LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
 

 

Atiker Gaz Yememe Çıkmazı


Sayın Yetkili, 2004 model Ford Fusion 1.6 aracıma 13.05.2009 da Atiker Fast sistem sıralı otogaz takılmış ben aracımı Nisan 2011 de aldım. İlk başlarda ufak tefek sorunlar yaşadım. Ayarla giderildi ancak 5-6 ay sonra motor ikaz lambası bir yandı pir yandı sürekli bir yanıp bir sönüyordu servis bunun normal olduğunu söylüyordu halbuki aracı aldığımdan beri hiç yanmamıştı. Bir müddet sonra aracımda lpg de rölantide dalgalanmalar başladı. Bir müddet sonra özellikle kış aylarında ve sabah araç soğukken lpgde gaz yememeye ve teklemeye başladı o kadar ilerlediki stop ediyordu araç ve benzine geçince birden şahlanıyordu. Aracıma lpg montajı yapan yere bıraktım önce enjektörlerden dendi sonra regülatörde değişecek dendi kafam karıştı. Bir arkadaşım başka bir Atiker Yetkili servisine de gösterelim fikir alalım dedi başka bir yetkili servise gittik usta kesinlikle enjektörlerden regülatörün böyle bir hata vermesi mümkün değil dedi. Ustanın sözüne güvenerek aracı bıraktım araca daha iyi olduğu söylenerek Wentgas Enjektör takıldı. Ama ertesi gün problemin aynen devam ettiğini gördüm yeniden bıraktım aracı bana regülatör arızalı değişmesi gerekir dendi şok oldum usta benim de ilk defa böyle başıma bir şey geldi diyerek çaresizliğini dile getirdi. O ustaya güvenim sarsıldığından montajının ve bakımlarının yapıldığı diğer yetkili servise gidip regülatörü 27.04.2013 te değiştirdim. O zamandan sonra araç bayağı düzeldi havaların ısınmasından mı yoksa regülatörün değişmesinden mi bilmiyorum motor ikaz lambası da uzun süre hiç yanmadı. Ancak son bir aya gelindiğinde sıkıntılar yeniden başladı servise götürdüm basınç ayarları düşük dendi düzelttik dendi baktım yine sorun devam ediyor yine gittim bu sefer basınç ayarları çok yüksekti ayarladık dendi. Ama değişen bir şey olmadı. En son bıraktığımda regülatör hata veriyor yenisini taktık dendi ve bunun da garantisi yok dediler ama bu seferde araç ani duruşlarda ve yüksek devirdeyken vitesi boşa attığımda stop etmeye başladı ve motor ikaz lambası da yandı. Gittim gaz çok açıkmış düzelttik dediler. Ama ertesi gün yine araç soğukken lpgye geçince gaz yemedi tekledi hatta araç ısındıktan sonra da hafif gaz yememe devam etti ve yine stop etti. Sırf bunlar yüzünden aracımdan soğudum. Bu problem yüzünden yaptığım masrafın ve zaman israfının haddi hesabı yok. Servis sağolsun elinden geldiğince ilgilendi ama çaresiz kaldılar çözüm noktasında tıkandılar. Bize bu problemin nerelerden kaynaklanabileceği noktasında yardımcı olursanız sevinirim. Acil yardımlarınızı bekliyorum. Atikeri özellikle yerli olmasından dolayı beğeniyordum ama artık kimseye tavsiye edemiyorum.

Şikayetinizi detaylı şekilde okudum fikrimi söyleyecek olursam aracın gaza geçiş ısısını 40 dereceye aldırın. Sorun yine devam ederse seyir halinde gaz basıncını kontrol ettiriniz. Son olarakda ecu ve tesisatı kontrol ettirmenizden başka aklıma bir şey gelmiyor.

 
Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
Omvl Sıralı Regülatör

Omvl Sıralı Sistem Regülatör Ücretsiz Kargo

650,00 TL
Tomasetto Dolum Ağzı

Tomasetto Dolum Ağzı Fiyatı Kargo KDV Dahil 50 TL.

50,00 TL
Brc Bristol 41 Yeni Tip Düğme

Brc Bristol 41 Düğme Kargo Ücretsiz

200,00 TL
Landi Sıralı Sistem Regülatör Diyaframı

Landi Tip Sıralı Sistem Regülatör Diyafram Takım Ücretsiz Kargo

150,00 TL
Atiker Grand Enjektör Takımı

Atiker Grand Enjektör Takımı Kargo Ücretsiz

450,00 TL
AEB Düğme Soketi

AEB Düğme Soketi 30 TL

30,00 TL
Landirenzo Sıralı Sistem Regülatör Tamiri

Landirenzo Sıralı Sistem Regülatör Tamiri Kargo Dahil 249 TL

249,00 TL
Landirenzo Map Sensörü

Landirenzo Map Sensörü Ücretsiz Kargo

200,00 TL
Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2010 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır