LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
Banka Havalesinde %5 İndirim Kampanyası
1500 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo Fırsatı
 

 

Kategoriler

Gazda Çalışmıyor


Gazda Çalışmıyor

 

Aracınız gazda çalışmıyor ise lpg sorunları ve çözümleri için linki tıklayınız. 

            Ülkemizde birçok sürücü LPG kullanmaktadır. LPG’nin diğer yakıtlara göre daha ucuz olması ve aracın performansında herhangi bir düşüş görülmemesi bu yakıtın tercih edilmesinde etkili olmuştur. LPG kullanıcılarının da elbette bazı sıkıntıları vardır. Bunlardan biri de aracın gazda çalışmıyor olmasıdır.

 

            Aracın gazda çalışmıyor olmasının sebebi iki şey olabilir. Bunlardan biri, ateşleme sisteminden kaynaklanan nedenlerdir. Diğeri ise LPG sisteminden kaynaklanan nedenlerdir. Bu nedenleri daha açık bir şekilde anlatmak gerekirse şöyle açıklamak mümkündür:

 

• Öncelikle aracın ateşleme sisteminden kaynaklanan nedenlerle LPG’de çalışmaması durumunu açıklayalım. Tek nokta enjeksiyonlu ya da karbüratörlü LPG sistemlerinde aracın hava filtrelerine bağlı olan cıvalı bir hava kelebeği bulunur. Hava kelebeğinin araçtaki fonksiyonu, araç benzinde çalışırken havanın sıcaklığına göre karbüratöre ne kadar hava gireceğini ayarlamaktır. Araçta LPG dönüşümü yapılırken bu kelebeğin kapalı olması gerekmektedir. Eğer kapalı olmazsa aracın LPG dönüşümü gerçekleştiğinde aracın gazda çalışmıyor olması durumuyla karşılaşılabilir.

• Ateşleme sisteminde bulunan distribütör kapağı, buji veya buji kabloları eskimiş, yıpranmış ya da aşınmışsa bu durum da aracın LPG’de çalışmasına engel olabilir.

• Marş dinamosu ve akü zayıf olduğu takdirde de aracın LPG’de çalışmaması sorunuyla karşılaşılabilir.

• Aracın LPG sisteminden kaynaklanan nedenlerle LPG’de çalışmaması sorununu da birkaç maddeyle açıklamak mümkündür. Aracın gazda çalışmıyor olmasının nedenlerinden biri, LPG beyninin kullanım süresinin dolması ya da arızalanmasıdır. Örneğin, aracın gaz ayarı yapıldıktan birkaç gün sonra aracın rölanti ayarı ve gaz ayarı bozuluyorsa bu aracın beyninde sorun olduğunu göstermektedir. Bu nedenle eğer araç LPG’de çalışmıyorsa bu durumu hafife almamak gerekir.

• Aracın gazda çalışmıyor olmasının nedenlerinden biri de aracın LPG ayarının bozulmuş olmasıdır. Bu nedenle aracın beynine baktırmadan önce gaz ayarının düzgün olup olmadığı kontrol edilmelidir. Gaz ayarı düzeltildikten sonra tekrar bozuluyorsa o zaman aracın beynini kontrol ettirmekte fayda vardır.

 

            Yukarıda söz edilenlerden de anlaşılacağı üzere aracın gazda çalışmıyor olmasının birçok nedeni vardır. Bu nedenlerin hepsi araştırıldığında elbette aracın LPG’de çalışmaması sorununa bir çözüm bulunması mümkün olacaktır. Dolayısıyla aracın çalışmama problemi de ortadan kalkacaktır.

Aşağıdaki ilgili kategori penceresini tıklayarak aracınızda oluşan LPG sorunlarının muhtemel sebeplerini öğrenebilirsiniz. Örneğin yakıt tüketimi, rölanti sorunu, geç çalışma gibi Otogaz sorunlarının sebepleri ustalar tarafından kaleme alınmıştır.

Sıralı Sistem LPG Sorunları Ve Çözümleri Karbüratörlü Sistem LPG Sorunları Ve Sebepleri

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
Landirenzo LPG Regülatör Isı Sensörü 4K7

Landirenzo LPG Regülatör Isı Sensörü 4K7

80,00 TL
Zavoli Cangas Uyumlu Gaz Kesici

Zavoli Uyumlu

280,00 TL
Landi Tip Sıralı Regülatör

Landi Tip Sıralı Regülatör Uygun Fİyat Garantisi

750,00 TL
Vikars 2 OHM BFC 6 Silindir Enjektör Takımı

Atiker Akl Zavoli Uyumlu 2 OHM

1.200,00 TL
Mimgas Karbüratörlü Beyin

2024 Yeni Üretim Tarihli

790,00 TL
Atiker SR 09 Sıralı Sistem Regülatör Diyaframı

Atiker SR 09 Sıralı Sistem Regülatör Diyaframı

300,00 TL
AKL Map Sensörü

AKL Uyumlu Map Sensörü

550,00 TL
2 Ohm Ultra Sessiz Performans Enjektör

2 Ohm 4 Silindir Ultra Sessiz LPG Enjektörü

1.850,00 TL
Atiker SR11 220 KW Sıralı Beyin

Atiker SR11 220 KW Sıralı Beyin

1.600,00 TL
Atiker Sıralı Sistem Regülatörü

Atiker Sıralı Regülatörü SR07

590,00 TL
30 Amper Benzin Pompa Rolesi

30 Amper Benzin Pompa Rolesi

165,00 TL
Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2012 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Telefon ile Hemen Ulaş!