LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
Banka Havalesinde %5 İndirim Kampanyası
1500 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo Fırsatı
 

 

Sıralı Sistem Araçlarda Tekleme ve Gaz Yememe Sorunu


Sıralı Sistem Araçta Gazda Tekleme ve Gaz Yememe

Sıralı sistem araçlarda tekleme ve gaz yememe sorunu zamanla ortaya çıkan aracın ateşleme ve LPG sisteminden kaynaklanan doğal sorunlardan biridir. Konuya başlamadan önce montaj yapıldığı günden beri LPG'de çekiş düşüklüğü yaşayanlara tavsiyemiz iyi bir Otogaz ustasına giderek regülatör ve enjektör hortum boylarınını kontrol ettirmeniz. Aksi halde gereksiz parça değişim masraflarına girebilirsiniz. Şimdi gelelim sıralı sistem araçta tekleme ve performas düşüklüğü sebeplerini öğrenmeye.

LPG Enjektör Arızası Kaynaklı Sebepler 
LPG enjektörleri markasına göre zaman içinde arızalanıp değişim veya bakım gerektiren parça olup her hangi birinin arıza yapması durumunda sıralı sistem araçta gazda tekleme kaçınılmaz olur. LPG Enjektör arızası tespit edildiğinde Atiker, Akl, Mimgas marka enjektörlerden bir tanesinin arızalandığında takım olarak değişmesi gerekirken Brc, Landirenzo Prins gibi markalarda tek tek değişim yapılması sorunu giderecektir. LPG enjektör arıza tespit videosu sayfanın alt kısmında paylaşılmıştır. 

Sıralı Sistem LPG Tekleme Sorunu

LPG Ayarının Performansa Etkisi
Sıralı sistemlerde gaz benzin enjeksiyon ms sürelerinin bir birine yakın olması aracın gazda sağlıklı çalışması için hayati önem taşır. Bu sürelerin orantılı olması genelde araçta kullanılan enjektör markası ve enjektörlerdeki nozul çapları yanı sıra debi ayarlarına bağlıdır. Örneğin bilgisayara bağlandığında benzin enjektör süreleri 2500 ms gazda ise 4000 ms ise araçta performas ve yakıt sorunu yaşanır aradaki fark maksimun %30 olmalıdır. Aracın motor hacmine göre uygun ölçülerde takılmayan LPG enjektör nozulları gazda kullanırken araçta çekiş düşmesi yaşatacağı gibi sabahları benzinden gaza geçerken tekleme sorunu yaşatabilir. 

LPG Ayar Kaynaklı Performans Düşüklüğü

LPG Regülatör Kaynaklı Performans Sorunu
Sıralı sistem LPG regülatörlerinde arıza meydana geliğinde veya LPG ayarı bozulduğunda doğal olarak regülatör basıncı değişir ve motora yeteri miktarın dışında yakıt göndererek gaz benzin enjektör sürelerinde sapma meydana getirir buda araçta performans ve rolanti sorununa yol açar. LPG regülatör basıncı rolanti ve gaz verme anında 95 mili barın altına düşmemesi gerekir. Regülatöre basınç ayarı yapımasına rağmen basınçta anormallik var ise regülatör veya diyafram takımı değişimi yapılmalıdır. LPG regülatör diyaframlarında 5-6 yıl içinde sertleşme meydana gelerek motor ısınana kadar gazda düzensiz çalışmasına yol açar. Özellikle kış aylarında antifiriz kaygan olduğu için regülatör dirseklerinden veya su hortumlarından antifiriz kaçağı meydana gelip motor suyunun kısa süreli hava yapmasına, beraberinde regülatörüde ani ısı değişimleri yaşanıp motora düzensiz miktarda yakıt göndererek sıralı sistem araçta tekleme ve gaz yememe sorununa sebep olur.

LPG Regülatör Arızası Kaynaklı Tekleme

Sıralı Sistem Araçlarda Motor Soğukken LPG'de Tekleme
Sıralı sistem araçta motor soğukken gazda tekleme nedenleri aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır. Genelikle soğuk iklimlerde ve kış aylarında sıkça yaşanan bu sorunun en büyük sebebi gaza geçiş ısısısının yaza göre ayarlanmasından kaynaklanır. Kış aylarında benzinden gaza geçiş ısısı en az 35 derece olması gerekir. Araç ne kadar LPG'ye geç geçerse LPG enjektör ve regülatörün ömrü uzun olur ve sabahları benzinden gaza geçerken titreme sorunu yaşanmaz.

Sıralı Sistem Araçlarda Düşük Devirlerde Tekleme Sorunu

Araçta düşük devirlerde gazda tekleme sorunu kalkışlarda vites değişimlerinde ve gaza aniden basınca yaşanan ateşleme veya LPG enjektör kaynaklı sorundur. Belirtileri gazda kullanırken 1500 2000 devir arası tekleme ve silkeleme sorunu yaşatır. Eğer benzinde çalışırken en ufak sıkıntı yok ise LPG servisinde enjektörlerde arıza varmı kontrol edilmeli arıza enjektörde değil ise tamirciye giderek bobin, buji buji kabloları kontrol edilip arızalı olan parçanın değişmesi gerekir.

Düşük Devirde Tekleme

Yüksek Devirlerde Tekleme ve Gaz Yememe Sorunu
Yüksek devirlerde benzinde kullanırken sorun yaşanmıyor gazda yüksek devirlerde yığılma sirkeleme sorunu yaşanıyor ise ilk olarak gaz gesici filtre tıkalımı kontrol edilmelidir. Gaz kesici tıkanıklığı çok sinsi tespiti zor arıza türüdür. Ortalama her 20,000 km bir gaz kesici filtrenin değişmesi gerekir. 

Yüksek Devirlerde Tekleme Ve Gaz Yememe Sorunu

Regülatör Su Hortum Bağlantılarının Yanlış Olması
Bu sorun çok nadir yaşandığı için İlk olarak regülatör su bağlantı hortumları kalalüfer hortumlarından T ile alınmışmı kontrol edilmelidir. Özellikle opel marka araçlarda işi bilmeyen ustalar işin kolayına gidip yedek su deposunundan regülatöre bağlantı yaptıklarından dolayı araç özellikle uzun yola gidildiğinde regülatör yeterince ısınmaz sıvı haldeki gazı buharlaştırmaz. Bu sebepten yaklaşık 20 km uzun yol sabit gidildiğinde tekleme gaz yememe başlar. Şayet sizinde aracınızda böyle bir sorun yaşadığınızda hemen kabutu açıp regülatör sıcakmı soğukmu kontrol edin eğer soğuk ise LPG servisine gidip durumu anlatıp regülatör sıcak su bağlantılarının kontrol edilmesini belirtin.


Su Hortumları Bağlantısı Yanlış

LPG Montajından Kaynaklanan LPG'de Gaz Yememe Sorunu
Araca montajı yapılırken enjektör ve regülatör gaz hortum mesafeleri mümkün olduğunca kısa olması gerekir. İlk montajı yapan kişi özellikle enjektör hortumlarını 20 cm üzeri mesafeden uzun bağladı ise ani gaza yüklenmede ve sollama yaparken benzindeki performansı yakalayamaz. Bereberinde fakir karışımdan dolayı araçta arıza lambası yanabilir. Regülatör ve enjektör bağlantılarında uzun hortum kullanımı opel ford toyota marka sıralı sistem araçlarda sıkça rastlanan LPG'de gaz yememe sebeplerinden biridir. Montaj hatası sonrası teklemeye sebeplerinden biride elektirik kablo tesisatınım lehim ve makaron kullanmadan uyduruk şekilde izole bantla dizilen kabloların bantları zaman içinde açılıp kablolarda kısa devre oluşmasına neden olup LPG sisteminde tekleme gibi bir çok arıza meydana getirir.

LPG Enjektör Hortumlarını Kısaltmak

LPG Ecu Kaynaklı Araçta Tekleme
Yukarda belirtiğimiz gibi LPG kablo tesisatının özensiz dizilmesi yanı sıra LPG sisteminde oluşan kısa devreler, Akü takviyesi, Ecuya su kaçması benzer sorunlar ecuya zarar vererek arcın teklemesine yol açabilir. Sıralı sistem araçlarda akü takviyesi ve motor yıkatırken ecuye su kaçmaması için özen gösterilmelidir.

LPG Ecu Kaynaklı Tekleme

Sıralı Sistem Araçta Motor Sistemi Kaynaklı Tekleme Sebepleri
Sıralı sisteme LPG'li araçlarda ateşleme sistemine bağlı buji buji kabloları ve ateşleme bobininin düzenli çalışması çok önemlidir. Şayet bu parçalardan her hangi birinde arıza var ise genelde benzide kullanırken değil sadece gazda kullanırken tekleme sirkeleme sorunu yaşanır. Araç sahibide sorunun gazdan kaynaklandığını düşünerek LPG servisinin yolunu tutarak Otogaz ustasının yanlış teşhisi sonucu gereksiz enjektör değişimi yaparak masrafa girerler. Ateşleme sitemi sorunu kolay kolay cihazla gözükmediği için gazın yanma oranı benzine göre %35 düşük olduğu için ateşleme sistemi parçalarının her hangi birinde sorun yaşansa sıralı sistem araçta tekleme sorunu kaçınılmaz olur. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için her 30,000 de bir buji kablolarını her 100,000 de birde ateşleme bobinini orjinali ile diğişim yapılması gerekir. Değerli Okuyucularımız 
Sizden Ricamız Yazımızı Beğendiyseniz Aşağıdaki Facebook butonuna tıklayarak paylaşınız. Bizde Sizlerin Sayesinde Bilinir Olarak Daha Kaliteli Hizmet Verebilelim. 

Diğer Sıralı Sistem LPG Sorunları


Benzer Konular

Karavanlar İçin Mutfak Tüpü Magnet Tank Seviye Göstergesi

Manyetik Tank Seviye Göstergesi

160,00 TL
Lovato Tip Sıralı Regülatör Su Dirseği

Lovato Tip Sıralı Regülatör Su Dirseği 2 Adet

61,02 TL
Teleflex Regülatör Diyafram Takımı

Teleflex Regülatör Diyafram Takımı

800,00 TL
İthal 1. Kalite Lovato LPG Filtre Conta Seti

En Uygun Fiyat Garantisi

199,00 TL
Albien Performance Enjektör 2 Ohm

Yeni Üretim Tarihli

900,00 TL
Atiker SR 11 Sıralı Sistem Regülatör Diyaframı

Atiker SR 11 Sıralı Sistem Regülatör Diyaframı

300,00 TL
Hema Motor Temizleme Spreyi 500 ML

Motor Temizleme Spreyi 500 ML

99,00 TL
Atiker Rpm Sensörü

Atiker Rpm Sensör

175,00 TL

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
Ahmet çoban
Soru : 1.4 sıralı sistem kango daha önce böyle sıkıntı yoktu araba sabah ilk çaliştıgında tekliyor istop ediyor boguluyor almaz yemiyor 3 dakika 5 dikika devam ediyor geçiyor yolda gidince biraz sıkıştırınca kendi kendine benzine geçiyor
Cevap : Merhaba beyefendi bu linkten bilgi alabilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/kendiliginden-gazdan-benzine-gecme-sorunu

Ersin BAŞ
Soru : Merhabalar; aracım 99 model proton 416. Aldesa marka lpg takılı. Aracımda sadece gaz yememe problemi var. Buji, enjektör, regülatör gibi parçaları değiştirdim ancak gaz yememe problemi hala mevcut. Bu parçalar ilk değiştiğinde sorun ortadan kalkmıştı fakat sinra sonra yeniden nüksetmeye başladı. Lpg sistemim eski bunun farkındayım ancak çok masraf ettiğim halde problem çözülmüş değil. Acaba bu noktada hangi yolu izlememi tavsiye edersiniz? İyi çalışmalar.
Cevap : Merhaba beyefendi yarın mesait saatleri içerisinde 0346 211 56 06 teknik destek dahili no 02 bu numarayı arayarak ustamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz

Adem Banaz
Soru : 2015 model corallam var.yeni aldım. 45 bin km de. 1000 1500 devirde motor tekliyor ve silkeliyor. Lpg daha fazla benzin de daha az oluyor. Ama iki yakıtda da oluyor. ne önerirsiniz. Teşekkürler
Cevap : Merhabalar lpgde tekleme sorunu hakkında bilgi almak için bu linke tıklayınız https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu Benzinde tekleme sorunu varsa ateşleme sisteminden veya benzin enjektölerinden kaynaklanır

Umut baki
Soru : Arabam i20 1,4 lpgli, rolentide dururken devir saati çok az milimde düşüyor ve normale dönüyor araç silkeleniyor ancak bunu benzinde yapmıyor. 1.500-2,000 devir arası silkelenerek gidiyor. Ancak diğer viteslerde hiç bir sorun yok bu sorunu sadece lpgde yapıyor aynı zamanda hafif bi bayırda 2 de giderken 3 e atıyorum araba yavaş hızlanıyor aynı zamanda sanki altımdan gitçek gibi oluyor. Bir nevi öksürüyor gibi oluyor. Ateşlemelerde hiç bir sorun yokmuş bilgisayara bağlattım lpgciye gönderdiler adam sadece gaz ayarı yaptı başka da bir şey yapmadı. Lütfen bana yardım edin bu sorunu bir türlü çözemedim.
Cevap : İyi günler beyefendi bu linkten bilgi alabilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/kendiliginden-gazdan-benzine-gecme-sorunu

uğur küçük
Soru : honda civic 2004 , romano kit takılı, aşağı yukarı 6 senedir sorunsuz kullanıyordum, 1 ay önce , 3. viteste 3000 devirde tekleme yapmaya başladı , tekleme yapmaya başladıktan sonra 4. ve 5. viteslerdede bu devam ediyor. belirli bir süre sonra benzine atıyor. Seyir Halinde tekleme başladıktan sonra benzine alıp sonra tekrar gaza alınca düzeliyor. bujilerim yeni, benzinde tekleme veya ezilme yok bobin sorunu olduğunuda zannetmiyorum, sebebi ne olabilir, gaz ayarları stabil bi anormallik yok, tekleme yapmaya başladıktan sonra debriyaja basıp gazı köklediğimdede problem yaratmıyor :( çok müzdaribim yardım rica,
Cevap : İyi günler beyefendi mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayarak teknik servis ustamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

orhan demirocak
Soru : benim 2004 model clio var.sıralılavato oto gaz sistemi .devir 2000 in altında oldugunda düşük vites de bile tekleme yapıyor.rolantide sık sık stop ediyor.gaz ye miyor.uzun yollarda yuksek viteste hiç bir sorun yok.bayisine bile götürdüm birşey çıkaramadılar.elektrikçi benim alanım değil diyor motorcu benim alanım değil diyor.benzinde sabahları ilk çalıştırdığımda ibre yukselip iniyor 3 -4 saniyede normale dönüyor.benzinde başka sorunla karşılaşmadım..tupcu benim alanım değil diyor.kime gideceğimi bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.
Cevap : Merhaba tekleme sorunu hakkında bilgi almak için bu linke tıklayınız. Görmediğimiz araca kesin arıza şundan diye bir bilgi veremeyiz. https://www.lpgyedekparca.com/lpg-gaza-gec-gecme-sorunu

Yusuf MERİÇ
Soru : Merhabalar. Aracım 2005 model Toyota Corolla Otm. vites. 2011 yılında 140000 km de BRC sıralı sistem taktırdım. 230-240000 km aralığında benzin ve lpg de rölantide oynama, çekişte düşme ve yakın zamanlarda viteste ve rölantide raksa bağlı olarak 2018 mart ayında 260000 km.de sübap yanması sebebiyle sübaplar değiştirildi, marş ve sarj bakımları yapıldı. Şuan aracım arızalı haline göre iyi durumda olmasına rağmen yine benzin ve lpg de rölanti halinde oynamalar devam etmektedir ancak arac stop etmemektedir. Size sorum şu olacak: Araç lpg ve viteste rölantide çalışır iken (özellikle trafik lambalarında) ayağımı frenden çekip gaz pedalına bastığımda rölanti ibresi ani olarak düşüyor, araba sarsılarak hareketi alıyor bazende araç stop ediyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Tesekkür ederim.
Cevap : Merhaba Detaylı teknik destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 0346 211 56 06 dahili no 02

Bilal Ekinci
Soru : Merhabalar Aracım 2000 model Saab 9-3 aracıma 10.000 kilometre önce LPG taktırdım (atiker) 10,000 bakımını yaptırdıktan sonra araçta bir tekleme söz konusu oluyor ve düşük devirlerede arac titriyor benzinde herhangi bir sorun yok
Cevap : Merhaba lpgde tekleme sorunu hakkında bilgi almak için bu linke tıklayınız https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

Murat altun
Soru : ARACIM 2001 ACCENT MILENYUM KASA.ARAC BENZINDEN GAZA GECTIKTEN YAKLASIK 10 DAKKA SONRA HAREKET HALINDE TEKLEME YAPIYOR.BENZINDE BIR PROBLEM YOK GECISLERDEDE PROBLEM YOK BUNUN NEDENI NEDIR.GEREKSIZ MASRAF YAPMAK ISTEMIYORUM ACIL YARDIM
Cevap : Merhaba benzinden gaza geçerken tekleme sorunu hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

Muhsin bağdatlı
Soru : Aracım otogazda iken tekliyor ve gaz yemiyor çekişten yüzde seksen düşüyor.bobin buji buji kabloları sıfır.otogaz sistemi takıldığından beri daha 19000 bin kilometre oldu...aracım golf 2000 model dir
Cevap : Merhaba sıralı sistem araçta tekleme arızası sorunu hakkında bu linkten bilgi alabilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

Ekrem Cetiner
Soru : Merhabalar.98 model 1.5 GLS Accent var.okcan marka sıralı sıstem. Araçta ara ara hiç gaz yememe ve tekleme yığılma performans kaybı var.benzin de yine iyiydi ama artık benzinde de başladı.buji buji kabloları filtreleri değişti,boğaz kelebeği temizlendi hava debımetre temizlendi olmadı.LPG ecusune 1 den fazla yazılım denedi ayarlarını değiştirdi olmadı.bugün yine mavi LPG rolesıne bağlı musluk gibi motor bölümünde iki tane bakır hortum bağlı bir parca var onu soktu içinde bez bir filtre var içi hep demir tozu dolmuş temizledi bir tık düzeldi ancak yine aynı.yardıımm...
Cevap : Merhaba Bu tür arızalarda doğru arıza tespiti yapmak önemlidir. Tekleme var ise lpg enjektörünü de deneyebilirsiniz. Enjektör arıza tespit yöntemi: LPG Enjektör Arızası Nasıl Tespit Edilir? 1: Araç LPG’de rolantide çalışırken araç sahibi eline pense veya karga burnu alıp LPG enjektör hortumlarını teker teker sıkarak tekleme yapmayan ve yada hortum sıkıldığında çok az etkileşme yani sarsıntılı göz varmı onu tespit etmelidir.Eğer bir veya iki hortumda etkileşim az ise LPG enjektörleri arızalı anlamına gelir. Şayet her hortum sıkıldığında motorun çalışmasına aynı etkiyi yapıyor ise LPG enjektör arızası yok demektir. Aşağıdaki videoda LPG enjektör arızası daha detaylı anlatılmıştır. 2: LPG enjektör arıza tespiti ikinci yöntem ise daha basittir. LPG enjektör soketlerini araç yine rolantide çalışırken söküp motorun çalışmasına etkisi olmayan varmı tespit edilmesidir. Arızalı LPG enjektör soketi söküldüğünde motorda fazla sarsıntı yaşanmaz. Fakat bazı sistemlerde LPG enjektör soketlerinden biri çıktığında araç benzine geçtiği için pense ile yapılan LPG enjektör arızası tespiti daha başarılı olacaktır.

Gürsoy Sezgin
Soru : Merhaba, 2011 1.6 lpgli Focusum var. Aracımda benzin sarfiyatının fazla olduğunu düşünüp benzin pompasına role taktılar,daha sonra bilgisayarda ayar yaptılar. Arabada 1 seferde değil bir çok kezde marş almaya başladı lpgde rolantide ve seyir halinde tekleme sorunları başladı aracın bujileri yeni değişmişti bana buji denildi. Şimdi araba arıza ışığıda yakmaya başladı sorunuma yardımcı olur musunuz ?
Cevap : Merhaba sıralı sistem lpg sorunları hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/lpg-yakit-sistemi-arizalari

Ayhan Çatmak
Soru : Bmw 98 model oto. Vites arac lpg seyir halındeyken stop edıyor ve hemen calısmıyor lpg düğmesine uzun bastıkca arada calısyor lpg düğmesındeb elektrik kesıyır sonuyor stop edıyor bu sorunu nedır nereye goturduysem anlamadı bu konu hakkınada bılgı verırsenız sevınırım sımdıden tesekkur ederım
Cevap : İyi günler beyefendi mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayarak teknik servis ustamızdan detaylı bilgi alabilirsiniiz.

Hüseyin Işık
Soru : Merhaba aracımız 2004 model opel zafira. Araç benzindeyken hiç sıkıntı yaşamadık fakat tüpteyken bu ara sürekli arıza yapıyor arızadan kastım gaz yemiyor. Araç önce bir yalpalıyor sarsılıyor daha sonra esr ışığı yanmaya başlıyor ve gaz yemiyor. Sırf bu sebeb yüzünden arabayla 70 km lik yola cıkmaya korkar hale geldik 20 km lik yolda kesin 1 defa bu hatayı yapıyor fakat şehir içinde düşük hızda gittiğimden sanırım hiç olmuyor. Ne yapmam gerekir?
Cevap : Merhaba sıralı sistem araçta gaz yememe sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

Mert Ergun
Soru : Merhabalar aracımda brc tüp var aracım 1 ay önce felan tüpte 2.devirden sonrayı almıyordu elektrik aksamında sorun çıkdı ustaya buji zamanı geldi dedim değiştir dedi değişince sorun kalmamıştı ama şimdi aynı sorun yine başladı elektrik diye tüpe takılan bilgisayar ekranında ne gibi sorunlar çıkabilir benzinde gidiyor araç neler yapmam gerekir şimdiden teşekkürler
Cevap : İyi günler beyefendi mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayarak konu hakkında ustalarımızdan bilgi alabilirsiniz.

MURAT KORKMAZYÜREK
Soru : Aracım 2010 Model Opel Astra Sedan modeli. Fabrikasyon çıkış Landirenzo tüp bulunmakta. Aracım şuan 140.000 KM'de. Aracım benzinde kullanırken hiçbir sorun yaşamıyorum ancak LGP'ye geçtiğim taktirde gaz zor yiyor, yokuşlarda zor kalkıyor, çok titreme yapıyor ve arıza lambası yanıyor. LPG Gaz filtresi değiştirdim, bobin değişimi yaptım ancak sorun düzelmedi. Bana bu konuda tavsiyeniz ne olur . Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Cevap : Merhaba sıralı sistem araçta gaz yememe sorunu hakkında bilgi almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayınızb

orçun
Soru : 1,6 hyundai elantra aracım var sabahları çalışırken üçüncü marşta zor alıyor bunda sonra sonra devir yükseliyor iniyor hareket ettiğim zaman boğuluyor gaz yemiyor gaza geçince düzeliyor ertesi gün benzinden kullandım sabah benzinde direk marş aldı ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.
Cevap : Sıralı sistem araçta geç çalışma sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-lpg-regulator-arizasi-hakkinda-detayli-bilgiler

Sinan seckin
Soru : Hocam gaz ayari veyada beyin degisimini siz yapiyomusunuz adam akilli bi ustaya denk gelemedik araba sabah ilk calistiginda benzinde gaz boguluyo sanki ama tupe gecince problem yok isindiktan sonra benzine gecincede problem yok sadece sabah ilk calistirmamda yapoyi tupun sigortasini sokunce hic bi problemim kalmiyo yok beyine yazilim atilacak yok pompa yok buji yok bobin birsuru safsata ama ben biliyom bi gaz ayari yaptirdim yaptirmaz olaydim ondan sonra oldu bu olay sizin bilginize guveniyorum ama servis hizmetiniz varmi yokmu bilmiyorum sivastayim bende
Cevap : Merhaba lpg tamiri veya beyin değişimi falan yapmıyoruz sadece yedek parça satışımız mevcut.

Anar ibadov
Soru : Salam. Opel Astra H,1.6 Ekotek Lpg Benzilə işlərkən heç bir problem yok, Gaza keçincə bir müddət sonra tekleme olur.
Cevap : Merhaba sıralı sistem tekleme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

Erkan karaarslan
Soru : 6-7 ay önce sizden atiker enj.ve regulator seti aldım.aorun olmadığı icin bugün yeni degiştirdim.eskileri yaklaşık 200 bin km kullandım. Herşey birebir uydu.hortumlara ,soketlere ,sıralamasına cok dikkat ettim.hicbir montaj sorunu yaşamadım .hortumdan hafif gaz kacirdi onu da teflon bantla hallettim.fakat sorun şu ki montajdan sonra arac performans düştü ,gaz yememeye başladı rampalarda resmen ölüyor.gaz ayarı gerektirmez diye biliyordum alirken size arac bilgilerini bildirniştim. Sizce sorun ne olabilir.kendim yapabilecegim bir müdahele varmi .tesekkur.
Cevap : İyi günler beyefendi bu konu hakkında detaylı bilgi almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz.

basri bilgi
Soru : BENIM ARACIM MEGANE 1 2001 MODEL LIDIR ARACTA SIRALI ATIKER SISTEMI VARDIR GAZ YEMEMEYE BASLADI DEVIRU GEC ALIYOR VE TEKLEME YAPIYOR NEDEM OLABILIR ACABA
Cevap : Sıralı sistem araçta tekleme ve gaz yememe sorunu hakkında detaylı bilgi almak içim mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz.

Adem güler
Soru : Merhaba Aracım passat 1.8t akl marka tüp var 2000 2500 arası tekleyip sonra hızlanıyor benzinde hiç sorun yok tüpte rolantide sarsıntılı çalışıyor tüp takıldıktan 20000 kilometre sonra başladı sorunlar önce stop etmeye başladı sonra 120 130 km hızı geçmedi usta bobinden yapabilir dedi bilgisayarda enjektör arızası göstermiyor bujiler değişti sonra enjektörlerin değişmesi gerek dedi sorunu nasıl çözerim boşyere enjektör değiştirmeyelim cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.
Cevap : İyi günler beyefendi iletişim numaralarımızı arayarak teknik servis ustamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Fırat Ocak
Soru : Merhaba.2013 model 1.4 corsaya Atiker taktırdım.Araç benzindeyken problem yaşatmamasına rağmen gazda özellikle 1.viteste kalkarken devir yükseliyor ancak birdenbire devir çok düşüyor.Aynı durumu 2. Vitese geçişte de yaşıyorum.üst Viteslerde ise giderken sanki arabayı birden geriye doğru birşey çekip sonra bırakıyor gibi bir his veriyor.Acaba sebebi nedir?
Cevap : Merhaba sıralı sistem aracınızda oluşan bu sorun hakkında detaylı bilgi almak için iletişim numaralarımızı arayınız

Recep Ekici
Soru : Hayırlı günler, Benim aracım 2011 model 1.6 bse motor jetta bir yıl önce aldim. Istanbuldan aldim sivata ikamet ediyorum.Araçta herhangi bir sıkıntı yokken teklemeye stop etmeye başladı motor ustasına gittim bobin arizasi vermiş değiştik ama silkeleme devam etti bujileri değiştik sıkıntı yok gibiydi 6 ay geçmedi bir bobin arizasi daha verdi tekrar değiştik ama bugün oldu en az 5 6 gaz ve motor ustasına gittiysemde silkeleme sorunu çözülmedi. Sivas ve kayseri deki motor ustaları motorda sıkıntı yok tamamen gaz sistemi ile ilgili bir sıkıntı diyorlar. Aracım daha 77.000 km de. Özelikle yük fazla iken daha çok silkeleme yapıyor. Geçen gün bir umur başka bir gazciya gittim sagolsun lar çok ilgilendiler sistemde enjeksiyonda sıkıntı yok dediler ama sıfır enjeksiyon takip bir kaç gün dene dediler ama yine silkeleme yaptı.sadece silkeleme de yapmıyor sanki arkadan biri çekiyormuş gibi araç zorluyor. Mümkünse neyden olabileceği hakkında bir fikir verin zira aracı yakacağım
Cevap : Merhaba. Bizde sivastayız alibaba caminin karşısında. Detaylı teknik bilgi için 03462115606 dahili no 02

Ersin
Soru : Merhaba 2013model fort focus sahibiyim lovato yagli sistem kullaniyorum araç tüpdeyken 2000 devri geçerken 1 saniyelik gaz kesip birakiyor yardımcı olur saniz memnun olurum
Cevap : Merhaba; gaz yememe sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

GÖKHAN DAŞTAN
Soru : kolay gelsin aracımda bir kaç sorun var yardımcı olursanız sevinirim aracım tempra mpi motor sıralıatiker var 1.gec calışma 2.gaz yememe ve gec toparlama 3.ani gaz vermede boğulma yapıp sonradan gaz yeme 4.yolda sabit hızla giderken tekleme 5.yüksek devirde benzine geçip tekrar gaza geçme kaç defa lpg ayarına gitti ama sonuç alınamadı ilginiz için teşekkür ederim
Cevap : İyi günler beyefendi iletişim numaralarımızı arayarak ustamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

abuzer cinar
Soru : Araba tupte tekliyor silkeleme yapiyor benzinde normal bir sey yok
Cevap : Tekleme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

Yasin ARSLANBABA
Soru : Aracımı sabah ilk çalıştırdığımda, gaza gecene kadar tekleyerek çalışıyor. Lpg ye geçene kadar motor çok zorlanıyor, boğuluyor gibi hatta tak tuk sesleri bile geliyor.Gaza geçmeden yürümek istediğimde hatta gaz pedalına bastığımda rölanti hemen düşüyor ya da stop ediyor araç. Adeta pedala bastığımda benzini kesiyor gibi. Lpg ye geçtiğimde ise hiçbir sorun olmuyor. Bende aracı çalıştırıp lpg ye geçene kadar hiç birşey yapmıyorum sonra yürüyorum bu durumda vakit kaybına neden oluyor..Benzin pompasımı başka bir şey mi yardımınızı bekliyorum lütfen...
Cevap : Merhaba bu tür ince arızalar hakkında detaylı bilgi için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayınız.

Ali öz
Soru : Aracım karbrotorlu tipi 1994 mod araç gazda park halindeyken gazda çalışmıyor yeni beyin taktirdim yine arada çalışıyor benzinde çalışıp sonra gaza alıyorum gaz tamircilerine götürdüm sorunu bulamıyorlar yardımcı olursanız sevinirim
Cevap : Merhaba gaza geçmeme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/lpg-gaza-gec-gecme-sorunu

Bülent kös
Soru : 6 ay önce opel vectra b aracıma(OTOMATİK) atiker gold lpg taktırdır. Son 2 aydır aracımda lpg de2. ve 3 bin devirlerde gaz yememe sorunu başladı.normal sollamaya bile çıkamaz oldum. Lpg ayarları normal aracımda bır sorun yok. Ama arızayı birtürlü bulamıyorum. Buji bogazkelebeği temizliği krank sensörü lamp sensörü degişti. Ama arıza devam ediyor.
Cevap : Gaz yememe sorunu hakkında detaylı bilgi almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayınız.

Sinan Seçkin
Soru : Ustam hayırlı işler benim aracımdakı sorun aracı işk çalıştırmada araç gaz yemiyo tüpe geçince sorun yok daha sonra tekrar benzıne alınca yıne sorun yok aradan 3-5 saat geçince yine çalıstırınca yine özet olarak ustam tüpe gecene kadar bütğn sıkıntım tüpe geçtikten sonra benzinde tüpte normal çözemiyoz bi türlü lpg ustaları arabanın ecu su dedi aklıma yatmadı aksam tüp kazanının üstünden vanayı kapattım sabah calıstırdım hiç problem yok hersey normal ertesi gün geri actim yine aynı problem oldu ne yapacamı şaşırmıs durumdayım
Cevap : Merhaba bu sorun hakkında detaylı teknik bilgi almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayınız.

Onur türk
Soru : Ustam kolay gelsin ben daha öncede yazmıştım lütfen bana yardımcı olun benim aracım Tempra 1.6 MPİ enjeksiyonlu daha öncesinde aracimda düz sistem LPG vardı buda patlama yapıyordu hava filtresi ve boruları patlatiyordu bende bu araca sıralı sistem Atiker taktırdım ve taktırdıgim gündem beri arabada rölanti bozukluğu ilk harekette silkeleme gaz yememe rölanti de stop etme gibi problemlerin var enjeksiyonlari burda olduğu test ettim sıkıntı yok servise gittiğimde o anlık son sunumu çiziyorlar sonra yine aynısı oluyor sıralı sistem öncesinde böyle bir sıkıntı yoktu benzinde sıkıntı yok arabamın ateşleme bobini buji buji kablosu yeni lütfen bana yardımcı olun..
Cevap : Merhaba, Anlatmış olduğunuz aracınızdaki sorun hakkında bilgi almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaraarımızı arayabilirsiniz.

Tahsin TOPAL
Soru : Slm aracım ford focus 1 2004 1,6 atiker marka tüp kullanıcısıyım 5 senedir bende daha önce sorun yoktu 1 senedir bu sorunla karşılaştım araç haraket halindeyken durdugumuzda devir düşüp sotop edecek gibi oluyor motor silkeleyip normal rolanti devrine geliyor araç park halinde rolanti normal oluyor ( ARAÇ BENZIN DE NORMAL) !! sorı
Cevap :

Alper yılmaz
Soru : Kolay gelsin aracım 1.8 c180 93 model aracı ilk çalıştırmada motor sıcak dahi olsa benzinden gaza geçince 5 10 saniye gaz yemiyo sonra düzeliyo benzinde bu problem yok brc marka sıralı sistem var serviste regilatörün diyaframları bozulmuş dediler vakum yerinden gaz veriyodu regilatörü değiştirdim sorun hala devam ediyor.
Cevap : Bu konu hakkında detaylı olarak teknik destek almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayınız.

Hakan EROL
Soru : Ustam kolay gelsin. 2007 model benzin+lpg li toyota rav4 aracım da rampalarda gaz yemiyor devirden düşüyor benzinde bi sıkıntı yok en son bayramdan gelirken izmit yakınlarında gaza bastığım halde araç gitmedi bir süre benzinde geldim sorun ne olabilir
Cevap : Sıralı sistem araçta gaz yememe sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz

Veli bolat
Soru : Ford eskort cl 96 araç 100 km hızı geçtiğinde tekleme sorunu yaratıyor 75 veya 80 km hızla gidirsem sıkıntı yok buji ve koplosu değdirdim gene yapiyor
Cevap : Sıralı sistem araçta tekleme sorunu hakkında detaylı bilgi almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayınız.

MUSTAFA GÖRMÜŞ
Soru : Merabalar 2004 Ford Fiesta atiker lpg li aracımda tekleme sorunu yaşıyorum Benzin de bir sıkıntı yok kalkışlarda da bir sıkıntı yok Usta enjektör kontrolünde enjektörlerden birtanesinde ufaktan arıza olduğunu fakat bunun teklemeyle alakası olmadığını söyledi Ateşleme bobininden diyor Üç tana lpg ci gezdim hepsi ateşleme bobini diyor Motor ustam Bobinden olsa Benzindede yapar diyor araştırmalarımda bu arızayı yaşayanlara bakıyorum kimi si buji buji kablosunu ateşleme bobinini değiştirmiş sorun hala devam ediyor diyenler olmuş kimisi enjektörü değiştşirdim düzeldi diyen var nasıl bir yol izlemeliyim enjektörlerden birtanesinde ufaktanda sıkıntı olsa tekleme yaparmı Şimdiden teşekkürler
Cevap : Merhaba Ürün hakkında detaylı olarak teknik destek almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayınız.

Eren akyol
Soru : Merhana ford escord 97 model araçım benzindeyken tekleme yapmıyor ama gaz da çalışırken tekleme yapıyor. Ne yapabilirim
Cevap : Sıralı sistem araçta tekleme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz . https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

sabri uslu
Soru : Aracım 1.4 opel corsa otomatik. İlk çalıştırmada tekleme ve stop etme sorunu vardı , regülatörde sıkıntı dediler değiştirdik sorun devam etti sonra enjektörler dediler değişti sorun hala devam ediyor. Aracımda benzinde kullanımda herhangi bir sorun yaşamıyorum ancak gazda kullanımda sorunu çözemedik yardımcı olurmusunuz? hangi parçada sorun olabilir?
Cevap : Merhaba çözüm bulamadığınız lpg sorunları hakkında bilgi almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayınız.

YUNUS ÇAYIR
Soru : selam 2001 model Huyundai Accent milenyum kasa aracım var.Bu zamana kadar hiç sorunum yoktu ama geçen haftadan beri araç benzinden lpgye geçişte tekliyor az gaza yüklendikten sonra açılıp sorun kalmıyor ama mesafe kısa ise yokuşlarda çekmiyor.lütfen yardımcı olurmusunuz iyi günler
Cevap : Merhaba Gaza geçerken tekleme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. , https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

alper körpe
Soru : aracım 2010 model fiesta. araçta 3,4, ve 5. viteste 2000 - 2500 devir arasında bir defa tekleme yasıyorum. Özellikle yazın nemli bölgelere gittiğimde bu sorun kendini daha çok hissettiriyor. bu sorunla ilğili motordan kaynaklandıgını düşünerek tamirci tamirci dolaştım. buji, buji kabloları dinamo değişimi bir çok kez yapıldı. daha sonra sadece gazda bu sorunu yaşadığımı fark ettim bir cok lpg ciye gitmeme rağmen sadece lpg ayarları ile oynayıp gönderiyorlar. en sonunda duzgun bir usta bulamadığımdan dolayıda tam bir yıldır hıc bir sey yaptırmadan bu sekılde kullanıyorum aracımı. yardım edebilirseniz cok sevinirim.
Cevap : Merhaba Detaylı olarak teknik destek almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayınız.

Volkan kılıç
Soru : Merhaba benim sorunum araç ısındıkça LPG de kasma oluyor 1500/2000 devir arası bir çare bulamadım sogukken herşey normal ısındı mı arada bir kasıyor sanarsin gaz az geliyor yardımcı olursanız çok memnun olurum kolay gelsin teşekkürler
Cevap : Merhaba bu konu hakkında detaylı bilgi almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayınız.

rıza adilak
Soru : sorun şu şekilde benzinde sıkıntı yok benim fark ettiğim ama lpg ye geçiyor başlıyor teklemeye baya fazla oluyor ama araç ısındıkca azalıyor ısındığı zaman fazla olmamakla birlikte yapıyor arada yine bunu nerelerden yapar lpg mi yoksa araçın kendi parçalarından mı ? enjektörden şüphelendik pense ile sıkıp baktığımda hepsinde aynı tepkiyi verdi bozuluyor rolanti regülatörün eskimesinden bu dediğim şeyi yapabilir mi ? kime göstereyim geçis ısısı 30 derece araç opel corsa b 1.4 16v 2000 197.000 landirenzo lpg kiti
Cevap : Merhaba, detaylı olarak teknik destek almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayınız.

Abdi Sarıcan
Soru : Sizleri tebrik ediyorum. Öyle bir açıklamalar yapmışsınızki arızanın sürücü tarafından yapılabilecegi bilgiyi veriyorsunuz. Benim sorunum. Araç benzinde az, lpg de çok sirkeleme yapıyor. Lpg kesildikten sonra benzine geçiyor ve lpg birdaha geçmiyor. Sigorta sıksık yanıyor. Benzinle devam ediyorum. Sirkeleme konusunda bir servis enjektörlerden dedi, digeri sipoplardan dedi. Sibop, üst kapak contası, sibop takımları, zincir in degişmesi gerek tiğini söyledi. Parça bedeli yaklaşık 3500tl işçilik hariç. Kafam karıştı. Aracım 143000km de. Kıa cerato, 2010 model. Alındığında lpg takılmış. 2el olarak aldım. Otomatik. 2017 ağustosta enjektörlerden hepsini, bujileri degiştirdik. Sizlerin görüşü nüze ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim. Tel. 05323257736
Cevap : Merhaba,,, Detaylı olarak arıza hakkında teknik bilgi için; 0346 211 56 06 dahili no 02

rafet bozkuş
Soru : araç ilk çalıştırmada benzinde herhangi bir sorun yok iken lpg ye geçtiğinde hız düştüğünde veya işikta durduğumda araba rolantisi düşüyor ve stop ediyor. beli bir km den sonra normale dönuyor. bende manuel benzinde kalıp daha sonra yani motor ısındıktan sonra lpg ye veriyorum. arıza reğülatördemi değiştirsem sorun giderilirmi regulatörum atiker marka yardımcı olursanız sevinirim teşekurler..
Cevap : Merhaba; sıralı sistem araçta rolanti sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-lpg-li-araclarda-rolanti-sorunu

İdris Gönültaş
Soru : 2001 reno Kango aracımın gaz yememe sorunu var yukus çıkarken ve ışıkta durdugumuz zaman vitesi takip geçerken gaz yemiyor motor sanki gazı göndermiyor bazı zamanlarda ise araba gazda tekleme sirkeleme yapıyor sebebi nedir
Cevap : Merhaba sıralı sistem araçta gaz yememe sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

cengiz akay
Soru : araç gazda bir km gittiğinde ve oanda gazdan ayak çeki diğinde stop ediyor ve tekrar marşa bası dığında araç ça ışmıyor ve gaz ışığı yanık ka ıyor ve araç gaz ışığı söndükten sonra tekrar caısıyor nedenini bize bidirirseniz sevinirim tesekkürer
Cevap : Merhaba gaz gösterge arızası hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz https://www.lpgyedekparca.com/gaz-gostergesi-arizasi

Emre Ysf
Soru : Merhaba 2000 model hyundai accent gls 1.5. Gazla uzun süre yolculuk yaptiktan sonra ertesi günden itibaren sabahlari araba benzinde tekleme yapiyor gaza gecince sorun ortadan kalkiyor. Gaz sigortasını söküp şoklama denilen olayi yapinca 2 3 gun icinde duzeliyor fakat tekrardan gazi sık kullanirsam tekrarliyor.
Cevap : Merhaba sıralı sistem araçta tekleme sorunu hakkında bilgi almak için mesai saatleri içerisinde iletiişim numaralarımızı arayınız.

cengiz akay
Soru : aracım 2004 megan 2 aracımda atiker sıralı sistem araç giderken sıkıntı yok durduğunda stop ediyor arızası nedır teşekkür ederim.
Cevap : Merhaba Konu hakkında bilgi almak için https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

Olgun Altun
Soru : Opel Astra 1.6 araç duzde bir sıkıntı yok rampada iki vites birden düşüyor benzinde giderken bir problem yok bir ay içinde beş kere ayar yaptırdım ama değişen birşey olmadi
Cevap : Merhaba gaz yememe sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

TURGAY TUNA
Soru : merhaba benim aracım 2011 cruze 124 ps. yaklaşık 2 ay önce lpg takıldı aracıma lavato marka. sonrasında aracımda buji ve oksijen sensörleri değişimi yapıldı. bir kaç haftadır soğuklar başladıktan sonra aracımda gaz yememe sorunu çıktı. gaz pedalına sonuna kadar basılsa bile araç gazı yemiyor o an benzine çekince araç atılıyor. bobin den şüphelendim ama benzinde sorun yaşamadım. arıza lambası yanıyor. fakir karışım bazen de gaz kesme hatası veriyor kaç kez gittim montaj yapan ustaya ama sorunum çözülmedi. her zaman olmasa da günde 1 kez bu sorunu özellikle sabahları yaşıyorum. sizce montaj yada lpg kaynaklı bir sorun mu vardır. yoksa kronik araç kaynaklı bir sorun olabilir mi. daha lpg takılalı 2000 km oldu araç 47 binde. daha önce de cruze kullandım ama aracı 22 binde aldım 60 binde sattım hiç böyle sorun yaşamadım. montaj dan şüpheleniyorum açıkcası.
Cevap : Merhaba Bu regülatör arızası da olabilir https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-lpg-regulator-arizasi-hakkinda-detayli-bilgiler

Alican altun
Soru : Sorun arabaya gaz aldıktan sonra teklemeye başladı ve arabadan degişik sesler gelmeye başladı ve araba gitmedi
Cevap : sıralı sistem aracınızda oluşan bütün arızalar hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/lpg-yakit-sistemi-arizalari

süleyman bekir dursun
Soru : Merhabalar; Aracım lbp de sorunsuz çalışıyor ama benzine geçince özellikle 2000 devirden sonra tekleme yapıyor. Araştırmalarım sonucu problemin lpg için hava girişinin azaltılması olduğunu buldum. Yani benzinin daha çok havaya ihtiyacı var ama lpg daha az havayla çalışıyor. Bu sorun için benzin ve lpg kullanımı durumlarında hava girişini otomatik ayarlayan mikser veya buna benzer birşeyler var mı? Yada başka bir çözüm var mı? Şimdiden teşekkürler.
Cevap : benzinden gaza geçerken tekleme ve stop etme sorunları hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

ismail cebeci
Soru : Merhabalar, Benim sorunum 2004 model pejo 206 1.4 benzin/lpg li aracım rolantede çalışırken tekleme vs yapmıyor ama kalkış yapıp araç hızlanana kadar düşük devirde tekleme yapıyor. bunu her vitesde tek sefer yapıyor ancak araç devrini alınca artık yapmıyor. neden olabilir. Kolay gelsin.
Cevap : aracınızda bulunan tekleme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

ayhan eryılmaz
Soru : 2001 model 1.5 gl mılenyum kasa hyundaı sabah ılk calıstıgında eksozda pat patlıyo yarım gaz yapıyorum tam gaz yemıyuo pırpırlıyo sonradan ısındıkca gaza 15 sanıyede gecıyo gazdada 5 dajkka calıstırıyorum ondan sonra kendıne gelıyo duzelıyo
Cevap : aracınızda bulunan sabahları geç çalışma sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/sabahlari-aracim-zor-calisiyor

Turgay
Soru : Hyundai accent 1.3 admire sıralı sistem aracım var benzin ve gazda yüksek devirde kerkinme veya sirkinme yapıyor
Cevap : sıralı sistem aracınızda oluşan tekleme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfadan bilgi alabilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

Abdullah Tiftik
Soru : Merhaba Golf4 aracim lpgde 3000 devire gelince gaz yemiyor tekliyor dusuk devirde bisey yok
Cevap : gaz yememe sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfadan bilgi alabilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

Emre YILDIZ
Soru : aracim 2006 nissan almera benzinde calıstiktan sonra gaza geçerken aşırı tekleme rölanti dalgalanmasi ve gaz yememe sorunu oluyor 1 2 dakka sonra düzeliyor
Cevap : benzinden gaza geçerken tekleme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

Yılmaz Karadal
Soru : Araç 2 defa 10-15 km geçtikten sonra tekleme yaptı benzine aldım sıkıntı yok tekrar gaza aldım sorunsuz devam etti
Cevap : tekleme arızası hakkında detaylı bilgi için makalemizi dikkatlice okuyunuz https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

Mustafa ulubaş
Soru : 2011 Kıa cerato. aracım var zaman zaman arıza lambası yanıyor bilgisayara bağlanıp baktıklarında lpg den kaynaklı diyorlar arızayı siliyorlar fakat bir süre sonra arıza lambası tekrar yanıyor. Bunu temelli çözme imkanı var mıdır
Cevap :

Zeynal TÜMEN
Soru : Meraba hocam 97 model opel vectra 1.6 yeni aldim aractaki sorun arac sogukken benzinde bi sikinti yok tupte gaz yemiyor motor isininca duzeliyor cekim de cok zayif ne yapmaliyim
Cevap : sıralı sistem araçta gaz yememe sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

ŞEREF ATAR
Soru : 2004 toyota yaris 1,0 motor aracımda gaz yememe sorunum var benzinde çok rahat ediyorum landirenzo marka lpg 2015 tarinde serviste taktırdım bir aya kadar çok rahattım,sonra araçtan bib sesi gelmeye başladı araç gaz yememeye başladı servise gittim araçta sorunlar gitti.fakat lpg de sorun gitmedi kırıkkale de başka bir tamirciye gittim benzin otomatiğinden yapar dedi benzinde gidiyorum ama lpg ye geçtiğimde tekleme çok oluyor durduğum zaman kalkışta gaz yemiyor araç yığılıp kalıyor benzine geçersem düzeliyor.lütfen yardımcı olursanız sevinirim.
Cevap : Sıralı sistem araçta tekleme ve gaz yememe sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-lpg-li-araclarda-rolanti-sorunu

Murat arsu
Soru : Merhaba, aracım c180 kompressör 2010. Lovata marka LPG var dip gaz yaptığımda titreme yaptı ve durup stop ettim benzine alıp devam ettim sorun geçmişti. Atiker serviste baktılar ve bir sorun göremediler, sizce neden kaynaklanır
Cevap : tekleme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayadan bilgi alabilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

Mustafa mamo
Soru : sıralı sistem arabamda yolda giderken tüpte tekleme oluyor ve gitmiyur kuku yapıyur tüp kokusu neden dir
Cevap : SIRALI SİSTEM ARAÇTA TEKLEME SORUNU HAKKINDA BİLGİ ALMAK İÇİN BU SAYFAYI ZİYARET EDİNİZ. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

Yasin
Soru : Fiat albea 1.4 aracım var lpgde tekleme yapıyor ateşleme sistemini komple değiştirdim düzelir gibi oldu yeniden tekleme yaptı bobin dediler bobini değiştirdim düzelir gibi oldu yeniden tekleme yaptı aracimin sorunu nedir acaba?
Cevap : Sıralı sistem araçta tekleme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

Mahmut kahvecioglu
Soru : Aracım 1.4 brodway tüp beyni donuyor bunun sebebi nedir şimdiden çok teşekkür ederim
Cevap : Lpg beyni neden donar sorusunun cevabı hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/gaz-beyni-neden-donar-2

Tahir Balcı
Soru : Aracım honda motorlu rover, bir süredir motor ısındıktan sonra gazda düşük devirde tekleme yapıyor.Geçenlerde distribütörün makarası parçalanarak yolda kaldım, değişti fakat sorun devam ediyor, avansıda biraz yükseltildi, acaba arıza distribütör bobinindemidir gaz bakımlarını yaptırmaktayım, teşekkür ederim.
Cevap :

Ömer ünal
Soru : Hayırlı işler benim aracımda gaz yememe sorunu başladı gazciya gittim filtre deyisimi yaptılar birde ayar yaptılar şimdi araç gazda iken benzin yakıyor gaz hiç eksilmiyor
Cevap :

Melih kaan KUŞÜZÜMÜ
Soru : Merhaba nissan terrano 97 2.4 benzin lpgli,sorun 1500 2000 devir arasında gaza basınca tekleme oluyor,bu hem benzin hem lpg de oluyor,2000 devirden sonra düzeliyor,debimetreyi orjinal değiştirdim bazı sorunlar çözüldü ama bu sorun düzelmiyor kime gittiysem yapamadılar,yardımcı olursanız sevinirim,bu arada buji buji kablosu orjinal yeni takıldı,iyi geceler
Cevap :

levent akarsu
Soru : merhaba, fiat palio 1.6 16v hl aracımda bir türlü bulamadığım sorunum var. akü, buji, buji kablosu, subaplar, triger yeni, katalizörü bugün boşalttık ama araçta lpg ve benzinde hız ve çekiş sorunu var. hemen 3000 4000 devire çıkıyor ve sürekli vites istiyor fakat araç 100-110 km hızı zor buluyor ve bağırıyor. bana net bir öneride bulunabilirseniz sevinirim tşkler...
Cevap :

omaryilmazzzz@gmail
Soru : Hunday accent 96 GLS model aracim ilk çalışmasında benzin de gaz yemem e LPG ye geçince sıkıntı olmuyor aldessa sıralı sistem takılali 40 gün oldu
Cevap :

Ahmet.taş
Soru : fiat.albea 2007 model otomatik 40 ile 60 km arası bilhassa yokuş çıkarken tekleme yapıyor buji buji kabloları beyin vuruntu sensörü oksijen sensörü katalizatör sensörü bütün sensörler değişti üst kapak yenilendi yinede arıza giderilemedi şimdiye akünün yanındaki motor beyni değişmesi lazım diyorlar değişmek sorun deyil ondanda çıkmaz ise.diye size soruyum dedim şimdiden ilginize teşekkürler
Cevap :

Emre Görücü
Soru : 1.6 16 valf bcb motor golf 4 aracım var aracın takım conta değişti sonrasinda gaz sisteminde problemler kesilmedi gaz enjektorleri boruları değisti bujiler bobinler değisti hala daha ufak sorun var lpgde gaza bastıgımda bastan ufak bir gaz yememe sorunu ve eskisine gore performans kaybı var acaba sorun nereden kaynaklanır...
Cevap :

Süleyman Aykaç
Soru : İyi günler, 1.3 karbüratörlü hyundai accent aracım var ve şunu merak ettim sormak istiyorum lpg regülatöründen karbüratöre bağlı olan gaz akışı sağlayan hortum kaç cm olmalı, maksimum kaç cm minimum kaç cm ve olması gereken boyutu kaç cm olmalı teşekkür ederim.
Cevap :

Bayram taş
Soru : Laguna 1 2.0rxe renault motor aracim var benzinde herhangi bir sorun yok ama lpgde tekleme yapiyor
Cevap :

Kemalettin ceylan
Soru : 7'30 i 2003 model tekleme ateşleme karıştırma sebebi nedir nereye yonlendirebilirsiniz
Cevap :

Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2012 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Telefon ile Hemen Ulaş!