LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
 

 

Kategoriler

Sıralı Sistem Lpg Nedir ?


 


Sıralı sistem lpg tüm çok noktadan elektronik sıralı enjeksiyonlu araçlara montaj yapılabilen otogaz sistemidir. Sıralı sistemin en önemli özelliği, performansının benzin ile aynı olması ve sorunsuz, rahat bir kullanım sağlamasıdır. 

Günümüz teknolojisindeki araçlara göre geliştirilen sıralı otogaz sistemlerinde performans sorunu ile ayar sorunu yaşanmamaktadır.Tüm dünyada ve Türkiye de giderek artan ilgi ve talep yaratan sıralı otogaz sistemleri sektörümüze yeni bir heyecan getirmiştir. Sıralı otogaz sistemi regülatör gaz valfi ecu(elektronik kontrol ünitesi ) map (basınç)sensörü ufak şık bir gösterge paneli multivalf şamandıra ve dolum ağzından oluşan ve bilgisayar ile ayarları yapılan son teknoloji otogaz sistemleridir.
 
 
Çalışma sistemi
Bu sistemlerde araç öncelikli olarak benzin ile çalışır, aracın motor suyu sıcaklığı 36-40 derece arasına gelene kadar benzin ile çalışmaya devam eder. İstenilen sıcaklığa ulaştığında regülatör üzerinde bulunan ısı sensörü sayesinde ECU (elektronik kontrol ünitesine) sinyal göndererek gaz sistemini aktif duruma getirir ve araç benzini kesip gaz ile çalışmaya başlar. Aracınız sıcak ise 25sn içinde gaz sistemi aktif hale gelir. Sıralı sistemlerin avantajı karburatörlü sistemlerde manuel olarak yaptığınız bu işlemi siz el sürmeden otomatik olarak yapmasıdır. Bundan dolayıda gaz ayar problemi çıkartmamasıdır. Aracınızın gaz enjektörleri benzin sistemi gibi çok noktadan püskürtmeli olduğu içinde aracınızın benzin performansıyla eşdeğer bir performans sergilemesidir.Sıralı sistem Lpg sistemi taktırılırken ilk önce takılacak olan markaya ve takılacak servise karar verilmelidir.

Takılan markanın kalitesi kadar montaj yapacak servisinde bu işe ehil ,teknik bilgi ve tecrübeye sahip olması alınacak verim açısından çok önemlidir. Marka kalitesi her ne kadar iyi olursa olsun montaj yapacak servis konuya hakim degilse sıralı sistem lpg sisteminde problemler yaşanması kaçınılmazdır. Aynı şekilde aracınızın benzindeki durumunun da oldukça sıhhatli olması, gerekli bakım ve kontrollerinin yapılması gerekir. Servisimize sıralı otogaz montajı için gelen araçlara ilk yaptığımız benzin sistemini kontrolden geçirmek ve gerekli düzenleme ve uyarıları yapmaktır. Aracın kendi bünyesindeki bir sorun otogaz kullanırken dahada hissedilir olarak ortaya çıkacağından özellikle ateşleme sistemi ve motor aksamı kontrol edilerek montaja başlanmalıdır.

Sıralı otogaz sistemindeki en önemli konuda periyodik bakımlara dikkat etmektir. Her 10 bin km de bakım ve kontrol için montaj servisine gelerek servis bakımları yapılmalı. Bakım için servisimize gelen otogazlı araçların lpg filtreleri değiştirilmekte, ayarları kontrol edilmekte ve sızdırmazlık kontrolüne tabi tutulmaktadır. Bunun yanında araçların motor kısmının sulu yıkama yapılmaması gerekmektedir. Otogaz sistemlerinden birisi olan Sıralı sistem lpg nedir sorusunu kısaca cevaplamak istedik.

Aşağıdaki ilgili kategori penceresini tıklayarak aracınızda oluşan LPG sorunlarının muhtemel sebeplerini öğrenebilirsiniz. Örneğin yakıt tüketimi, rölanti sorunu, geç çalışma gibi Otogaz sorunlarının sebepleri ustalar tarafından kaleme alınmıştır.

Sıralı Sistem LPG Sorunları Ve Çözümleri Karbüratörlü Sistem LPG Sorunları Ve Sebepleri

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
Landirenzo Evo Tip Enjektör

Landirenzo Evo Enjektör Kargo KDV Dahil 900 TL

900,00 TL
Aldesa Uyumlu 2 Ohm LPG Enjektörü

Aldesa Uyumlu 2 Ohm LPG Enjektörü Ücretsiz Kargo

225,00 TL
Atiker Enjektör

Atiker Enjektör Filtre Seti Ücretsiz Kargo

249,00 TL
BMD LPG Hyundai Enjektör ( Tip 2)

BMD LPG Hyundai Enjektör Ücretsiz Kargo

1.000,00 TL
Sıralı Sistem LPG Hortum Seti

Sıralı Sistem LPG Hortum Seti Kargo Dahil 120 TL

119,99 TL
Rail Tip Enjektör

Rail Tip Enjektör Ücretsiz Kargo

150,00 TL
LPG Performans İkili Enjektör

LPG Performans İkili Enjektör

400,00 TL
Landi Landirenzo Evo Tip Enjektör

Landi Landirenzo Evo Tip Enjektör Ücretsiz Kargo

900,00 TL
LPG Performans 3 Silindir Enjektör

LPG Performans 3 Silindir Enjektör

200,00 TL
Atiker Enjektör Ekonomik Paket

Atiker Enjektör Ekonomik Paket Ücretsiz Kargo

239,00 TL
Brc Tip Segmanlı Enjektör

Brc Tip Segmanlı Enjektör 175 TL

175,01 TL
Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2012 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Telefon ile Hemen Ulaş!