LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
 

 

Lpg Sistemi


LPG Sistemi

 

            LPG ile çalışan araçlarda birkaç tane olmak üzere LPG sistemleri vardır. Bu sistemler arasında en çok tercih edilen sıralı otogaz sistemidir. Dört çeşit sistem bulunmaktadır. Bu sistemleri kısaca şu şekilde açıklayabiliriz:

 

            LPG sistemlerinden biri ve en çok rağbet göreni olan sıralı otogaz sistemi daha önce de belirtildiği gibi en çok kullanılan otogaz sistemidir. Sıralı LPG sistemlerinin özelliklerini aşağıdaki şekilde sıralamak mümkündür

 

• Öncelikle söylenmesi gereken, sıralı otogaz sistemi takılı olan bir aracın belli dönemlerde kontrol ettirilmesi gerektiğidir. Araçta gaz kaçağı olup olmadığına bakılmalı ve aracın LPG filtrelerinde herhangi bir tıkanıklık ya da farklı bir arıza olup olmadığı kontrol ettirilmelidir.

• Otogaz ile çalışan bir aracın gaz enjektörleri, benzinle çalışan araçlarda olduğu gibi çok püskürtmelidir. Dolayısıyla sıralı otogaz sistemi takılı olan bir aracın performansı, diğer yakıtlarla çalışan araçların performansıyla birebir aynı olacaktır.

• Otogaz sistemi takılı olan bir araç, motoru ısınıncaya değin benzinle çalışır, motor ısındıktan sonra ise gaz sistemi devreye girer. Bu işlem otomatik olarak gerçekleşir. Karbüratörlü sistemlerde ise bu işlem manuel olarak yapılabilmektedir.

 

            LPG sistemlerinden biri ise karbüratörlü otogaz sistemidir. Karbüratörlü otogaz sisteminin özelliklerinden de aşağıda bahsedelim:

 

• Karbüratörlü otogaz sisteminde gazın hava ile karışarak motorun içinde yanması gerekmektedir.

• Karbüratörlü otogaz sistemi takılı olan araçların sıralı otogaz sistemi takılı olan araçlara nazaran daha sık periyotlarla bakıma götürülmesi gerekmektedir. Çünkü karbüratörlü motorlarda daha çok arıza meydana gelebilmektedir.

 

            LPG sistemlerinden bir diğeri de CNG Mini Kitler Karbüratörlü sistemdir. Öncelikle doğal gaz yüksek basınçla sıkıştırılır. Daha sonra tüplere doldurulur ve bu sayede CNG Karbüratörlü araçlarda kullanılabilecek duruma gelir. Bu tüpler aracılığıyla CNG Karbüratörlü aktarımı yapılabilmektedir. CNG Karbüratörlü bunun yanı sıra bataryalara da doldurulabilmektedir.

 

LPG sistemleri arasında bilinen bir diğer sistem ise CNG Mini Kitler Safefast otogaz sistemidir. CNG Safefast de CNG Mini Kitler Karbüratörlü gibi sıkıştırılarak oluşturulmaktadır. CNG Safefast’te patlama tehlikesi bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra CNG Safefast, çevre dostu olarak da bilinmektedir. CNG Safefast’in motora hiçbir zararı bulunmamaktadır, aksine CNG Safefast motor ömrünü uzatır. CNG Safefast, araçlarda bir kit aracılığıyla kullanılabilmektedir.

Aşağıdaki ilgili kategori penceresini tıklayarak aracınızda oluşan LPG sorunlarının muhtemel sebeplerini öğrenebilirsiniz. Örneğin yakıt tüketimi, rölanti sorunu, geç çalışma gibi Otogaz sorunlarının sebepleri ustalar tarafından kaleme alınmıştır.

Sıralı Sistem LPG Sorunları Ve Çözümleri Karbüratörlü Sistem LPG Sorunları Ve Sebepleri

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
Akl Yeni Tip Gaz Kesici Filtre

Akl Yeni Tip Gaz Kesici Filtre Kargo Dahil 30 TL

30,00 TL
Atiker Beşli Filtre Seti

Atiker Beşli Filtre Seti Fiyatı Ücretsiz Kargo

80,00 TL
Atiker Nano Fast Anahtar

Atiker Nanofast Anahtar Ücretsiz Kargo

90,00 TL
AKL Wentgas Atiker Orjinal Şamandıra Sensörü

AKL Wentgas Atiker Orjinal Şamandıra Sensör Camı

40,00 TL
50k Atiker Eski Tip Uyumlu Şamandıra Sensör Camı

Atiker Eski Tip Uyumlu 50k Şamandıra Sensör Camı

40,00 TL
Tartarini Gaz Filtresi

Tartarini Gaz Filtresi Ücretsiz Kargo

39,00 TL
Atiker Multifast Map Sensörü

Atiker Multifast Map Sensörü Ücretsiz Kargo

249,99 TL
Ekogas Uyumlu Lpg Filtresi

Ekogas Uyumlu Lpg Filtresi Ücretsiz Kargo

35,00 TL
Omvl Sıralı Regülatör

Omvl Sıralı Sistem Regülatör Ücretsiz Kargo

500,00 TL
Tartarini Gaz Kesici İç Filtre Yeni Tip

Tartarini Yeni Tip Gaz Kesici İç Filtre 5 ADET 50 TL

45,01 TL
Alman 4 Silindir Emülatör

Alman 4 Silindir Emülatör Fiyatı Kargo KDV Dahil 100 TL

125,01 TL
Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2012 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

%50 İndirim Fırsatı