LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
 

 

Lpg Çok Yakmaya Başladı


LPG Çok Yakmaya Başladı

 

            LPG ile çalışan araçlarda bazı sorunlara karşılaşılmaktadır. Birçok sürücü LPG’nin daha uygun fiyatla satılması ve az yakması nedeniyle LPG’yi tercih etmektedirler. Fakat bazen sürücülerin “LPG çok yakmaya başladı.” dediğini de duyarız. LPG’nin çok yakmasının birçok nedeni vardır. Bu durum çözümlenmesi mümkün olmayan bir durum değildir esasen. Ama bazı parçaların değişmesi ve aracın gözden geçirilmesi gerekmektedir.

 

            “LPG çok yakmaya başladı.” sorunuyla karşılaşıldığından aracın güvenilir ve bu işte profesyonel olan bir ustaya götürülmesi gerekmektedir. Sürücü her ne kadar iyi bir sürücü olsa da ya da yıllardır araç kullanıyor olsa da bu sorunun nedenini anlaması mümkün olmayabilir. Çünkü her sürücü bir ustanın sahip olduğu bilgi ve donanıma sahip olamayabilir. “LPG çok yakmaya başladı.” sorunun nedenlerini şu şekilde açıklamak mümkündür:

 

Araçta gaz kaçağı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Araçta gaz kaçağı olması aracın fazla LPG yakmasına neden olacaktır.

Aracın ateşleme sistemine bakılması gerekmektedir. Çünkü aracın ateşleme sisteminde meydana gelebilecek arızalarda “LPG çok yakmaya başladı.” durumuyla karşılaşmak da kaçınılmaz olacaktır.

Aracın regülatöründe basınç değişikliği görüldüğü ve bu durum düzelmediği takdirde regülatörün kontrol ettirilmesi gerekmektedir. Hatta bu durumda regülatörün değiştirilmesi de gerekebilir. Çünkü bu durum da aracın çok gaz yakmasına neden olmaktadır.

Araçta termostat bulunması yakıt tasarrufu yapılmasını sağlamaktadır. Ancak termostatın bozulması ya da araçta termostat bulunmaması durumunda araç çok gaz yakabilir.

Gaz ile çalışan araçlarda bulunan enjektörlerin belirli periyotlarla bakıma götürülmesi ve gerektiğinde değiştirilmesi gerekmektedir. Zira enjektörlerin arızalanması ya da işlevini yitirmesi de aracın normalin üstünde gaz yakmasına neden olmaktadır.

Bahsedilenler dışında düşük ihtimalle de olsa aracın fazla gaz yakması; frenlerin sıkmasına, egzozun tıkalı olmasına ya da debriyaj balatası kaçırmasına bağlanabilir. Bu durumda aracın bu bölümlerinin de kontrol ettirilmesinde fayda vardır.

Araca taktırılan LPG sisteminin de aracın fazla gaz yakmasıyla ilgisi olabilir. Bu nedenle ucuz olduğu için araca kalitesiz bir LPG sistemi taktırılması da araçta “LPG çok yakmaya başladı.” sorunuyla karşılaşılmasına neden olabilecek durumlardan biridir.

Aşağıdaki ilgili kategori penceresini tıklayarak aracınızda oluşan LPG sorunlarının muhtemel sebeplerini öğrenebilirsiniz. Örneğin yakıt tüketimi, rölanti sorunu, geç çalışma gibi Otogaz sorunlarının sebepleri ustalar tarafından kaleme alınmıştır.

Sıralı Sistem LPG Sorunları Ve Çözümleri Karbüratörlü Sistem LPG Sorunları Ve Sebepleri

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
Landirenzo Sıralı Regülatör Su Dirseği

Landirenzo Sıralı Regülatör Su Dirseği Kargo Ücretsiz

50,00 TL
Lovato Smart Map Sensörü

Lovato Smart Map Sensörü Ücretsiz Kargo

325,00 TL
Zavoli Uyumlu Map Sensörü

Zavoli Tip Map Sensörü Ücretsiz Kargo

250,01 TL
Atiker Fast Map Sensörü

Atiker Fast Map Sensörü Ücretsiz Kargo.

249,00 TL
Lovato Matrix Uyumlu Valtek Enjektör

Lovato Matrix Uyumlu Rail Tip Enjektör Ücretsiz Kargo

249,00 TL
Atiker Nano Fast Anahtar

Atiker Nanofast Anahtar Ücretsiz Kargo

90,00 TL
Mimgas Tekli Filtre Seti

Mimgas Tekli Filtre Seti Ücretsiz Kargo

25,00 TL
Landirenzo Tip Sıralı Regülatör

Landirenzo Tip Sıralı Regülatör Kargo KDV Dahil 250 TL

250,00 TL
Atiker Enjeksiyonlu LPG Düğmesi

Atiker Enjeksiyonlu Düğme Ücretsiz Kargo

50,00 TL
Brc Yeni Tip Segmanlı Enjektör Takımı

Brc Yeni Tip Segmanlı Enjektör Takımı Ücretsiz Kargo

1.000,00 TL
Landirenzo Sıralı Tip Regülatör Diyaframı

Landirenzo Sıralı Sistem Regülatör Diyaframı Kargo Ücretsiz

150,00 TL
Doğan Slx Enjeksiyonlu Mikser

Doğan Slx Enjeksiyonlu Mikser Kargo Kdv Dahil 50 TL.

50,00 TL
Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2010 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

LPG Sorunları Ve Çözümleri