LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
 

 

Gazda Çalışmıyor


Gazda Çalışmıyor

 

Aracınız gazda çalışmıyor ise lpg sorunları ve çözümleri için linki tıklayınız. 

            Ülkemizde birçok sürücü LPG kullanmaktadır. LPG’nin diğer yakıtlara göre daha ucuz olması ve aracın performansında herhangi bir düşüş görülmemesi bu yakıtın tercih edilmesinde etkili olmuştur. LPG kullanıcılarının da elbette bazı sıkıntıları vardır. Bunlardan biri de aracın gazda çalışmıyor olmasıdır.

 

            Aracın gazda çalışmıyor olmasının sebebi iki şey olabilir. Bunlardan biri, ateşleme sisteminden kaynaklanan nedenlerdir. Diğeri ise LPG sisteminden kaynaklanan nedenlerdir. Bu nedenleri daha açık bir şekilde anlatmak gerekirse şöyle açıklamak mümkündür:

 

• Öncelikle aracın ateşleme sisteminden kaynaklanan nedenlerle LPG’de çalışmaması durumunu açıklayalım. Tek nokta enjeksiyonlu ya da karbüratörlü LPG sistemlerinde aracın hava filtrelerine bağlı olan cıvalı bir hava kelebeği bulunur. Hava kelebeğinin araçtaki fonksiyonu, araç benzinde çalışırken havanın sıcaklığına göre karbüratöre ne kadar hava gireceğini ayarlamaktır. Araçta LPG dönüşümü yapılırken bu kelebeğin kapalı olması gerekmektedir. Eğer kapalı olmazsa aracın LPG dönüşümü gerçekleştiğinde aracın gazda çalışmıyor olması durumuyla karşılaşılabilir.

• Ateşleme sisteminde bulunan distribütör kapağı, buji veya buji kabloları eskimiş, yıpranmış ya da aşınmışsa bu durum da aracın LPG’de çalışmasına engel olabilir.

• Marş dinamosu ve akü zayıf olduğu takdirde de aracın LPG’de çalışmaması sorunuyla karşılaşılabilir.

• Aracın LPG sisteminden kaynaklanan nedenlerle LPG’de çalışmaması sorununu da birkaç maddeyle açıklamak mümkündür. Aracın gazda çalışmıyor olmasının nedenlerinden biri, LPG beyninin kullanım süresinin dolması ya da arızalanmasıdır. Örneğin, aracın gaz ayarı yapıldıktan birkaç gün sonra aracın rölanti ayarı ve gaz ayarı bozuluyorsa bu aracın beyninde sorun olduğunu göstermektedir. Bu nedenle eğer araç LPG’de çalışmıyorsa bu durumu hafife almamak gerekir.

• Aracın gazda çalışmıyor olmasının nedenlerinden biri de aracın LPG ayarının bozulmuş olmasıdır. Bu nedenle aracın beynine baktırmadan önce gaz ayarının düzgün olup olmadığı kontrol edilmelidir. Gaz ayarı düzeltildikten sonra tekrar bozuluyorsa o zaman aracın beynini kontrol ettirmekte fayda vardır.

 

            Yukarıda söz edilenlerden de anlaşılacağı üzere aracın gazda çalışmıyor olmasının birçok nedeni vardır. Bu nedenlerin hepsi araştırıldığında elbette aracın LPG’de çalışmaması sorununa bir çözüm bulunması mümkün olacaktır. Dolayısıyla aracın çalışmama problemi de ortadan kalkacaktır.

Aşağıdaki ilgili kategori penceresini tıklayarak aracınızda oluşan LPG sorunlarının muhtemel sebeplerini öğrenebilirsiniz. Örneğin yakıt tüketimi, rölanti sorunu, geç çalışma gibi Otogaz sorunlarının sebepleri ustalar tarafından kaleme alınmıştır.

Sıralı Sistem LPG Sorunları Ve Çözümleri Karbüratörlü Sistem LPG Sorunları Ve Sebepleri

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
LPG Kapağı 500 Adet Ücretsiz Kargo

LPG Dolum Kapağı Toptan Satış 500 Adet 300 TL

300,00 TL
Brc Sıralı Sistem Genius 1200 mb Regülatör

Brc Genius 1200 mb Sıralı Sistem Beyin Ücretsiz Kargo

599,99 TL
Doğan Slx Enjeksiyonlu Mikser

Doğan Slx Enjeksiyonlu Mikser Kargo Kdv Dahil 50 TL.

50,00 TL
Lovato Sıralı Tip LPG Filtresi

Lovato Sıralı Sistem Filtre Seti Ücretsiz Kargo

40,00 TL
Ag Sıralı Sistem Düğme

Ag Sıralı Düğme Ücretsiz Kargo

85,00 TL
Atiker Fast Anahtar

Atiker Fast Anahtar Ücretsiz Kargo

64,99 TL
Brc Genius Max Regülatör Tamiri

Brc Genius Max Regülatör Tamiri Ücretsiz Kargo

350,00 TL
Atiker SR 07 Sıralı Sistem Beyin Su Kelepçeleri Hediyeli

Atiker Sıralı Sistem SR 07 Beyin Ücretsiz Kargo 139 TL

139,00 TL
Atiker Hortum Arası Filtre

Atiker Hortum Arası Filtre Kargo Ücretsiz Kargo

39,00 TL
Rail Tip Enjektör

Rail Tip Enjektör Ücretsiz Kargo

150,00 TL
Mimgas Karbüratörlü Beyin

Mimgas Beyin Ücretsiz Kargo.

139,00 TL
Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2012 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır