LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
 

 

Benzin Rolesi Nedir ?


Benzin Rolesi Nedir ?

Benzin rolesi nedir ? ve önemini  hakkında kısaca açıklama yapacak olursak araç LPG de çalışırken aracın benzin deposunda bulunan benzin pompası sürekli çalışmaya ve ön tarafa benzin pompalamaya devam etmektedir. 

Benzinin motorla depo arasında sürekli dolaşım ve devirdayım yapmasından dolayı benzınde ısınma ve genleşme yaptığı için havalandırmadan yani benzin tahliyesinden buhar halinde uçmasına ve depodaki benzin mikrarının azalması meydana gelmektedir. Bu yüzden benzin pompa rolesi ne ihtiyaç duyulmaktadır.

Aynı zamanda depodaki benzinin sürekli boşa devirdayım yapmasından dolayı meydana gelen ısınma ve genleşme sebepleri yüzünden benzinin oktanı ve yanma oranı güşer. Bu gibi durumlarda benzin pompasının arıza yapmasını engellemek için araca benzin rolesi taktırmak yeterli olacaktır. 

Benzin Pompa Rolesi Nedir?
 ve önemi sıralı sistem LPG bulunan araçlarda çok önemli olup bir kaç örnek verecek olursak LPG li araçta araç LPG de seyir halindeyken örneğin virajlı ve engebeli yollarda çeğrek depo altındaki benzini tam olarak çekemediği için benzin pompası kurukuruya çalışıp arıza yapacaktır.

Araçtaki benzin sevyesi 4/1 altına düşmesi sadece benzin pompasının arıza yapmasına sebep olmaz aynı zamanda motorda ve benzin enjektörlerinde pahalı arızalar yol açmasına neden olur.

Bu konuda kısa bir açıklama yapacak olursak benzin deposunda yakıtın içinde bulunan ağır metaller ve pis maddeler sürekli tabanda kaldıkları için benzin pompası davamlı benzini depo ve motor arasında devir dayım ettiği için bu zararlı maddeler benzin filtresi ve enjektörlerinin tıkanarak arıza yapmalarına neden olurlar.

Aynı zamanda benzinin oktanı ve yanma kalitesi düştüğü için motorada büyük arızalar açamasına neden olurlar. Bu gibi arızalara neden vermemek için aracımaıza benzin rolesi nedir araştırıp taktırmalıyız.

Benzin Rolesinin Görevi nedir ?

Araç LPG ile çalışmaya başladığı anda 5 saniye içinde benzin pompa rolesi devreye girerek benzin pompasın boşa çalışmasını durdurur. Araç LPG de çalıştığı sürece her 30 dk bir 15 sn süreliğne devre dışı kalarak benzin enjektörlerinin soğumasına yardımcı olur. ..


Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
aliriza celik
Soru : tek nokta enjeksiyonlu tipo 14 benzin susturucu takılırmı
Cevap : İyi günler beyefendi o araçlarda emülatör takılı harici bir şey takmanıza gerek yok.

Recep BAYKAL
Soru : merhabalar aracım 106 quicksılver 1.4 aracımda benzin rolesi tıkırdıyor ve elektrik kesiyor. Aynı şekilde lpg beyni kutu gibi birşey aynı şekilde ondanda ses geliyor tanktanda ses geliyor anlayamadım nedendir YARDIM cı olursanız sevinirim Bunu neden yapar acaba
Cevap : Merhaba Araçta ki arıza nedir tam olarak daha detaylı açıklayabilirmisiniz?

Zikri Mermer
Soru : Aracım 2005 hyundai accent , araç ramapda çalışmıyor, benzin pompası arızalı denildii, araç ilk benzinle çalışıp tüpe geçiyor, tüpe geçerken elektrik şase sesi gibi bir ses çıkarıyor. Araç tüpte kullanılırken cam lar açıldığında içeriye benZin kokusu geliyor. Neden olabilir ve tüm bu arızalar birbiri ile bağlantılı olabilir mi? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Cevap : Merhaba bu konu hakkında teknik bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yasin Gün
Soru : Merhabalar 2001 hundai accetn aracima atiker marka benzin pompa rölesi taktırdım. Yalnız kafama takılan bir şey var her role lpg de giderken 30 dk da 15 saniye devre dışı kalırmı benzin enjektorunu bir sikinti olmasından korkuyorum. Atiker rolesinde de bu özellik mevcutmudur
Cevap : Merhaba Ürün hakkında detaylı olarak teknik destek almak için bu sayfayı ziyaret ediniz.

BMD Gaz Kesici

BMD Gaz Kesici Kargo KDV Dahil 150 TL

150,00 TL
Atiker Filtresiz Enjektör

Atiker Filtresiz Enjektör Ücretsiz Kargo

149,00 TL
Atiker Karbüratörlü Ön Kit

Atiker Karbüratörlü Ön Kit Kargo Ücretsiz

400,00 TL
Rpm (Devir) Sensörü

Rpm Lpg Devir Sensörü Fiyatı Kargo KDV Dahil 125 TL

125,00 TL
Atiker SR06 300 Kw Süper Max Sıralı Regülatör

Atiker SR06 300 Kw Süper Max Sıralı Regülatör Kargo Ücretsiz

500,00 TL
Autronic Enjektör

Autronic Enjektör Ücretsiz Kargo

150,01 TL
LPG Dolum Kapağı Toptan Satış

LPG Dolum Kapağı Toptan Satış 500 Adet 300 TL

300,00 TL
Stargas Çıkma Beyin

Stargas Çıkma Beyin Fiyatı Kargo KDV Dahil 175 TL

175,01 TL
Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2010 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

LPG Sorunları Ve Çözümleri