LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
 

 

Lpg Çok Yakmaya Başladı


LPG Çok Yakmaya Başladı

 

            LPG ile çalışan araçlarda bazı sorunlara karşılaşılmaktadır. Birçok sürücü LPG’nin daha uygun fiyatla satılması ve az yakması nedeniyle LPG’yi tercih etmektedirler. Fakat bazen sürücülerin “LPG çok yakmaya başladı.” dediğini de duyarız. LPG’nin çok yakmasının birçok nedeni vardır. Bu durum çözümlenmesi mümkün olmayan bir durum değildir esasen. Ama bazı parçaların değişmesi ve aracın gözden geçirilmesi gerekmektedir.

 

            “LPG çok yakmaya başladı.” sorunuyla karşılaşıldığından aracın güvenilir ve bu işte profesyonel olan bir ustaya götürülmesi gerekmektedir. Sürücü her ne kadar iyi bir sürücü olsa da ya da yıllardır araç kullanıyor olsa da bu sorunun nedenini anlaması mümkün olmayabilir. Çünkü her sürücü bir ustanın sahip olduğu bilgi ve donanıma sahip olamayabilir. “LPG çok yakmaya başladı.” sorunun nedenlerini şu şekilde açıklamak mümkündür:

 

Araçta gaz kaçağı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Araçta gaz kaçağı olması aracın fazla LPG yakmasına neden olacaktır.

Aracın ateşleme sistemine bakılması gerekmektedir. Çünkü aracın ateşleme sisteminde meydana gelebilecek arızalarda “LPG çok yakmaya başladı.” durumuyla karşılaşmak da kaçınılmaz olacaktır.

Aracın regülatöründe basınç değişikliği görüldüğü ve bu durum düzelmediği takdirde regülatörün kontrol ettirilmesi gerekmektedir. Hatta bu durumda regülatörün değiştirilmesi de gerekebilir. Çünkü bu durum da aracın çok gaz yakmasına neden olmaktadır.

Araçta termostat bulunması yakıt tasarrufu yapılmasını sağlamaktadır. Ancak termostatın bozulması ya da araçta termostat bulunmaması durumunda araç çok gaz yakabilir.

Gaz ile çalışan araçlarda bulunan enjektörlerin belirli periyotlarla bakıma götürülmesi ve gerektiğinde değiştirilmesi gerekmektedir. Zira enjektörlerin arızalanması ya da işlevini yitirmesi de aracın normalin üstünde gaz yakmasına neden olmaktadır.

Bahsedilenler dışında düşük ihtimalle de olsa aracın fazla gaz yakması; frenlerin sıkmasına, egzozun tıkalı olmasına ya da debriyaj balatası kaçırmasına bağlanabilir. Bu durumda aracın bu bölümlerinin de kontrol ettirilmesinde fayda vardır.

Araca taktırılan LPG sisteminin de aracın fazla gaz yakmasıyla ilgisi olabilir. Bu nedenle ucuz olduğu için araca kalitesiz bir LPG sistemi taktırılması da araçta “LPG çok yakmaya başladı.” sorunuyla karşılaşılmasına neden olabilecek durumlardan biridir.

Aşağıdaki ilgili kategori penceresini tıklayarak aracınızda oluşan LPG sorunlarının muhtemel sebeplerini öğrenebilirsiniz. Örneğin yakıt tüketimi, rölanti sorunu, geç çalışma gibi Otogaz sorunlarının sebepleri ustalar tarafından kaleme alınmıştır.

Sıralı Sistem LPG Sorunları Ve Çözümleri Karbüratörlü Sistem LPG Sorunları Ve Sebepleri

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
Atiker Karbüratörlü Lpg Düğmesi

Atiker Karbüratörlü Sistem Düğme Ücretsiz Kargo

50,00 TL
Mimgas Filtre

Mimgas Filtre Ücretsiz Kargo

38,00 TL
Aldesa Plus Basınç Sensörü

Aldesa Plus Basınç Sensörü Kargo Ücretsiz

200,00 TL
AKL Sıralı Sistem Düğme

AKL Sıralı Sistem Düğme Fiyatı Kargo Ücretsiz

105,00 TL
Brc Tip Turuncu Enjektör

Brc Tip Turuncu Enjektör Ücretsiz Kargo

160,00 TL
Mimgas Isı Sensörü

Mimgas Isı Sensörü Kargo Mcretsiz

40,00 TL
Ekogas Uyumlu Lpg Filtresi

Ekogas Uyumlu Lpg Filtresi Ücretsiz Kargo

35,00 TL
Ramses Uyumlu Lpg Filtresi

Ramses Uyumlu Lpg Filtrei Kargo Ücretsiz

35,00 TL
Destro Sıralı Regülatör

Destro Sıralı Regülatör Ücretsiz Kargo

225,00 TL
Tartarini Gaz Filtresi

Tartarini Gaz Filtresi Ücretsiz Kargo

39,00 TL
Valtek Enjektör

Valtek Enjektör Kargo Ücretsiz

249,99 TL
Romano Sıralı Beyin

Romano Sıralı Sistem Beyin Ücretsiz Kargo

525,01 TL
Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2010 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

LPG Sorunları Ve Çözümleri