LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Yardım Hattı
 

 

Karbüratörlü Sistem LPG


Karbüratörlü Sistem LPG Fiyatları Hakkında Merak Ettiğiniz Tüm Soruların Cevaplarını Sitemizden Bulabilirsiniz.karburatorlu-sistem-lpg-74.jpgKarbüratörlü sistem LPG fiyatları hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını sitemizden bulabilirsiniz.

Karbüratörlü Sistem LPG


 

            LPG pompa fiyatlarının ucuz olması sebebiyle binlerce motorlu araç sahibi araçlarının yakıt sistemini değiştirerek LPG sistemlerine dönüştürmektedir. Daha az yakıt masrafı ile araç sahiplerinin daha fazla yol alabilmesini sağlayan LPG yakıt sistemleri karbüratörlü sistem LPG ve Sıralı sistem LPG olmak üzere iki farklı çeşitte üretilmektedir. Sıralı sistem LPG genel olarak daha çok yeni model araçlarda kullanılan bir LPG yakıt sistemidir.


retimi yeni olan araçların yakıt sistemlerine kolayca uyum sağlaması bakımından karbüratörlü sistem LPG yakıt sistemlerine göre daha avantajlı olan sıralı sistem LPG yakıt sistemleri eski model araçlar için pek uygun sistemler değildir. Bu sebeple eski model araçların LPG dönüşümleri karbüratörlü sistem LPG yakıt sistemi kullanılarak yapılmaktadır. Karbüratörlü sistem LPG yakıt sistemleri eski model araçların çalışma şekillerine tam uyum sağlamaktadır ve LPG dönüşümü yapılan aracın en iyi verimde çalışmasını sağlamaktadır. Verimli şekilde çalışması bir aracın olmazsa olmazlarından biri olduğundan eski tip araçlara karbüratörlü sistem LPG takılması daha uygun bir tercihtir.


 

            Karbüratörlü sistem LPG yakıt sistemlerinde güç elde edilebilmesi için yakıtın hava ile karıştırılarak motor içinde yanması gerekmektedir. Bu sistemlerde mikser adı verilen LPG sistemi elemanı LPG ile havanın karışmasını sağlamaktadır. 90’lı yıllarda motor üreticilerinin karbüratörlü motor imal etmesi sebebiyle o yıllarda karbüratörlü sistem LPG yakıt sistemleri daha yaygın olarak kullanılmıştır.

 

            Karbüratörlü sistem LPG yakıt sistemlerinin benzin ve dizel yakıt sistemlerine göre birçok yönden avantajı vardır. İlk avantaj olarak öne çıkan pompa fiyatları bu yakıt sistemleri arasındaki en bariz avantajdır. Ekonomik yönden araç sahiplerinin her zaman en uygun tercihe yöneldiği şu günlerde LPG pompa fiyatlarının düşük olması binlerce kişiyi LPG sistemlerini kullanmaya yöneltmektedir. Bunun yanı sıra karbüratörlü sistem LPG ya da sıralı sistem LPG yakıt sistemleri takılı olan araçlar çevreye verdikleri zararın azlığı bakımından da avantajlıdır. Ekonomik yönden uygun bir yakıt olması ile birlikte çevreye diğer yakıt türlerine göre verdiği zararın azlığı sebebiyle birçok kullanıcı tarafından LPG sistemleri tercih edilmektedir.

 

            Her şeyin olduğu gibi LPG sistemlerinin de avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Karbüratörlü sistem LPG ya da Sıralı sistem LPG takılı araçlar güç açısından biraz zayıftırlar. Benzin ve dizelin bir araca kazandırdığı gücü sağlayamaması bakımından bu ortamlarda kullanılacak araçlara LPG takılamamaktadır. İş makineleri, kamyon, tır vb. aşırı güce ihtiyacı olan araçlara LPG sistemi takılması güç açısından tam verim alınamayacağı yapılmamaktadır. Günümüzde bakıldığında karbüratörlü sistem LPG ve sıralı sistem LPG yakıt sistemlerinin sadece binek araçlara takıldığı görülmektedir.


 

            Karbüratörlü sistem LPG yakıt sistemi takılı olan araçların sıralı sistem LPG takılı olan araçlara göre yetkili servislerce daha sık kontrol edilmesi gerekmektedir. Sıralı sistem LPG yakıt sitemlerine göre daha eski tip yakıt sistemi olması ve karbüratörlü motorlarda daha sık sorun meydana gelmesi bakımından düzenli kontrol yapılması araç ve LPG sistemi sağlığı açısından çok önemlidir. Düzenli bakım ve kontrolleri yapılmayan karbüratörlü sistem LPG yakıt sistemleri birçok olumsuzluğa sebep olabilmektedir. Bu sebeple belli periyotlar ile bazı temel bakımların bu sistemlere uygulanması gerekmektedir. Örneğin; LPG tankı temizliği işlemi bu sistemlerin takılı olduğu araçların en iyi verimde çalışması açısından düzenli yapılması gereken bir işlemdir. LPG sistemleri konusunda deneyimli ve yetkili servislere belli aralıklar ile LPG tankı temizliği yaptırılması hem verim hem de ekonomik kazanım açısından önemlidir. Karburatörlü sistem Lpg fiyatlarını öğrenmek için ana sayfayı ziyaret ediniz.

  

 

Karbüratörlü Sistem LPG, Karbüratörlü Sistem LPG sorunları, Karbüratörlü Sistem LPG fiyatları, Karbüratörlü Sistem LPG parçaları, Karbüratörlü Sistem LPG parçası, Karbüratörlü Sistem LPG problemleri, Karbüratörlü Sistem LPG taktırma, karbüratörlü sistem lpg fiyatları
2015-04-01Aşağıdaki İlgili Linklere Tıklayarak Karbüratörlü Sıralı Sistem Aracınızda Meydana Gelen

LPG Sorunları Ve Çözümleri Hakkında Detaylı Bilgiler Öğrenebilirsiniz.

 

Sıralı Sistem Sorunları ve Çözümleri


Karbüratörlü Sistem Sorunları ve Çözümleri


Lpg Yedek Parça


Akl Uyumlu Map Sensörü

Akl Uyumlu Lpg Map Sensörü Fiyatı Kargo KDV Dahil 99 TL.

99,00 TL
Landirenzo Enjektör Yeşil Renk

Landirenzo Enjektör Yeşil Renk Kargo KDV Dahil 220 TL.

220,00 TL
Ekogas Uyumlu Lpg Filtresi

Ekogas Uyumlu Lpg Filtresi Fiyatı Kargo KDV Dahil 35 TL.

35,00 TL
Aldesa Lpg Filtresi

Aldesa Filtre Fiyatı Kargo KDV Dahil 40 TL.

40,00 TL
Broadway Mikser

Broadway Mikser Fiyatı Kargo KDV Dahil 25 TL.

32,51 TL 25,00 TL
Romano Uyumlu Map Sensörü

Romano Uyumlu Map Sensörü Fiyatı Kargo KDV Dahil 99 TL.

99,00 TL
Rail Tip Enjektör

Rail Tip Enjektör Fiyatı Kargo KDV Dahil 110 TL

110,00 TL
Akl Filtre

Akl Filtre Fiyatı Kargo KDV Dahil 40 TL.

40,00 TL
Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2010 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır