LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi
Ürün Kategorileri
 

 

Benzin Pompa Rolesi


Benzin Pompa Rolesi


 

Sıralı lpg sistemi takılı olan araçlarda benzin pompa rolesi nin önemini kısaca açıklayacak olursak araç lpg de çalışırken aracın benzin deposunda bulunan benzin pompası sürekli çalışmaya ve ön tarafa benzin pompalamaya devam etmektedir. Benzinin motorla depo arasında sürekli dolaşım ve devirdayım yapmasından dolayı benzınde ısınma ve genleşme yaptığı için havalandırmadan yani benzin tahliyesinden buhar halinde uçmasına ve depodaki benzin mikrarının azalması meydana gelmektedir.

 

Aynı zamanda depodaki benzinin sürekli boşa devirdayım yapmasından dolayı meydana gelen ısınma ve genleşme sebepleri yüzünden benzinin oktanı ve yanma oranı güşer. Bu gibi durumlarda benzin pompasının arıza yapmasını engellemek için araca benzin pompa rolesi taktırmak yeterli olacaktır. benzin rolesinin önemi sıralı sistem lpg bulunan araçlarda çok önemli olup bir kaç örnek verecek olursak çeğrek deponun altında benzin bulunan sıralı sistem lpg li araçta araç lpg de seyir halindeyken örneğin virajlı yollarda ve engebeli yollarda benzin pompası  depodan benzini tam olarak çekemediği için benzin pompası kurukuruya çalışıp kısa sürede arıza yapacaktır.

 

Araçtaki benzin sevyesi 4/1 altına düşmesi sadece benzin pompasının arıza yapmasına sebep olmaz aynı zamanda motorda ve benzin enjektörlerinde pahalı arızalar yol açmasına neden olur. bu konuda kısa bir açıklama yapacak olursak benzin deposunda yakıtın içinde bulunan ağır metaller ve pis maddeler sürekli tabanda kaldıkları için benzin pompası davamlı benzini depo ve motor arasında devir dayım ettiği için bu zararlı maddeler benzin filtresi ve enjektörlerinin tıkanarak arıza yapmalarına neden olurlar. Aynı zamanda benzinin oktanı ve yanma kalitesi düştüğü için motorada büyük arızalar açamasına neden olurlar.

Bu gibi arızalara neden vermemek için aracımaıza benzin pompa rolesi taktırmalıyız.

Benzin Pompa Rolesinin Görevi nedir ?

Araç lpg ile çalışmaya başladığı anda 5 saniye içinde benzin rolesi devreye girerek benzin pompasın boşa çalışmasını durdurur. Araç lpg de çalıştığı sürece her 30 dk bir 15 sn süreliğne devre dışı kalarak benzin enjektörlerinin soğumasına yardımcı olur. Benzin pompa rolesinin görevi  aynı zamanda sizi pahalı masraflardan kurtarmaktır.

 Aşağıdaki ilgili kategori penceresini tıklayarak aracınızda oluşan LPG sorunlarının muhtemel sebeplerini öğrenebilirsiniz. Örneğin yakıt tüketimi, rölanti sorunu, geç çalışma gibi Otogaz sorunlarının sebepleri ustalar tarafından kaleme alınmıştır.

Sıralı Sistem LPG Sorunları Ve Çözümleri Karbüratörlü Sistem LPG Sorunları Ve Sebepleri

Yardım Sayfasına Hoşgeldiniz.

Otogaz sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm soruları aşağıdan sorabilirsiniz. En kısa süre için detaylı cevap mail adresinize gönderilecektir.
Arıza Lambası İçin Lambda Emülatörü

Arıza Lambası İçin Lambda Emülatörü Kargo KDV Dahil 174 TL

174,00 TL
LPG Enjektör Soketi

LPG Enjektör Soketi Fiyatı Kargo KDV Dahil 50 TL.

50,00 TL
10 Lokma Tornavida

10 Lokma Tornavida Ücretsiz Kargo

25,00 TL
Atiker Filtre Sökme Anahtarı

Atiker Filtre Sökme Anahtarı Ücretsiz Kargo

40,00 TL
6 Lokma Tornavida

6 Lokma Tornavida Ücretsiz Kargo

25,00 TL
1000 Adet LPG Dolum Kapağı

1000 Adet LPG Dolum Kapağı 550 TL

550,00 TL
8 Lokma Tornavida

8 Lokma Tornavida Ücretsiz Kargo

25,00 TL
Benzin Zaman Rolesi

Benzin Zaman Rolesi Fiyatı Kargo KDV Dahil 50 TL

50,00 TL
Sıralı Sistem LPG Hortum Seti

Sıralı Sistem LPG Hortum Seti Kargo Dahil 80 TL

80,00 TL
30 Amper Benzin Pompa Rolesi

30 Amper Benzin Pompa Rolesi Fiyatı Kargo KDV Dahil 50 TL.

64,99 TL
Alman 4 Silindir Emülatör

Alman 4 Silindir Emülatör Fiyatı Kargo KDV Dahil 80 TL

100,01 TL
LPG Dolum Kapağı Toptan Satış

LPG Dolum Kapağı Toptan Satış 500 Adet 300 TL

300,00 TL
Bankalar

LPG YEDEK PARÇA - Güvenli Alışverişin Adresi © 2010 | Bu site WebdeTicaret® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır

LPG Sorunları Ve Çözümleri