LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
 

 

Sıralı Sistem Aracı Direk LPG'de Çalıştırma


Sıralı sistem aracı direk LPG'de çalıştırma özelliği acil durumlar için bazı markaların ecu yazılımına eklenen özelliktir. Aracın benzin pompası arıza yaptığında veya depodaki benzin bittiğinde kullanıcı mağduriyet yaşamasın diye eklenen bu özelliği alışkanlık haline getirip sürekli kullanmak aşağıda belirtilen bazı sorunların yaşanmasına yol açabilir. 

Sıralı Sistem Aracı Direk LPG'de Çalıştırma Yöntemi


Sıralı sistemlerde araç direk gazda nasıl çalıştırılır? sorusunu yanıtlamadan önce araç neden motor ısındıkdan sonra gaza geçer onu açıklayalım. Bildiğiniz üzere LPG regülatörnün görevi motor suyundan aldığı sıcaklıkla depodan gelen sıvı gazı buhar haline dönüştürüp LPG enjektörlerine göndermektir. Sıvı sistem takılı olmayan sıralı sistemlerde aracı motor ısınmadan LPG'de çalıştırılmış olsaydık muhtemelen aşağıda belirtilen motor ve LPG sisteminde oluşacak sorunlar yaşanırdı. 

LPG Sisteminde Yaşanabilecek Sorunlar. 
* Map sensörü elektronik parça olduğu sıvı teması ve yüksek basınca dayanamayıp arıza yapar.
* Sıvı gaz basınçlı olduğu için LPG enjektör hortumlarını patlatıp yangın çıkartabilir. 
* LPG enjektörleri sıvı yakıta uygun olmadığından çok kısa zamanda arıza yapar.*LPG regülatör diyaframları -30 dereceye mağruz kalacağı için yırtılır. 
Motor Sisteminde Yaşanacak Sorunlar
* Araçta yakıt tüketimi ciddi miktarda artar ve motor ısınana kadar motor düzensi çalışır.
* Özellikle plastik manifolda sahip araçlarda gaz dağılıp birikerek manifoldu patlatabilir. 
* Manifolda yığılan gazın patlaması sonucu hava filtresi debimetre ve rolanti motoru zarar görebilir.

Sıralı Sistem Aracı Direk Gazda Çalıştırma Yöntemleri 
Konunun başında belirtiğimiz üzere arabayı direk gazda çalıştırma özelliği sıralı sistem markaların tamamında olmayan bir özelliktir. Örneğin atikerin bazı sistemlerinde varken multifast gibi bazı sistemlerindemevcut değildir. Düğmeye basarak direk gazda çalıştırılan marka ve modeller aşağıda sıralanmıştır. Şimdi gelelim sıralı sistemlerde ihtiyaç halinde aracı direk gazda nasıl çalıştırabiliriz konusuna.

Brc Sıralı Sistemlerde Direk Gazda Çalıştırma Yöntemi
Brc sıralı sistemlerde  direk gazda çalıştırma özelliği yuvarlak düğme bulunan versiyonlarda mevcuttur. Aracı direk gazda çalıştırmak için kontağı açıp sinyal sesi gelene kadar düğmeye basıp sinyal sesinini duyuncada düğmeyi bırakıp marşa basınca araç çalışacaktır. Brc sistemlerde beş kez direk tüpte çalıştırma hakkı vardır. Beş defadan sonra servis tarafından program resetlenip tekrar 5 hak daha eklenir.

Lovato Sistemlerde Direk Gazda Çalıştırma
Lovato sistemlerde acil durumlarda bir el kontakta bekleyip diğer elde 5 saniye düğmede basılı tutulur araç çalışana kadar marşa basılır çalışdıkdan sonra ve düğme bıraklır. Lovato sistemlerin tüm modellerinde aracı 10 kez direk gazda çalıştırma hakkı vardır.

Atiker Sıralı Sistemlerde Direk LPG'de Çalıştırma
Atiker sistemlerin tamamında direk tüpde çalıştırma özeliği olmayıp olanlardada motor sıcakken acil durumlarda kontak açılır sinyal sesi gelene kadar veya 5 saniye gaz düğmesine basılı tutulup marşa basılır. Atiker safe fast mikrofast atikfast ve 2014 sonrası çıkan tüm modellerde direk gazda çalıştırma özelliği versiyona göre 5 veya 10 kez tanınmıştır.

Akl Sistem Direk Gazda Çalıştırma
Akl sistemlerin tamamında motor sıcakken direk gazda çalıştırma özelliği mevcut olup aracı direk LPG'de çalıştırmak için kontak açıkken düğmeye basılı tutulup marşa basılarak araç çalışır.

Zavoli Sistemlerde Direk Gazda Çalıştırma Yöntemi
Romano ve Zavoli sıralı sistemlerin bora modeli hariç tüm modellerinde diğer sistemlerde olduğu gibi kontağı açıp düğmeye basılı tutarak marşa basılıp araç çalıştırılır. 

Landi ve Landirenzo LPG Sistemlerinde Direk Gazda Çalıştırma Yöntemi
Landi ve landirenzo sistemler aynı fabrikada iki kardeşin farklı isimlerde ve programlarda üretilen ürünleri olup bu iki markanın bazı modellerinde direk çalıştırma özelliği mevcut değildir. Direk çalıştırma özelliği olan modeller yukarda tarif edilen yöntemler uygulanarak kullanılır.
 
Mimgas Sıralı Otagaz Direk Tüpde Çalıştırma
Migas sistemlerin sadece yeni çıkan genius modellerinde bu özellik mevcuttur.

 


Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
Sena Terzioğlu
Soru : Merhaba 2000 model Lpg li yeni aldığım bir aracım var, ilk çalıştırma esnasında frene mi gaza mı basılmalı ? Ben frene basılı olarak kontağı çeviriyorum yanlış mı acaba ?
Cevap : Merhaba Bu konu hakkında detaylı bilgi için iletişim numaralarımızı arayınız.

Benzer Konular

LPG Dolum Ağzı Kapağı Toptan Satış

LPG Dolum Ağzı Kapağı Toptan Satış 100 Adet 100 TL

100,01 TL
Landi Map Sensörü

Landi Map Sensörü Ücretsiz Kargo

200,00 TL
Mimgas Karbüratörlü Beyin Su Dirseği

Mimgas Karbüratörlü Beyin Su Dirseği Ücretsiz Kargo

30,00 TL
Akl Beşli Filtre Seti

Akl Beşli Filtre Seti Fiyatı Kargo Ücretsiz

74,00 TL
Fema Map Sensörü

Fema Basınç Sensörü Kargo Ücretsiz

200,00 TL
Mimgas Karbüratörlü Düğme

Mimgas Karbüratörlü Düğme Kargo Ücretsiz

60,00 TL
Atiker Nano Fast Anahtar

Atiker Nanofast Anahtar Ücretsiz Kargo

90,00 TL
Ecotech Sıralı Beyin

Ecotech Sıralı Sistem Beyin Ücretsiz Kargo

249,99 TL
Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2010 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

LPG Sorunları Ve Çözümleri