LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
 

 

Lpg Çok Yakmaya Başladı


LPG Çok Yakmaya Başladı

 

            LPG ile çalışan araçlarda bazı sorunlara karşılaşılmaktadır. Birçok sürücü LPG’nin daha uygun fiyatla satılması ve az yakması nedeniyle LPG’yi tercih etmektedirler. Fakat bazen sürücülerin “LPG çok yakmaya başladı.” dediğini de duyarız. LPG’nin çok yakmasının birçok nedeni vardır. Bu durum çözümlenmesi mümkün olmayan bir durum değildir esasen. Ama bazı parçaların değişmesi ve aracın gözden geçirilmesi gerekmektedir.

 

            “LPG çok yakmaya başladı.” sorunuyla karşılaşıldığından aracın güvenilir ve bu işte profesyonel olan bir ustaya götürülmesi gerekmektedir. Sürücü her ne kadar iyi bir sürücü olsa da ya da yıllardır araç kullanıyor olsa da bu sorunun nedenini anlaması mümkün olmayabilir. Çünkü her sürücü bir ustanın sahip olduğu bilgi ve donanıma sahip olamayabilir. “LPG çok yakmaya başladı.” sorunun nedenlerini şu şekilde açıklamak mümkündür:

 

Araçta gaz kaçağı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Araçta gaz kaçağı olması aracın fazla LPG yakmasına neden olacaktır.

Aracın ateşleme sistemine bakılması gerekmektedir. Çünkü aracın ateşleme sisteminde meydana gelebilecek arızalarda “LPG çok yakmaya başladı.” durumuyla karşılaşmak da kaçınılmaz olacaktır.

Aracın regülatöründe basınç değişikliği görüldüğü ve bu durum düzelmediği takdirde regülatörün kontrol ettirilmesi gerekmektedir. Hatta bu durumda regülatörün değiştirilmesi de gerekebilir. Çünkü bu durum da aracın çok gaz yakmasına neden olmaktadır.

Araçta termostat bulunması yakıt tasarrufu yapılmasını sağlamaktadır. Ancak termostatın bozulması ya da araçta termostat bulunmaması durumunda araç çok gaz yakabilir.

Gaz ile çalışan araçlarda bulunan enjektörlerin belirli periyotlarla bakıma götürülmesi ve gerektiğinde değiştirilmesi gerekmektedir. Zira enjektörlerin arızalanması ya da işlevini yitirmesi de aracın normalin üstünde gaz yakmasına neden olmaktadır.

Bahsedilenler dışında düşük ihtimalle de olsa aracın fazla gaz yakması; frenlerin sıkmasına, egzozun tıkalı olmasına ya da debriyaj balatası kaçırmasına bağlanabilir. Bu durumda aracın bu bölümlerinin de kontrol ettirilmesinde fayda vardır.

Araca taktırılan LPG sisteminin de aracın fazla gaz yakmasıyla ilgisi olabilir. Bu nedenle ucuz olduğu için araca kalitesiz bir LPG sistemi taktırılması da araçta “LPG çok yakmaya başladı.” sorunuyla karşılaşılmasına neden olabilecek durumlardan biridir.

Aşağıdaki ilgili kategori penceresini tıklayarak aracınızda oluşan LPG sorunlarının muhtemel sebeplerini öğrenebilirsiniz. Örneğin yakıt tüketimi, rölanti sorunu, geç çalışma gibi Otogaz sorunlarının sebepleri ustalar tarafından kaleme alınmıştır.

Sıralı Sistem LPG Sorunları Ve Çözümleri Karbüratörlü Sistem LPG Sorunları Ve Sebepleri

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
Atiker Şamandıra Sensör Camı

Atiker Şamandıra Sensör Camı Ücretsiz Kargo

50,00 TL
BMD Gaz Kesici

BMD Gaz Kesici Kargo KDV Dahil 150 TL

150,00 TL
Tartarini Uyumlu Sıralı Sistem Beyin

Tartarini Sıralı Sisteme %100 Uyumlu Beyin

1.200,00 TL
Metal Su T Dirsek 16x16x16

Metal Su T Dirsek 16x16x16 35 TL

34,99 TL
Atiker Sıralı Beyin SR07 Su Kelepçeleri Hediye

Atiker Sıralı Sistem Beyin SR07 En Uygun Fiyat

299,00 TL
Sıralı Sistem LPG Hortum Seti

Sıralı Sistem LPG Hortum Seti Kargo Dahil 210 TL

210,00 TL
İkili Enjektör

İkili Enjektör Ücretsiz Kargo

225,00 TL
Japon 4 Silindir Emülatör

Japon 4 Silindir Emülatör Fiyatı Kargo KDV Dahil 189 TL.

300,00 TL
Atiker Avrupa LPG Dolum Ağzı

Atiker Avrupa Uzun Tip LPG Dolum Aparatı

150,00 TL
Atiker Karbüratörlü Beyin 90 Kw

Atiker Karbüratörlü Beyin Ücretsiz Kargo

375,00 TL
Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2012 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Telefon ile Hemen Ulaş!