LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
 

 

Kendiliğinden Gazdan Benzine Geçme Sorunu


Kendiliğinden Gazdan Benzine Geçme Sorunu

Sıralı Sistem LPG'li Araçlarda Kendiliğinden Gazdan Benzine Geçme Sorunu

LPG'li araçlarda özellikle yüksek devirlerde yaşanan gazdan benzine geçme şikayetinin muhtemel sebepleri aşağıda sıralanmıştır.

A: Eğer aracınızda bu şikayet var ise ilk olarak Lpg ayarını kontrol ettirmeniz gereklidir çünki iklim ve mevsimlere göre regülatör basıncı değişim gösterebilir ayarlanması gereklidir.

B: Sıralı sistem LPG'li araçlarda bulunan map bağlantı hortumlarında zamanla meydana gelen yırtılma aşınnma ecu'ya basıncı düşük ileteceği için araç birden gazdan benzine geçer.

C: Aracın altını sürtmeden dolayı LPG tankından gelen yakıt borusunda ezilme ve tıkanma meydana gelir. Birde zaman içinde alt kısımdaki borularda tıkanma bu sebeplere bağlı regülatöre yetersiz yakıt göndereceğinden regülatör ecu'ye düşük basın uyarısı gödererek aracın gazda giderken benzine geçmesine neden olur. Bu sorun genelde yüksek devirlerde yaşanır.

D: LPG beyin diyaframı zaman içerisinde çalışma özelliğini yitirerek basınç hatasına yol açar bu sebepten dolayı ecu arıza olarak algılayıp aracın benzine geçmesini sağlar. Bu sebepten dolayı araçta kendi kendine gazdan benzine geçme sorunu gözükür.

E: Daha önceki makalelerimizde belirtiğimiz gibi araca ilk montaj esnasında işin kolayına kaçan ustalar LPG tessisatındakı enjektör ve algılayıcı kabloları lehimlemeden bantla sararak iş yaptıkları için zamanla bu bağlantılar iletkenliğini yitirerek Aracın kendiliğinden gazdan benzine geçme sorunna yol açar.

F: Birkaç LPG markasında programa LPG enjektör hatası yaşandığında aracın motorunu koruma amacı ile yazılımsal gazdan benzine geçme özelliği eklenmiştir.

G: LPG map yani basınç sensörü arızalı ise bu sorun kaçınılmaz olur. Kesinlikle arızalı map sensörünün değişmesi gerekir. Müşterilerin sıkça sorduğu sorulardan biri ise map sensörü neden sürekli arıza yaptığı sorusudur. Bu sorunun cevabı kısaca katkılı otogaz kullanmak ve zamanında filtre bakımı yapılmamasından kaynaklanır.


Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
Yılmaz önder
Soru : Giderken gazdan benzine geçiyor
Cevap : https://www.lpgyedekparca.com/kendiliginden-gazdan-benzine-gecme-sorunu

Serkan Güneş
Soru : Selam benim aracım Fiat Marea 1.6 BRC marka LPG var sıralı sistem aracın çekiminde gidişinde problem yok ama çukurlara kasislere girince yani araç biraz fazla sallandiginda LPG göstergesi kırmızı yanıyor benzine geçiyor sonra ki 5_10 saniyede tekrar LPG ye geçiyor sebebi ne olabilir teşekkür ederim şimdiden.
Cevap : Merhaba beyefendi iyi günler belirtmiş olduğunuz arıza genellikle elektrik tesisatında yaşanan gevşeklikten kaynaklanmaktadır. Elektrik tesisatını kontrol ettirmenizi öneririm.

EROL AKTÜRK
Soru : Araç gazla giderken aniden benzine geçiyor ve gaz düğmesi yanp sönüyor ,siren sesi yapıyor ara sırada araç arıza lambası yanıyor sebep ne olabilir .şimdiden teşekür ederim
Cevap : Merhaba Lpg ayarı ve lpg regülatör basınç ayarını kontrol ettirmenizi öneririz. Detaylı açıklama yazımızda yapılmıştır.

CAN ALPER YİĞİT
Soru : selamın aleykum 2012 MODEL DACAİ LOGAN FABRİKA ÇIKIŞ LPG Lİ LANDI RENZO MARKALI ARAÇ YOLDA GİDERKEN KENDİ KENDİNE BENZİNE ATMAKTA BAZEN HİÇ YAPMIYO BAZEN DE GAZA GEÇİREMİYORUM VE SADECE YETKİLİ SERVİSLER BAKIYO LÜTFEN YARDIMCI OLABİLİRMİSİNİZ
Cevap : Aleyküm selam Kendiliğinden gazdan benzine geçme sorunu bu sayfamızda detaylı olarak anlatıldı zaten. Daha detaylı bilgi için mesai saatleri içerisinde bizimle iletişime geçebilirsiniz. https://www.lpgyedekparca.com/kendiliginden-gazdan-benzine-gecme-sorunu

ugur
Soru : iyi gunler aracim rolentideyken gazi kesip benzine geciyor. harekett halinde sikinti yok ama isikta durunca gaz bitmis gibi otup benzine gecis yapiyor kontak kapatip acmadan gaza gecmiyor birdaha
Cevap : Merhaba kendiliğinden gazdan benzine geçme sorunu bu sayfamızda anlatılmıştır. Detaylı teknik bilgi için mesai saatleri içerisinde iletişim numaralarımızı arayabilirsiniz.

Numan alpnar
Soru : Sürekli gaz dan benzine geçiyor
Cevap : Aracınız sıralı mı karbüratörlü mü ?

Muhammet Sade
Soru : Merhaba hocam aracımın sorunu lpgde giderken otomatik benzine geçiyor tabi bu esnada irkilme oluyor sonrasında ben eğer mağ sensörü söketini söküp tekrardan takmassam düzelmiyor her zaman olmamakla birlilte özellikle kasise girdiğimde yapmakta map sensörünü sofor aldım acaba söket kaplosundamı sorun 3 kablolu kablo mevcutmudur sizde brc marka
Cevap : İyi günler beyefendi map sensörü soketi, kablolarında kopuk veya temassızlık olabilir. İletişim numaralarımızı arayarak teknik servis ustamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

hakan kama
Soru : aracım hyundai accent milenyum 1.5 igls atiker sıralı sistem var arabada gaz varken benzine geçiyordu gaz kesicisini değiştirdim gaz filtresini değiştirdim yine içinde gaz olduğu halde sürekli gazdan benzine geçiyor ve ilk çalıştırmada rolantide stop ediyor ve araç gazdan benzine geçerken tekleyip sarsıyor
Cevap : Merhaba detaylı teknik bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz 0346 211 56 06 dahili no 02

Benzer Konular

Mimgas Şamandıra Sensörü

Mimgas Şamandıra Sensörü Fiyatı Kargo KDV Dahil 30 TL

30,00 TL
Smf Metal Filtre

Smf Metal Filtre Fiyatı Kargo KDV Dahil 35 TL

35,00 TL
Mimgas Sıralı Lpg Düğmesi

Mimgas Sıralı Düğme Fiyatı Kargo KDV Dahil 85 TL

85,00 TL
Atiker Safe Fast Anahtar

Atiker Safe Fast Anahtar Fiyatı Kargo KDV Dahil 85 TL.

85,00 TL
Atiker VR04 Karbüratörlü Diyafram

Atiker VR04 Karbüratörlü Diyafram Kargo KDV Dahil 40 TL

40,00 TL
Alman 4 Silindir Emülatör

Alman 4 Silindir Emülatör Fiyatı Kargo KDV Dahil 80 TL

80,00 TL
LPG Dolum Ağzı Kapağı Toptan Satış

LPG Dolum Ağzı Kapağı Toptan Satış 100 Adet 50 TL

50,00 TL
Doğan Slx Mikser

Doğan Slx Mikser Fiyatı Kargo KDV Dahil 35 TL.

35,00 TL
Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2010 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır