LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
12 Aya Varan Taksit Fırsatı,
3 Taksite Kadar Peşin Fiyat Kampanyası
 

 

Kategoriler

Rolantide Dalgalanma


Rölantide Dalgalanma

 

            Rölanti, aracın boşta çalıştığı duruma verilen addır. Aracın rölantisinde herhangi bir dalgalanma olduğu takdirde sürücüler endişelenir. Ama bu dalgalanmanın sebepleri ve çözümleri vardır elbette. Rölantide dalgalanma nedenlerini şu şekilde açıklayabiliriz:

 

Rölantide dalgalanma olmasının sebeplerinden biri gaz kelebeğinin kirli olmasıdır. Zamanı geldiği halde bakım yaptırılmazsa hava filtreleri ve yağlardan dolayı gaz kelebeği kirlenir. Bu nedenle gaz kelebeğinin kirlenmesine engel olmak ve gaz kelebeğini temiz tutmak için aracın düzenli bir şekilde bakımlarını yaptırmak gerekmektedir.

• Araçta düzensiz elektrik üretimi de rölantide dalgalanmaya neden olur. Düzensiz elektrik üretimi araçta rölantinin düzensizliğinin yanı sıra stop etme sorunları da yaşanmasına neden olur. Bu sorunu giderebilmek için aracı tanınan ve güvenilir bir elektrik ustasına götürüp baktırmak gerekmektedir.

• Araçta eğer hararet müşürüyle ilgili bir problem olduğunda rölantide dalgalanma sorunu yaşanabilir. Bu duruma engel olmak için hararet müşürünün değiştirilmesi gerekmektedir. Eğer hararet müşürünün değiştirilmesi soruna çözüm olmazsa aracın devirdaim pompasının ve termostatının da gözden geçirilmesinde fayda vardır.

Rölantide dalgalanmanın bir başka sebebi de MAP sensörüdür. MAP sensörü arızalandığı takdirde bu durumda yan sanayi olan bir MAP sensörü araca takılırsa bu dalgalanmaya sebep olabilir. Bu nedenle yan sanayi bir yedek parça almak yerine orijinal olanını almak daha iyi bir seçim olacaktır.

Rölantide dalgalanma yapan bir aracın ateşleme sisteminde kaçak olması ihtimali de vardır. Bu nedenle aracın bujilerinin ve bobinlerinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Buji hortumlarında, bujilerde ve bobinlerde herhangi bir aşınma, yıpranma ya da tıkanma olup olmadığına bakılmalıdır. Eğer temizleme ile halledilemeyecek bir sorun varsa parçaların değiştirilmesi uygun olacaktır.

• Aracın trigeri değiştirildiğinde araçtaki sente ayarı doğru yapılamadığı takdirde yine rölantide dalgalanma sorunu görülebilir. Bu nedenle triger değişimi yapılırken sente ayarı yapmak için gerekli olan malzemelerin de bulundurulması gerekmektedir.

• Araçta şaseleme bozukluğu olması da rölantide dalgalanmaya sebep olur. Motorun şase kablosunda meydana gelen aşınma ve eskime rölantinin ayrının bozulmasına neden olur. Dolayısıyla aracın güvenilir ve önceden bilinen bir elektrik ustasına götürülüp kontrol ettirilmesi gerekmektedir.

 

Rolantide Dalgalanma gibi sorunlarınıza çözüm bulmak için alttaki resme tıklayınız.     

 

rolantide dalgalanma

Aşağıdaki ilgili kategori penceresini tıklayarak aracınızda oluşan LPG sorunlarının muhtemel sebeplerini öğrenebilirsiniz. Örneğin yakıt tüketimi, rölanti sorunu, geç çalışma gibi Otogaz sorunlarının sebepleri ustalar tarafından kaleme alınmıştır.

Sıralı Sistem LPG Sorunları Ve Çözümleri Karbüratörlü Sistem LPG Sorunları Ve Sebepleri

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
Brc Gaz Kesici İç Filtre Yeni Tip

Contalı Full Set

50,00 TL
Zavoli Tip Beşli Filtre Seti

Zavoli Tip Beşli Filtre Seti

89,00 TL
Landirenzo Gaz Kesici İç Filtre

Contalı Full Set

40,00 TL
Atiker Gold-Grand LPG Filtresi 1 Adet

Atiker Gold-Grand LPG Filtresi 1 Adet

39,00 TL
Mimgas Benzin Kesici

Mimgas Benzin Kesici

79,00 TL
Brc Tip Segmanlı Enjektör

Brc Tip Segmanlı Enjektör 269TL

269,00 TL
Atiker Filtre 1 Adet

Atiker Filtre 1 Adet

79,00 TL
Nanofast Uyumlu 3345 Tip LPG Map Sensörü

Nanofast Uyumlu LPG Map Sensörü

400,00 TL
Atiker Atikfast Basınç Sensörü

Atiker Atikfast Basınç Sensörü

450,00 TL
Lovato Gaz Kesici İç Filtre

Contalı Full Set

45,01 TL
Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2012 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Telefon ile Hemen Ulaş!