LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
 

 

Lpg Çok Yakmaya Başladı


LPG Çok Yakmaya Başladı

 

            LPG ile çalışan araçlarda bazı sorunlara karşılaşılmaktadır. Birçok sürücü LPG’nin daha uygun fiyatla satılması ve az yakması nedeniyle LPG’yi tercih etmektedirler. Fakat bazen sürücülerin “LPG çok yakmaya başladı.” dediğini de duyarız. LPG’nin çok yakmasının birçok nedeni vardır. Bu durum çözümlenmesi mümkün olmayan bir durum değildir esasen. Ama bazı parçaların değişmesi ve aracın gözden geçirilmesi gerekmektedir.

 

            “LPG çok yakmaya başladı.” sorunuyla karşılaşıldığından aracın güvenilir ve bu işte profesyonel olan bir ustaya götürülmesi gerekmektedir. Sürücü her ne kadar iyi bir sürücü olsa da ya da yıllardır araç kullanıyor olsa da bu sorunun nedenini anlaması mümkün olmayabilir. Çünkü her sürücü bir ustanın sahip olduğu bilgi ve donanıma sahip olamayabilir. “LPG çok yakmaya başladı.” sorunun nedenlerini şu şekilde açıklamak mümkündür:

 

Araçta gaz kaçağı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Araçta gaz kaçağı olması aracın fazla LPG yakmasına neden olacaktır.

Aracın ateşleme sistemine bakılması gerekmektedir. Çünkü aracın ateşleme sisteminde meydana gelebilecek arızalarda “LPG çok yakmaya başladı.” durumuyla karşılaşmak da kaçınılmaz olacaktır.

Aracın regülatöründe basınç değişikliği görüldüğü ve bu durum düzelmediği takdirde regülatörün kontrol ettirilmesi gerekmektedir. Hatta bu durumda regülatörün değiştirilmesi de gerekebilir. Çünkü bu durum da aracın çok gaz yakmasına neden olmaktadır.

Araçta termostat bulunması yakıt tasarrufu yapılmasını sağlamaktadır. Ancak termostatın bozulması ya da araçta termostat bulunmaması durumunda araç çok gaz yakabilir.

Gaz ile çalışan araçlarda bulunan enjektörlerin belirli periyotlarla bakıma götürülmesi ve gerektiğinde değiştirilmesi gerekmektedir. Zira enjektörlerin arızalanması ya da işlevini yitirmesi de aracın normalin üstünde gaz yakmasına neden olmaktadır.

Bahsedilenler dışında düşük ihtimalle de olsa aracın fazla gaz yakması; frenlerin sıkmasına, egzozun tıkalı olmasına ya da debriyaj balatası kaçırmasına bağlanabilir. Bu durumda aracın bu bölümlerinin de kontrol ettirilmesinde fayda vardır.

Araca taktırılan LPG sisteminin de aracın fazla gaz yakmasıyla ilgisi olabilir. Bu nedenle ucuz olduğu için araca kalitesiz bir LPG sistemi taktırılması da araçta “LPG çok yakmaya başladı.” sorunuyla karşılaşılmasına neden olabilecek durumlardan biridir.

Aşağıdaki ilgili kategori penceresini tıklayarak aracınızda oluşan LPG sorunlarının muhtemel sebeplerini öğrenebilirsiniz. Örneğin yakıt tüketimi, rölanti sorunu, geç çalışma gibi Otogaz sorunlarının sebepleri ustalar tarafından kaleme alınmıştır.

Sıralı Sistem LPG Sorunları Ve Çözümleri Karbüratörlü Sistem LPG Sorunları Ve Sebepleri

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
test ürün
1,00 TL
Brc Karbüratörlü Tip Beyin Su Dirseği

Brc Beyin Su Dirseği Kargo Ücretsiz

50,00 TL
Zavoli Tip Beşli Filtre Seti

Zavoli Tip Beşli Filtre Seti Kargo Ücretsiz

80,00 TL
BMD Sıralı Sistem Düğme

BMD Sıralı Sistem Düğme Kargo KDV Dahil 150 TL

150,00 TL
Omvl Sıralı Regülatör

Omvl Sıralı Sistem Regülatör Ücretsiz Kargo

500,00 TL
Atiker Altı Silindir Enjektör

Atiker 6 Silindir Enjektör Ücretsiz Kargo

249,99 TL
Atiker Filtre Full Bakım Seti

Atiker Filtre Full Bakım Seti Fiyatı Kargo Ücretsiz

64,99 TL
Mimgas Map Sensörü

Mimgas Map Sensörü Ücretsiz Kargo

200,00 TL
Tartarini Tip Beşli Filtre Seti

Tartarini Tip Beşli Filtre Seti Ücretsiz Kargo

75,00 TL
Atiker SR 07 Sıralı Sistem Beyin Su Kelepçeleri Hediyeli

Atiker Sıralı Sistem SR 07 Beyin Ücretsiz Kargo 2020 Üretim

149,00 TL
Tartarini Karbüratörlü Beyin Su Dirseği

Tartarini Karbüratörlü Beyin Su Dirseği Kargo Ücretsiz

40,00 TL
Ramses Tip Sıralı Regülatör

Ramses Tip Sıralı Regülatör Kargo Ücretsiz

249,99 TL
Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2012 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır