LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
Banka Havalesinde %5 İndirim Kampanyası
1500 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo Fırsatı
 

 

LPG Beyin Tamiri


LPG BEYİN TAMİRİ

Ülkemizde malesef LPG beyin tamiri çoğu LPG'li araç sahibi tarafından bilinmemekte olup avrupada ise aksine LPG beyni arıza yaptığında tamiri oldukça basit olup tamir takımı değişimi yapılarak sorun giderilmektedir.  Çünki LPG beyni metal kalıbın içine bağlı conta diyafram ve su dirseklerinden oluşan parçadır. Metal kısım arıza yapmayacağı için tamir takımı parçaları piyasada bulunduğu sürece LPG regülatör tamiri oldukça kolaydır. Sitemizde karbüratörlü ve sıralı sistem Atiker Aldesa Brc Lovato Landirenzo Prins Tartarini gibi bir çok markanın LPG beyin tamir takımı satılmaktadır. Fiyatları ve ürünleri görmek için burayı tıklayınız. Sıralı sistem araçlarda LPG beyin arızasının dört farklı türü vardır. Bu arızaların belirtileri ve tespit yöntemleri aşağıda sıralanmıştır.

1: LPG Regülatör Gaz Diyaframının Delinmesi Ve Yırtılması

Sıralı sistem araçlardaregülatör yani halk arasında beyin içerisindeki gaz diyaframında zaman içinde yırtılma, çatlama, delinme meydana gelerek alt resimde işaretle belirtilen vacum girişinden araç stop halinde iken manifolda gaz kaçırmasına yol açar.  Bu sebepten ötürü aracın motoru sabahları veya bir süre bekledikten sonra manifolda biriken gazdan dolayı boğulma meydana gelir ve geç çalışması yaşanır. Bu arıza yaşandığında diyafram değişimi yapıldığı taktirde LPG regülatör tamiri yapılmış olup araçtaki geç çalışma sorunu giderilecektir.

LPG Regülatör Diyafram Delinmesi

LPG Beyin Regülatör Gaz Diyaframı Arızası Nasıl Tespit Edilir?

LPG regülatör diyafram arızası her araç sahibinin uygulayabileceği basit bir yöntemle tespit edilir. LPG beyini yani regülatör üzerinde bulunan ince vacum giriş hortumu bağlıdır. Bu hortumu aracı park ettikten hemen sonra elimizle çıkartarak sabahleyin veya belirli süre bekleyince aracı çalıştırdığımızda araç hemen çalışıyor ise regülatör diyaframı arızalı demektir.

 

2: LPG Regülatör Su Diyaframına Bağlı Motor Suyuna Gaz Karıştırma

LPG beyni içerisinde bulunan su diyaframı yırtıldığında motor suyuna gaz karışarak su horumlarının şişmesine su devirdaiminin zayıflamasına  hatta aracın hararet yapmasına yol açar.LPG regülatör su diyafram arızasının tespiti oldukça kolaydır. Örneğin motor soğukken radyatör veya yedek su depo kapağı açıldığında gaz kokusu geliyor veya motor soğukken LPG beyni donma yapıyor ise regülatör su diyaframı arızalı demektir. Bu sorunun giderilmesi için araca yeni regülatör değişimi veya tamir takımı yenilenerek LPG beyin tamiri yapılması gerekir.

Regülatör Su Diyaframı Arızası

3: LPG Beyin Dirseklerinden Su Antifiriz Kaçağı

LPG beyin su dirsekleri ve oringleri gerek araca konulan antifirizin kalitesinden gerekse titreşimle aşınarak su kaçağına yol açarlar. Bu basit arıza yüzünden araca çoğu zaman yedek parçası bulunmuyor denilerek yeni beyin takılmaktadır. Oysaki piyasada rahatça bulunabilecek basit iki dirsek ile su kaçağı ortadan kaybolur. Karbüratörlü ve sıralı sistem LPG beyin dirsekleri sitemizde mevcuttur.

4: LPG Regülatör Basınç Contası Aşınması

Özellikle sıralı sistem araçlarda yaşanan basınç contası arızası reglatör basıncının yüksek olmasına aracın yüksek devirlerde benzine geçmesine hatta aracın gazda düzensiz çalışmasına yol açar. Bu arızanın tespiti için aracın LPG sistemine bilgisayar ile bağlanarak basınç hatası varmı görmek derekir. Bu arıza en az beş yıl kullanılan regülatörlerde görünmektedir. LPG regülatör basınç contası tamir takımları ile birlikte satılmaktadır. 

LPG Beyin Tamiri Nasıl Yapılır Avantajları Nelerdir?

İthal brc landirenzo lovato tartarini prins gibi sıralı sistemlerde yukarda belirtiğimiz arızalar yaşandığında yedek parçası bulunmuyor takılsada düzen tutmuyor denilerek araca yeni beyin veya komple sistem değişimi gibi, maddi çıkar amaçlı işlemler uygulanmaktadır. Özellikle yukarda belirtiğimiz ithal sistemlerde her hangi parça arızası yaşandığında sistem çok eski denilerek müşterinin aracındaki kaliteli sistem sökülerek yerine yerli malzeme takıldığı en çok yaşanan haksız kazan yöntemlerinden biridir.

Bu yapılan yanlış işlemin ana nedeni yedek parça veya tamir takımı değişmek LPG servisi için fazla kar bırakmamasıdır. Basit bir örnekle Brc genius 1200 veya 1500 mb regülatör diyaframında kaçak yaşandığında, servis diyaframı bulunmuyor diyerek 500- 600 tl gibi masraf çıkartarak araca yeni regülatör takmaktadır.  Böylelikle en az 200 tl kar etmiş olacak şayet diyaframı değişmiş olsaydı en fazla 100 tl kazanacaktı ve 10 dakika fazla uğraşacaktı.

Bu sebepten ötürü kısa zamanda çok para kazanman peşinde olan servisler yüzünden ülkemizde günlük binlerce LPG beyin tamiri olmuyor denilerek boşu boşuna değişmekte. LPG beyin tamirinin en büyük avantajı en az paranızın yarı cebinizde kalması ve araç muayenesinde sızdırmazlık raporu gibi harcamalara engel olmasıdır. LPG beyni yerinden sökülüp arızalı olan parçanın değişmesi ile kolayca yapılabilmektedir.

Brc LPG Beyin TamiriBrc Genius Max LPG Beyin TamiriLandirenzo Turbo Regülatör Tamiri

LPG Beyin Tamiri, lpg beyin arızazı, lpg ecu tamiri
2015-04-01


İthal 1. Kalite Lovato LPG Filtre Conta Seti

En Uygun Fiyat Garantisi

199,00 TL
Vikars Hijyen LPG Filtresi

Vikars Hijyen LPG Filtresi

150,00 TL
Teleflex Regülatör Diyafram Takımı

Teleflex Regülatör Diyafram Takımı

800,00 TL
LPG Enjektör Soketi

LPG Enjektör Soketi 1 .kalite 4 ADET

125,00 TL
Bmd Ecu

Bmd Ecu

1.118,64 TL
Lovato Sıralı Beyin

Lovato Sıralı Sistem Beyin Ücretsiz Kargo

3.500,00 TL
Atiker Benzin Pompa Rolesi

Atiker Benzin Pompa Rolesi

240,00 TL

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
Çetin Tanrıkulu
Soru : Merhaba Akl marka sıralı sistem lpg regülatörü için tamir takımı var mı sitede göremedim veya muadili olabilecek bir marka varmıdır?
Cevap : Merhaba Akl ile atiker regülatörleri aynı tamir takımı da aynı oluyor. Yinede yanlışlık olmaması için araçtaki regülatörün fotoğrafını sitemizdeki whatsapp numarasına atarmısınız.

Rıfat Tiryaki
Soru : ustam araç benzinde çalışıyor sıralı sistem tüpe geçerken gaz kesici açıyor ışıkları yanıyor tüpün ama tüpe geçiş yapmıyor.?
Cevap : Merhaba gaza geçmeme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/araba-benzinden-gaza-gecmiyor

Oğuz
Soru : Merhabalar. BRC Sıralı sistem lpg kullanıyorum. Aracımda su eksiltme problemi var. Fakat araç yoldayken ve motor sıcakken eksiltme olmuyor. Fakat 3 günde bir olmak üzere motor soğukken soğutma sıvısını kontrol ettiğimde max çizgisinden min çizgisine inmiş oluyor. Aracın normal hortumlarında herhangi bir kaçak yok. Fakat soğutma sıvısı kabında köpürme mevcut. Antifrizin köpüklenmiş olduğunu görüyorum. Acaba lpg diyaframından mı kaynaklanıyor su eksiltme problemi? Nasıl anlayabilirim? Soğutma kabını açınca ağır bir gaz kokusu gelmiyor ancak iyice yaklaşıp koklayınca sanki çok hafif gaz kokusu var. Görüşleriniz nelerdir? Şimdiden teşekkür ederim cevabınız için.
Cevap : Merhaba Bu konu hakkında detaylı teknik bilgi almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayınız .

Murat Kara
Soru : 2008 Model Honda Civic aracımda Telefleks Gfi marka lpg sistemi bulunmakta sadece sabah tek marşta ama 3/4 saniye daha geç çalışıyor regülatör Tamer takımını değiştirmek istiyorum sizde revizyon edildikten sonra bilgisayarda gaz ayarı yapılmasımı gerekir yoksa montaj edip kulanılabiliniyormu
Cevap : sabahları geç çalışma sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfadan bilgi alabilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-lpg-regulator-arizasi-hakkinda-detayli-bilgiler

CELAL SALKIM
Soru : benim 1993 model Renault 9 otomobil var hareket halinde iken vitesi boşa alınca stop ediyor ve yakıt km de 0,405 tl yakıyor . karbüratör hava girişi yarı kapalı ,ustaya götürdüm si bop ayarını yapması için bu aracın gaz beyni değişecek dedi . benim araçta takılı beyin ati ker 2011 model değişmesi gerekirmi
Cevap : vitesi boşa atınca stop etme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/vitesi-bosa-atinca-stop-ediyor

Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2012 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Telefon ile Hemen Ulaş!