LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
Banka Havalesinde %5 İndirim Kampanyası
1500 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo Fırsatı
 

 

Gaz Göstergesi Arızası


Araçlarda Gaz Göstergesi Arızası ve Sebepleri
Araçlarda gaz göstergesi arızası yaşandığında araç sahipleri LPG gösterge ışığı yanmıyor, LPG göstergesi full gösteriyor gibi şikayetlerle LPG servisinin yolunu tutarlar. Bu yazımızda herkesin kolayca anlayacağı şekilde yazılı görsel ve videolu LPG gösterge sorunu nasıl giderilir konusuna açıklık getireceğiz. Konu hakkında teknik bilgiler vermeye başlamadan önce düğmedeki LPG gösterge ışıklarının hangi mantıkta çalıştığını bilmemiz gerekir.

LPG Gösterge Işıkları Nasıl Çalışır?
LPG şamandırasında tankındaki yakıt miktarına göre hareket edip şamandıra üzerindeki yakıt seviye sensörüne hareket veren manyetik kol bulunur.  Şamandıra sensör ibresi bu koldan alğıladığı manyetik güçle hareket edip LPG tankındaki yakıt miktarını üzerine bağlı kablo vasıtasıyla düğmesine iletir ve gösterge ışıklarının çalışmasını sağlar. Bu bilgiler dahilinde LPG gösterge arızası şamandıra, sensör, ve sensör kablosu kaynaklı üç ana sebepten ortaya çıktığını aklımıza yer edip arıza türlerini sıralayalım. 

Araçlarda Yaşanan LPG Gösterge Arıza Türleri 
* Depo Doluyken Boş Göstermesi 
* Sürekli Depo Dolu Göstermesi
* Depodaki Yakıt Mikatarını Eksik Yada Fazla Göstermesi
* Yeşil Işıkların Çabuk Sönerek Kırmızı Işıkta Aracı Çok Kullanmak 


1- LPG Sensör Kablosu Arızası Belirtileri ve Tespiti
Yukardaki belirtilen arıza türlerinden hangisi yaşanırsa yaşansın ilk olarak LPG tankından aracın ön kısmına gelen  sensör kablosunda kopukluk olup olmadığı kontrol edilmelidir. Sensör kablosunun görevi şamandıra sensöründen aldığı depodaki yakıt miktarını LPG düğmesine iletmektir. Kabloda arıza genelde aracın altını sürterek kopması veya bağlantı uçlarının oksitlenmesinden yaşanır. Beraberinde şamandıra ile düğme arasındaki iletişimi kesilip gaz tankı dolu olsa bile düğmede LPG gösterge ışıkları yanmıyor olarak görünür. Sensör kablosu aracın modeline göre alt kısımda resimde gösterildiği üzere şamandıradan ecu'ye veya direk olarak LPG düğmesine bağlanır. Kablodaki kopukluk ve oksitlenme sorunu giderildiğinde LPG gösterge ışıkları depodaki yakıt seviyesini göstermeye başlayacaktır.
 
Gaz Gösterge Arızası
 
LPG Göstergesi Hep Kırmızı Yanıyor

 2- Şamandıra Sensör Camı Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?
 Sensör camları çok hassas parçalar olduğu için aşırı voltaj ve içerisine kaçan tozdan etkilenerek direnç ve ibresinde iki tür arıza yaşanır. Bu arızalar kısaca düğmede kırmızı ışık yanıp yani depo boş gösterip arka depodan bakınca full göstermesi ne kadar gaz alınsada boş göstermesi gibi arızalardır. Sensör arıza tipleri ve arıza tespit yöntemleri aşağıda yazılı ve görsel olarak paylaşılmıştır. 

a- Sensör İbresinin Çeşitli Sebeplerden Sürekli Sabit Kalması
Daha öncede söylediğimiz gibi sensör camı içerisine kaçan nem ve toz sensördeki ibrenin hareket etmesini engelleyip sürekli sabit konumda kalarak yakıt deposu boş olsada gaz göstergesi sürekli full gösteriyor veya depo dolu fakat gösterge ışıkları sürekli kırmızı yanıyor şikayeti üzerine  araç sahibinin LPG servisine uğramasına yol açar. LPG düğmesindeki ışıklar sürekli boş veya dolu gösteriyor ise şamandra üzerindeki sensör camını söküp alt kısımdaki resim ve videoda gösterildiği gibi tornavidaya yaslayarak ibrebnin hareket edip edilmediği kontrol edilmelidir. Sensördeki ibre tornavidaya yaslanıp sağa sola dönderildiğinde oynamıyor ise ibre arızalı olup bu durumda sensör camının değişmesi gerekir.
 
Şamandıra Sensör İbresinin Arıza Tespiti Nasıl Yapılır


b- Sensör Dirençleri Kaynaklı LPG Düğmesinde Sürekli Kırmızı Işık Yanması
Şamandraya bağlı sensör dirençlerin bozulması, sensör ibresinin tankdaki yakıt miktarını doğru göstermesine engel değildir. Sensör üzerindeki ibre depodaki yakıt miktarını doğru gösterse bile dirençler arızalı olduğu için LPG düğmesine sinyal gitmez ve LPG göstergesinde sürekli kırmızı ışık yanıp gaz deposu boş görünüyor şikayeti doğurur.  Sonuç olarak sensör kablosunda kopukluk olmamasına rağmen sensör camındaki ibre kalkıp tankdaki yakıt miktarını gösteriyor ve LPG düğmesinde sürekli kırmızı ışık yanıyor ise sensör camını değişmesi gerekir. Alt kısımdaki resimde şamandıra sensör direnç arızası tarif edilmiştir.
 
LPG Göstergesi Şamandıra Sensör Direnç Arızası
 
       
 
LPG Şamandıra Arızası ve Belirtileri

LPG şamandıra kolu boş veya dolu konumda takılı kalma sıkça yaşanan bir sorundur. Şamandıra kolu belirli bir seviyede sabit kaldığı için LPG sensör camına manyetik alan etksi oluşturamaz ve sensör camındaki ibre hareket edemez. Bu sebepten gaz doluykende boşkende düğmedeki yakıt sevyesi değişmez sabit olarak depo boş yada dolu sinyali verir. LPG şamandıra arızası yaşandığında profosyonel LPG ustası tarafından şamandırayı yenileyerek veya tamir ettirerek gaz göstergesi arızası sorunu çözülebilir.

LPG Göstergesi Yanlış Gösterme Sebepleri
Otogazlı araçlarda yaşanan diğer bir sıkıntıda LPG göstergesi yanlış gösteriyor şikayetidir. Basit bir örnekle 50 litrelik tank doldurulur normalde 350 km den sonra kırmızı ışık yanması gerekirken 250 km gibi mesafede düğmedeki yeşil ışıklar çabuk sönüyor kırmısı ışıkta 150 km gidiyor şikayetidir. Soru cvp şeklinde örnekler vererek açıklık getirecek olursak 

Araçdaki 50 litrelik Tanka 10- 15 Litre Gaz Koymama Rağmen İçerdeki Düğmede Kırmızı Işık Yanıyor Sebebi Nedir?
Bu sorunun sebebi aşağıdaki sensör camının sağa doğru fazla dönük takılmasından dolayı tanka gaz konulduğunda sensördeki ibrenin geç oynamasından yaşanır. Sensörü tutan iki vida gevşetilip sensör sola doğru yaslayıp vidalar sıkıldığında sorun düzelecektir. Benzer bir soru ise 
LPG Düğmesindeki Yeşil Işıklar Çabuk Sönüyor Kırmızıda Çok Km Gidiyor Sebebi Nedir? sorusudur bu sorunda yukarda belirtiğimiz şamandıra sensörün sağa doğru fazla yaslanma sebebinden kaynaklanmakdadır.

 

LPG Göstergesi Yanlış Gösteriyor

LPG GÖSTERGE IŞIKLARI- LPG GÖSTERGE IŞIĞI YANMIYOR


Benzer Konular

Brc Karbüratörlü Beyin Su Kapağı Contası

Brc Karbüratörlü Beyin Su Kapağı Contası

81,36 TL
Landi Landirenzo Evo Uyumlu Enjektör

Landi Landirenzo Evo Uyumlu Enjektör Uygun Fiyat Garantisi

900,00 TL
Brc Regülatör Isı Sensörü

Brc Regülatör Isı Sensörü

400,00 TL
Metal Su T Dirsek 16x16x16

Metal Su T Dirsek 16x16x16

50,00 TL
Tartarini Sıralı Beyin Su Dirseği

Tartarini Sıralı Beyin Su Dirseği Uygun Fiyat Garantisi

200,00 TL
Aldesa Şamandıra Sensörü

Aldesa Şamandıra Sensörü

90,00 TL
Stefanelli Benzin Kesici

Büyük Bobin 1.Kalite

120,00 TL

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
s.m
Soru : 2007 model avensıs arabamda aldesa marka sıralı sistem gaz takılı.benzinden gaza gecerken bazen geçiyor ama cogunlukla benzin düğmesi yanıp sönerek uyarı veriyor arızası nedir.
Cevap : Merhaba bu linkten bilgi alabilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/gaz-gostergesi-arizasi

mehmet demirel
Soru : aracı gümrükten aldım 8 yıllık aldesa lpg li çıktı bir kaç senede yatmış araç bazen 30 40km hiç dorun yok ama bazende çok vuruntu yapıyor lpg de kullana mıyorum gaz kesiyor açayıp vuruntılu teklemeli çaışıyor sıralı lpg li
Cevap : Merhabalar Sıralı sistem tekleme sorunu hakkında bilgi almak için bu linke tıklayınız. https://www.lpgyedekparca.com/sirali-sistem-araclarda-tekleme-ve-gaz-yememe-sorunu

Yasin turkan
Soru : Araba mim gaz bulundugum yerde mim gaza bakan yok arabam da yeni basladi arabada gaz yokken alarm oter gazi almamiz gerektigini belirtir suan bnm arabada gaz varken de yokmus gibi alarm otuyor sebebini burdaki gazcilar bilgisayara bagliyamadigi icin bulamiyorlar acabi sebebi nedir
Cevap : Merhaba Araçdaki 50 litrelik Tanka 10- 15 Litre Gaz Koymama Rağmen İçerdeki Düğmede Kırmızı Işık Yanıyor Sebebi Nedir? Bu sorunun sebebi aşağıdaki sensör camının sağa doğru fazla dönük takılmasından dolayı tanka gaz konulduğunda sensördeki ibrenin geç oynamasından yaşanır. Sensörü tutan iki vida gevşetilip sensör sola doğru yaslayıp vidalar sıkıldığında sorun düzelecektir. Benzer bir soru ise LPG Düğmesindeki Yeşil Işıklar Çabuk Sönüyor Kırmızıda Çok Km Gidiyor Sebebi Nedir? sorusudur bu sorunda yukarda belirtiğimiz şamandıra sensörün sağa doğru fazla yaslanma sebebinden kaynaklanmakdadır.

emrah köroğlu
Soru : merhaba, 2004 elantra kullanıyorum otomatik. omvl dream xxi gaz sistemi takılı. Araç seyir halindeyken lgp ışıkları tamamen sönüyör. tekrar yanıyor ve gazdan benzine geçiyor. Benzinden gaza geçmeye çalışırken tekrar ışıklar sönüyor. Fakat bu sorun bazen hiç yapmıyor ayrıca ışıklarda beklerken veya yokuş aşağıya inerken yani gaza basmadığım zamanlarda yapmıyor.Bilgisayar bağlantısı yapıldığında sistemde herhangi bir arıza olmadığını söylediler. Sizce sorun ne olabilir. ???
Cevap : Merhaba Detaylı olarak teknik destek almak için mesai saatlerinde bizimle iletişime geçebilirsiniz

Sercan pekyaman
Soru : Hayırlı işler benim 2005 huyundai accent aracımda 2008 model brc sıralı sistem lpg var bi süre önce gösterge ışıkları komple yanıp sönmeye başladı ve sonra hepsi yanık kaldı şu anda devamlı dolu görünüyor gaz Bolu da bi kaç yere gittim gösterge sensörü dedi biri değiştirelim dedim bulamayız dedi bi kaç yere daha gittim ilgilenen yok adamlar komple sistem takma derdinde hemen tamir yapan yok internette satılan tank göstergelerinden alsam taktırsam sorun gidermi acaba teşekkürler
Cevap : İyi günler beyefendi 0541 770 9664 bu numaraya Whatsapp'tan aracınızdaki sensörün fotoğrafını gönderebilir misiniz?

Rıdvan alver
Soru : 2001 model reno clio .. tank boş olmasına rağmen lpg göstergesi sürekli full gösteriyor
Cevap : Detaylı bilgi için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/gaz-gostergesi-arizasi

Taskin Kurt
Soru : Citroen C2 2004 model aracımda akl sıralı sistem mevcut. herhangi bir sıkıntıda yoktu. Fan sorun çıkarttı, aracı olduğu yerde çalıştırdık ısınana kadar. Fan çalışmadı motoru kapattık.fan rölesini kontrol ettik fanı biraz temizleyip çalıştırdık bi biçimde. Aracı tekrar çalıştıralım dedik çalışmadı.Düğmede hiç ışık yok, gaz sistemi sigortasıda sağlam ama araç marş basmasına rağmen çalışmıyor. Lpg sistemi kesiyor diye benzin pompasına elektrik verdim öylede çalışmadı. tesistat gayet düzenli hiçbir yerinde kopuk vs de görünmüyor. Doğru tahmin ettiysem benzin enjektörlerinide devre dışı bırakıyor bu lpg ecusu.içerden dışarı bütün kablolara baktık bişi görünmüyor. Kendi kendine durduğu yerde gitti yani, o zamana kadarda hiç sorun çıkartmadı. Aracın ateşleme bobinide yeni ayrıca distribütor filanda yok tamamen elektronik ateşleme.Yani bobin arızası değil. Kesin bir şey bulamadım, düğme sorun olabilir diye kardeşimi yolladım yenisini almaya adam onda sorun olmaz diyip geri yollamış ki bal gibi olur arıza, devre var düğmede. Akl nin düğmesi oda,gelen kablolara baktım hiçbirinde voltaj yok enazından +5 v filan bişi olmalı ledler için, adam orda voltaj olmaz demiş. Eski sistem lpg olsa devre dışı bırakmak kolay ama bunun yüzüden araç hiç çalışmıyor şu an. o düğmede de hiçbir ışık yanmıyor.Sizin uzman görüşünüzü öğrenmek isterim başka ne yapabilirim acaba?
Cevap : Merhaba detaylı olarak teknik destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ismail karakus
Soru : merhaba 2003 bora lovato sıralı sistem var, sabahları ilk çalıştırmada lpg ışıkları sönüyor ve sürekli dıt dıt sesi geliyor stop edip tekrar çalıştırdığımda düzeliyor, bazen iki yada üç kere stop edip çalıştırmam gerekiyor.sebebi yada sorun nedir ?şimdiden teşekür ederim.
Cevap : Merhaba gaz gösterge arızası hakkında detaylı bilgi almak için mesai saatleri içerisinde bizimle iletişime geçiniz.

Fatih kıvrak
Soru : Bugün sabah aracımı calıstırdıgımda Işık’lar yanıyordu daha sonra araçtan inip bir saat sonra tekrar aracıma bindiğimde Işık’lar yanmadı sebebi neyden kaynaklıdır
Cevap : Gaz gösterge arızası hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/gaz-gostergesi-arizasi

Ibrahim halil
Soru : Selam lpg samndira arkasinda manyetik cekim varmidir deponun ic kisimda
Cevap : Malesef belirttiğiniz üründen şuan yok.

İsmail keskin
Soru : Aracın tam gaza geçeceği sırada göster ışıkları tamamen sönüyor. Gaza geçmiyor. Sıkıntı nedendir.
Cevap : Merhaba gaz gösterge arızası hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/gaz-gostergesi-arizasi

mehmet karakuş
Soru : Aracım bnzinden lpg ye geçerken tekliyor ve istop edecek oluyor ayrıca dūşūk viteste teklrme yapıyor yūksek viteste kesiyor
Cevap : Merhaba Gaza geçerken tekleme ve stop etme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/benzinden-gaza-gecerken-tekleme-ve-stop-etme-sebepleri

abdi
Soru : marşa basınca aracım megan2 2004 normal çalışmakta ..bir süre gidince '' VİTES KUTUSUNU KONTROL ET'' arızası vermekte vede ''OTOMATİK VİTES ATMAMAKTA'' . fakat asla benzinde bir problem olmadan VİTES ATMAKTA normal çalışmakta..Elektrikçi usta. bilgisayar bağladı elektrovana dendi önce.Ancak ben.elektrovana değiştirmedim .... zavolli ustası ise lpg enjektörü 2 sini yeni tip OLARAK değiştirdi VE DE ayarları çok bozulmuş düzelttim dedi...2 GÜN İÇİNDEDE gazdan kendiliğinden benzine geçmeye başladı..ve gaz bitmiş gibi ötmeye alarm vermeye başladı..telefonla sorduğumda ''katalitik konvektörde müşür '' arızalı olabilir dedi..__sizce ne olabilir..
Cevap : Merhaba detaylı olarak teknik destek almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayınız.

Önder güneş
Soru : 5.2 grand chrokee 97 model jeep im var aracımda şu sıkıntı oluyor fazla gaz basınca veya aragaz verdiğim zaman lpg ışık göstergesi sönüyor sonra geri yanıyor tekrar sönüyor benzine geçip öyle duruyor sıkıntı neyden kaynaklı olabilir yardımcı olursanız sevinirim
Cevap : Merhaba gaz gösterge arızası hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz.

Yusuf dursun
Soru : Yakıt güstergesi sürekli fuul güsteriyor 2 lpg düğmesi de hep kırmızı yanıyor
Cevap : Merhaba Gaz gösterge arızası hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/gaz-gostergesi-arizasi

Yusuf Dalkılıç
Soru : Merhaba Aldesa sıralı sisyem elantra 2005 1.6 da araçta gaz varken bitmiş gibi alarm verip benzine geçiyor ve gaz az varkende hep full dolu gösteriyor aynı şekilde gaz bitti alarmı verip benzine geçiyor. Sorun tam teşhis edilebilirmi acaba .teşekkürler
Cevap : Merhaba kendiliğinden gazdan benzine geçme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. https://www.lpgyedekparca.com/kendiliginden-gazdan-benzine-gecme-sorunu

Murat dural
Soru : Lpg lovato beyın hortum baglantı yerleri.plastık dirsekler kırıldı.nasıl degiştirebilirim.teşekkürler
Cevap : Merhaba tork vidayı tornavida yardımı ile kırık dirseği sökerek yeni sağlam dirseği takınız. iyi sürüşler.

Mehmet eren
Soru : Merhaba. 98 model Hyundai Accent aracımız var. Gaz göstergesi Atiker. Beyin lavota. Araç vites değiştirirken gösterge tık tık ediyor araç devri anlık düşüp çıkıyor. Arabada hafif tekleme oluyor o esnada. Motor ısınınca yapmıyor bunu. Yine gostergeden ses gelince LPG tankı da tık ediyor. Galiba gazı anlık kesiyor. Sebep nedir acaba? İyi çalışmalar.
Cevap : Merhaba gösterge arızası hakkında detaylı bilgi almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayınız.

deniz çokgüngör
Soru : Merhaba öncelikle kolay gelsin bende tek noktaenjetörlü araç var benim sorunum kontağı bir tık çevirdiğimde beyin gazı açıp kapatmıyor sürekli karbüratöre gaz veriyor beyin yeni takıldı bu sorun yeni başladı..
Cevap : Merhaba, Lpg beyin arızası hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz. www.lpgyedekparca.com/lpg-beyin-arizasi

KORAY
Soru : aracım 1.4 tipo sx 1997 model tek tip enjeksiyonlu silindir tüp tankı atiker marka kullanmaktayım otomobil 1 yıldır bende ve 1 yıl önce tank değiştirilmiş aldığımdan beri sıkıntı yaşamaktayım üstelik tüp beynini atilerle değiştirmeme rağmen aracımda yarim depo gaz olmasına rağmen dağıtırmış olduğum gösterge düğmesi kısa sürede kırmızı ve yeşil yanmakta frene basınca rampa aşağı inerken kırmızı yanmakta çıkarken tek diş yeşil kırmı şeklinde yanıp sönmekte acaba sorun şamandiradami yok tank üzerindeki gostergedemi
Cevap : Merhaba bu arıza hakkında daha detaylı olarak bilgi almak için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayınız

Volkan arslan
Soru : Merhaba benim aracımda atiker fast sıralı sistem var birkaç gün önce benzin pompam arızalandı bende direk lpg de çalıştırmak için düğmeye basılı tutup kontağı açtım araç birkaç denemeye čalıştı fakat lpg yarım depoda iken full göstermeye başladı şamandıra ibresi normal çalışıyor soketi de çıkarsam hep full gösteriyor sebebi nedir acaba bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim
Cevap : gaz gösterge arızası hakkında detaylı ve yeterli bilgi bu sayfada mevcuttur https://www.lpgyedekparca.com/gaz-gostergesi-arizasi

Ergün Tambas
Soru : Gaz benzin gostergesinin isiklari bi anda cak zayif gostermeye basladi hizbisey yoktu.aksam isden gelince iyiydi sabah 3 marsda calisti patirpatir sonra calismasi duzeldi ama isiklar zayif yaniyo.sebebi nedir.tesekkuler
Cevap : sabahları geç çalışma sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz .https://www.lpgyedekparca.com/sabahlari-aracim-zor-calisiyor

Mahmut Yolcu
Soru : Merhaba Atiker siralı sistem Lpg var benim sorum araç hareket halınde iken Lpg kesiyor benzin e geçiyor 110km hızla giderken yapıyor wap ve enjektörleri değiştim ama Lpg beynin de soğuma var yardımcı olurmusunuz
Cevap : Aracınızda oluşan gaza geçmeme sorunu hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/araba-benzinden-gaza-gecmiyor

İbrahim YILMAZ
Soru : Atiker gaz göstergesi sinyal verince gaz ışıkşarı sinyal lambasıyla açıp kapıyor sürekli neden olabilir
Cevap : gaz gösterge arızası hakkında bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/gaz-gostergesi-arizasi

SAVAŞ YILDIZ
Soru : Lpg göstergesi ötüyor düdük öger gibi
Cevap : gaz gösterge arızası hakkında bilgi için bu makalemizi inceleyiniz https://www.lpgyedekparca.com/gaz-gostergesi-arizasi

Suat sayın
Soru : S.a kolay gelsin bu nim araç sıralı sistem araca gaz aldığında 3.5km gittikten sonra kırmızı ışığa düşüyor tekrardan gaz aldığında yeşil ışık tam gösteriyor ama belli süre gittiğimde yine aynı oluyor yanı kırmızı ışık yine yanıyor ne yapmam lazim yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin şimdiden teşekkürler.
Cevap : gaz gösterge arızası hakkında detaylı bilgi almak için bu sayfayı ziyaret ediniz https://www.lpgyedekparca.com/gaz-gostergesi-arizasi

Volkan biçer
Soru : LPG gösterge ışığı ilk calistirmada yanıp sönüyor daha sonra gösterge komple gidiyor hiç bir ışık yanmıyor düğmeye bassanda LPG göstergesinde hiç ışık yanmıyor
Cevap : İyi günler gaz gösterge arızası hakkında bilgi almak için bu sayfadan bilgi alabilirsiniz https://www.lpgyedekparca.com/gaz-gostergesi-arizasi

Nihat karakurt
Soru : Aracım cavrolet curuz guand4 marka LPG takıllı gaz aldıgımda gaz alamıyorum ve gösterge ışıklarım yanıp sönüyor tankın dolumu boşmu anlayamıyorum
Cevap :

omaryilmazzzz@gmail
Soru : Aldessa star sıali sistem taktırdim arka LPG deposundakinden öndeki gösterge birbirini tütmüyor LPG deposunu iki defa fulladigim halle 3 dış gösterge gösteriyor 10 saniye sonra tek dış gösteriyor
Cevap :

Murat oktay
Soru : Atiker safefast sistemini kullanıyorum ışıklar dengesiz gidiyor 1.yeşil ışık 120km giderken 2ve3 ışıklar 60ar km gidiyor kırmızı yandigi zamanda 100km gidiyor bu düzensizliği nasıl giderebilirim? Kablom mevcut sizden almistim
Cevap :

İsmail öksüz
Soru : Arcımın tüp göstergesi sönüp yanması aracı istop ediyor tekrar marj vurunca çalışıyor sönecekmiş gibi oluyor sebeb
Cevap :

Enes Özdemir
Soru : Selamın aleyküm. 2007 Honda Viteck aracımda LPG göstergesini söketindenn çıkıp düştü bulamadım. Şuan LPG de sorunsuz çalışıyor fakat benzine almak istiyorum düğme olmadığı için benzine geçiremiyorum kısa süreli bi çözümü var mı ? Her yer kapalı uzun yola çıkacam. Benzinim var kullanamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirm
Cevap :

Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2012 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

WhatsApp ile Hemen Ulaş!
Telefon ile Hemen Ulaş!