgisayara baglatiyim ve gaz ayarı yaptırıyım dedim. ara ara gaza geç geçiyordu. usta bana gaza geçme sıcaklıgın iyi 25 derece dedi. tamam dedim regülatörün üstündeki ayar dügmesinden basıncı 17.5 den 15.0 düşürdü dahada düşürecektiki vida yalama oldu ve daha sıkamadı. usta bana abi bunun degişmesi gerek dedi basıncı bukadar düşürdüm ama yeterli degil dedi ve bana 300 tl fiyat cekti şuan basınç 15.0 lerde ne yapmam gerek bu arada gebzede oturuyorum hayırlı işler
Cevap : Aleyküm selam Detaylı teknik destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Murat Bey
Soru : Merhaba, Aracimda kendi kendine gazdan benzine gecis sorunu mevcut.Gaz beyni kesici filtre hepsi yeni degisti bunlar degismeden once cok yapiyordu bu arizayi simdi yine yapiyor ama daha az...usta bir muddet sonra gel tekrar bakalim dedi ama ne yapmaliyim?
Cevap : Sıralı sistem araçta kendiliğinden gazdan benzine geçme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/kendiliginden-gazdan-benzine-gecme-sorunu

Evgin yildiz
Soru : Brc sıralı sistem var bende.sabah ya da bir süre geçtikten sonra geç çalışıyor. Direk benzinde kullandığım zaman sıkıntı olmuyor.
Cevap : Sıralı sistem araçta geç çalışma sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/sabahlari-aracim-zor-calisiyor

Oğuz sevik
Soru : Hayırlı günler lpg li aracım soğukken ilk çaştırmada benzinden lpg geçtiği gibi bi süre regülatörden tak tak diye ses veriyor 2 km sonra ses kesiliyor Regülatör gaz kesici değişimi yaptık sorun devam ediyor İkinci el bi ecı bulduk şimdi onu deneyecem sizin görüşünüz nedir ustam
Cevap : Merhaba sıralı sistem beyin arızası hakkında bilgi almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayınız.

ümit demir
Soru : merhaba aracım 1.2 16v palio sr06 modael regulatör var kac kv oldugunu nereden bilecem yenisini alacam yada hangi model uyum saglar
Cevap :

R9
Soru : Aracım R9 Broadway araçta Atiker marka regülatör takılı karbüratörlü yaklaşık 6ay önce değişim yaptım son iki aydır araçta tekleme gaz kesme var bu arıza kalkışlarda,vites geçişlerinde ve seyir halindeyken dahi yapıyor araç benzinde problem yok sorun gazdayken yapıyor çok parça değiştirdim bı değişmeyen regülatör kaldı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
Cevap : Tekleme ve gaz yememe sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

yavuz özcan
Soru : teleflex marka regülatörün diyafram seti elinizde varmı?
Cevap : Mevcut evet. https://www.lpgyedekparca.com/teleflex-regulator-diyafram-takimi

Mehmet Aydoğan
Soru : Merhaba Megane 1 aracım var öncesinde aracım gaz da giderken 3000 deviri geçince yığılma oluyordu geçenlerde gaz aldım 3 km kadar gittim baktım araç gaza geçmedi hala sağa çekip durdurdum aracı baktım regülatör altinda su var araca su ekledim bekledim gaza geçti o şekilde geldim biraz gittikten sonra gaz arızası verdi benzinde geldim. Sonrasında araç conta yaktı yaptırdım ancak hala aracım gaza geçmiyor ,,, gazciya gittim regülatör ısısı yükselmiyor dedi ısı muşurunu değişti sorun yine aynı devam ediyor beyin değişmesi lazım dedi ikinci eline 650 TL istedi sonra bekle kalsın dedim çiktim Çerkezköy deyim yaptırmadım
Cevap : Merhaba LPG Regülatör fiyatlarını görmek için bu sayfayı tıklayınız. https://www.lpgyedekparca.com/lpg-beyin-fiyatlari

erkan karaarslan
Soru : sizden aldigim yaklasik 15 bin km.dir kullandigim regulator u kalibrasyon esnasinda 120 bar a ayarliyorum.daha sonra kontrol ettigimde bazen 114 115 116 olarak bazen de 124 125 126 olarak gorunuyor.(sıcak motor). sisrem brc.fast enjektorler atiker kırmızı map sensoru var ve brc. bu değişim normal mi ? degilse sebebi regulator mu baska bir parca mi? sabahlari yeni gaza gectiginde arac süper fakat sehirici uzun kullanimda dengesiz cekis yapiyor . tesekkurler.
Cevap : Merhaba Bu konu hakkında teknik destek almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayınız.

Hasan Çamlica
Soru : Araç tüp den benzine geçiyor atiker sıralı sistemi var.regülatör deki ayar vidasini sola doğru sonuna kadar sıktımü.benzin é atlamiyor ama düzenli gaz yemiyor. Öneriniz.NOT daha önce gaz keser gibi yapıyor araç giderken t ekleme yapıyor. Tüp düğme ışığı hızlı sinyal yapıyor benzine gaza geçirince veya tüp sigortasını sokup takınca duzeliyor du. Acaba neden yapıyor yardımı nizi bekliyorum slm
Cevap : Merhaba sıralı sistem araçta gaz yememe sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz . https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

Ahmet Çınar
Soru : Merhabalar, TFSI motorlu aracımda landirenzo karma sistem lpg takılı. Genel olarak sorun yok. Ancak araç sabah soğukta ilk çalıştırıldığında büyük olasılıkla egzozdan geldiğini tahmin ettiğim pof pof sesler ile birlikte vuruntu meydana geliyor. Bu durum en fazla 10 saniye meydana geliyor(Bariz bir biçimde jigle açıkken oluyor sanki ). İlk 10 saniyeden sonra araç tamamen normale dönüyor. Aracı akşam stop etmeden önce bir müddet benzinde binersem o sabah aynı sorun olmuyor. Regülatörü değiştirdim ama sorun devam ediyor.
Cevap : Merhaba Bu konu hakkında detaylı bilgi almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayınız.

yavuzhan seyyidoglu
Soru : Benim destro sirali sistem kullaniyorum aracim gazda oldugunu gosterirken gaz a hic gecmemiş benzinde gitmisim nedendir. 2 sorum sabahlari soguk havada gec calisiyor benzinde kullanip sabah direk benzinde çalıştirdim çalisti neden lpg de binip te sabah gec calisir. 3 sorum benzinden lpg gecerken neden tekliyor gazdan ayagimi cekince neden sirkeliyor. 4 sorum aracim hem gaz hemde benzini ayni anda kulaniyor olabilirmi. 5. sorum sistemimi baska marka ile yenilemek istesem hangi parcalari degistirsem.
Cevap : Merhaba;; Sıralı sistem lpgli araçta sorunlar ve çözümleri hakkında detaylı bilgi almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayınız.

Recep İvedik
Soru : Atiker sıralı sistem kullanıyorum ilk benzinde çalışıp lpg ye geçiyor arıza tespiti için vakum hortumu nu çıkarıp lpg geçmesini beklemeli miyim
Cevap : Merhaba evet arıza tespiti için sitemizde yazılı gerekli bilgileri deneyiniz.

Mehmet Özdemir
Soru : Aracimda landrazon marka lpg kullanıyorum benzinden lpg ye geçerken, stop ediyor arıza beyindemi
Cevap : Merhaba Benzinden gaza geçerken tekleme ve stop etme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

Tolga şengül
Soru : Ford escort 1.8 aracım var Atiker sıralı sistem LPG var üzerinde aracı aldığımdan beri gaz da yakıtı düşüremedim! Benzinde ideal yakıtını yani şehir içi 66 krş yakıyor. Ama tüpte şuan 35 krş yakması gerekirse 50 55 krş arası yakıyor. Gazcıya gittim ayarların çok güzel enjektörlerin de sağlam diyor sorun nerede olabilir yardımcı olur musunuz ??
Cevap : sıralı sistem araçta fazla yakıt sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfadan bilgi alabilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-lpg-yakit-tuketimi

Recep AKBAŞ
Soru : Selamın aleyküm hayırlı akşamlar bende 98 polo klassık var bır aydır arac ilk çalıltırdıgımda benzınde çalışmıyor 5 10 matştan sonra anca calışıyor sankı gaz verınce patlatma yapıyor depodan benzın pompası ve disbiritör değişti ama hala arıza aynı LPG regülatörü dedi usta acaba doğrumu ama aracı lpgde çalıştırdınmı sıkıntı yok lpgde
Cevap : aleyküm selam gazdan benzine geçmeme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/kendiliginden-gazdan-benzine-gecme-sorunu

hüseyin haki kaya
Soru : araçım daweeo lanus 1998 model sabah calıştırınca benzinden gaza geçtikten sora rolenti istop edecek kadar düşüyor 3 5 dakika sonra normale geliyor gaz verince istop ediyor yada boğlur gibi oluyor eksozdan inçede olsa patlama yapıyor motor ısındıktan sora düzelir gibi oluyor lpg fazla yakmaya başladı bu arıza yokken 50 tl lik lpg aldığımda 150 170 km arası gider ken şuanda 80 veya 100 km gidiyor sebebi ne olabilir
Cevap : benzinden gaza geçerken stop etme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

Ömer Kestek
Soru : Aracım w211 kasa Mercedes 6 silindir aracımda landiranzo marka Lpg var hava sıcaklığı çok düşdüğünde sabahları ilk çalıştırdığımda regülatörden çok aşırı gaz kaçağı oluyor ve üzerinde karlanma meydana geliyor daha sonra araç ısındığında en ufak gaz sızıntısı olmuyor arızası ne olabilir çok teşekkürler şimdiden servis komple değişmesini söyledi bu arada da
Cevap : sıralı sistem beyin arızasının nasıl anlaşıldığı hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-beyin-arizasi-nasil-anlasilir

Mustafa
Soru : Audi 80 2.0 1994 model arabam var 3bin devirden sonra gaz yemiyor yığıyıor Arabayı Nedendir acaba
Cevap : sıralı sistem araçta gaz yememe sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

Poyraz can
Soru : Hocam sabahları soğukken ayagimi gazdan çekip debriyaj frene basınca stop ediyor. Geceleri benzinde bırakınca bu sorun olmuyor sizce regülatör mü arızalı
Cevap : sabahları geç çalışma sorunu hakkında bilgi almak içipn bu sayadan bilgi alabilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/sabahlari-aracim-zor-calisiyor

Aliihsan aksoy
Soru : 98 model fıat tipo enjeksiyonu yeni aldım. Triger kayışı. Hava filtresi yağ. Bujiler. Üst kapak contası. Subap ayarı gaz ayarı yapıldı. 50 TL lik gazla 75km yi geçmiyor. Sorun nedır satılığa çıkardım. Lütfen yardım edin. 05368230771 zong.
Cevap : karbüratörlü araçta oluşan fazla yakıt sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz https://www.lpgyedekparca.com/lpgli-aracta-yakit-tuketimi-nasil-hesaplanir

Yaşar Aktaş
Soru : Atiker regülatör sıfır taktım hâlâ sabahları tek marş da çalışmıyor
Cevap : geç çalışma sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/sabahlari-aracim-zor-calisiyor

Seyfettin Kose
Soru : Merhaba arabam 2007 Honda civic brc marka sıralı tüp takılı arabam gazdayken genelde rampada çekişten düşüyor neden acaba selamlar
Cevap : sıralı sistem araçta oluşan bütün arızalar hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz https://www.lpgyedekparca.com/lpg-yakit-sistemi-arizalari

Sezai mutlu
Soru : Merhaba efendim. Benim sorum 2004 model 1,2 16 valf Fiat Albea aracımda stafenelli marka sıralı sistem LPG takılı 10 yıldır kullanıyorum. Aracım ilk çalışmada hemen çalışıyor ancak motor tekliyor eksozdan çiğ benzin atıyor gaz yemiyor. Motor bölümünde bulunan legulatörden beyine giden kabloların yerini konumunu değiştirdiğimde sağdan sola soldan sağa vb yerlerini oynatdiğımda araç bazen düzeliyor nasıl bir sorundur bilemedim. Birkaç ustaya gittim 1,2 araçlarda bu sorun hep yaşanıyor dediler çözüm bulamadım. Benzinden LPG ye geçerken stop ediyor gaz yemiyor belli bir müddet sonra motor sıcaklığı artınca düzeliyor. Enjektörler de sorun olmadığını söylediler Atiker marka legulatör sisteme uyum sağlar mı ? Sağlarsa Legulatör ü değiştirsem sorunun düzelme ihtimali var mı? Şimdiden vereceğiniz bilgi ve yardım için teşekkür ederim. Selam ve saygılarımla.
Cevap :

Turan Sayılgan
Soru : Merhaba aracım 1.4 tsi tiguan zavoli marka tüp var ama biz zavoli enjektörü bulamadığımız için usta lovatonun k enjektörünü taktı arabam lpgde epc yakıyor atikerinkini taktı onda da yakmaya devam etti benzinde bi sorun yok sorunu nasıl çözebiliriz
Cevap :

Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2012 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Telefon ile Hemen Ulaş!