LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
 

 

Gazda Çalışmıyor


Gazda Çalışmıyor

 

Aracınız gazda çalışmıyor ise lpg sorunları ve çözümleri için linki tıklayınız. 

            Ülkemizde birçok sürücü LPG kullanmaktadır. LPG’nin diğer yakıtlara göre daha ucuz olması ve aracın performansında herhangi bir düşüş görülmemesi bu yakıtın tercih edilmesinde etkili olmuştur. LPG kullanıcılarının da elbette bazı sıkıntıları vardır. Bunlardan biri de aracın gazda çalışmıyor olmasıdır.

 

            Aracın gazda çalışmıyor olmasının sebebi iki şey olabilir. Bunlardan biri, ateşleme sisteminden kaynaklanan nedenlerdir. Diğeri ise LPG sisteminden kaynaklanan nedenlerdir. Bu nedenleri daha açık bir şekilde anlatmak gerekirse şöyle açıklamak mümkündür:

 

• Öncelikle aracın ateşleme sisteminden kaynaklanan nedenlerle LPG’de çalışmaması durumunu açıklayalım. Tek nokta enjeksiyonlu ya da karbüratörlü LPG sistemlerinde aracın hava filtrelerine bağlı olan cıvalı bir hava kelebeği bulunur. Hava kelebeğinin araçtaki fonksiyonu, araç benzinde çalışırken havanın sıcaklığına göre karbüratöre ne kadar hava gireceğini ayarlamaktır. Araçta LPG dönüşümü yapılırken bu kelebeğin kapalı olması gerekmektedir. Eğer kapalı olmazsa aracın LPG dönüşümü gerçekleştiğinde aracın gazda çalışmıyor olması durumuyla karşılaşılabilir.

• Ateşleme sisteminde bulunan distribütör kapağı, buji veya buji kabloları eskimiş, yıpranmış ya da aşınmışsa bu durum da aracın LPG’de çalışmasına engel olabilir.

• Marş dinamosu ve akü zayıf olduğu takdirde de aracın LPG’de çalışmaması sorunuyla karşılaşılabilir.

• Aracın LPG sisteminden kaynaklanan nedenlerle LPG’de çalışmaması sorununu da birkaç maddeyle açıklamak mümkündür. Aracın gazda çalışmıyor olmasının nedenlerinden biri, LPG beyninin kullanım süresinin dolması ya da arızalanmasıdır. Örneğin, aracın gaz ayarı yapıldıktan birkaç gün sonra aracın rölanti ayarı ve gaz ayarı bozuluyorsa bu aracın beyninde sorun olduğunu göstermektedir. Bu nedenle eğer araç LPG’de çalışmıyorsa bu durumu hafife almamak gerekir.

• Aracın gazda çalışmıyor olmasının nedenlerinden biri de aracın LPG ayarının bozulmuş olmasıdır. Bu nedenle aracın beynine baktırmadan önce gaz ayarının düzgün olup olmadığı kontrol edilmelidir. Gaz ayarı düzeltildikten sonra tekrar bozuluyorsa o zaman aracın beynini kontrol ettirmekte fayda vardır.

 

            Yukarıda söz edilenlerden de anlaşılacağı üzere aracın gazda çalışmıyor olmasının birçok nedeni vardır. Bu nedenlerin hepsi araştırıldığında elbette aracın LPG’de çalışmaması sorununa bir çözüm bulunması mümkün olacaktır. Dolayısıyla aracın çalışmama problemi de ortadan kalkacaktır.

Aşağıdaki ilgili kategori penceresini tıklayarak aracınızda oluşan LPG sorunlarının muhtemel sebeplerini öğrenebilirsiniz. Örneğin yakıt tüketimi, rölanti sorunu, geç çalışma gibi Otogaz sorunlarının sebepleri ustalar tarafından kaleme alınmıştır.

Sıralı Sistem LPG Sorunları Ve Çözümleri Karbüratörlü Sistem LPG Sorunları Ve Sebepleri

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
Brc Tip Sıralı Regülatör Su Kaçak Seti

Brc Genius Tip Sıralı Beyin Su Dirseği

64,99 TL
Mimgas Şamandıra Sensörü

Mimgas Şamandıra Sensörü Kargo Ücretsiz

45,01 TL
Atiker Filtre Sökme Anahtarı

Atiker Filtre Sökme Anahtarı Ücretsiz Kargo

40,00 TL
Atiker Safe Fast Anahtar

Atiker Safe Fast Anahtar Ücretsiz Kargo

90,00 TL
Aldesa Filtre

Aldesa Filtre Fiyatı Kargo Ücretsiz

50,00 TL
Zavoli Tip Beşli Filtre Seti

Zavoli Tip Beşli Filtre Seti Kargo Ücretsiz

80,00 TL
Aldesa Karbüratörlü Düğme

Aldesa Karbüratörlü Sistem Düğme Kargo Ücretsiz

75,00 TL
Landi Sıralı Sistem Regülatör Diyaframı

Landi Tip Sıralı Sistem Regülatör Diyafram Takım Ücretsiz Kargo

150,00 TL
Atiker Hortum Arası Filtre

Atiker Hortum Arası Filtre Kargo Ücretsiz Kargo

39,00 TL
AEB Düğme Soketi

AEB Düğme Soketi 30 TL

30,00 TL
Landi Uyumlu Beşli Filtre Seti

Landi Uyumlu Beşli Filtre Seti Ücretsiz Kargo

100,01 TL
Fema Karbüratörlü Beyin Diyaframı

Fema Karbüratörlü Beyin Diyaframı Kargo Ücretsiz

75,00 TL
Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2010 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

LPG Sorunları Ve Çözümleri